Aktuálne 23.11.2022

Extraligisti okupujú tretie miesto tabuľky a pripravujú sa na Nižnú

Desať zápasov z toho päť výhier, tri výhry v predĺžení respektíve na nájazdy a dve prehry. Taká je bilancia florbalistov AS Trenčín tesne pred polovičkou súťaže. My sme si pre vás v tomto článku preto pripravili krátke hodnotenie najskúsenejších hráčov.

„Po víkende je v tíme zmiešaná nálada. Všetkých samozrejme teší, že máme dva body za výhru na nájazdy so Snipers, no vysoká prehra v derby nás všetkých prekvapila a najmä nám otvorila oči. Je pred nami ešte obrovský kus práce a doterajšie výsledky nesmieme preceňovať. Tak ako sme niekoľko zápasov vyhrali o gól alebo dobrou hrou v posledných tretinách, tak sme vo štvrtok ukázali, že dokážeme úplne vyhorieť a neplniť nacvičené pokyny. Tomuto výkonnostnému a hernému prepadáku sa musíme do budúcnosti vyvarovať.“ začal svoje hodnotenie hrajúci tréner Peter Klapita, ktorý sa od začiatku novej sezóne stará o hernú prípravu mužského A tímu, zatiaľ čo kapitán Juraj Matejka prebral funkciu starostlivosti o hráčov a zloženia jednotlivých formácií. „S Jurajom sme si kompetencie rozdelili tak, aby toho nikto nemal moc. Ja mám viac času na sledovanie hry našich súperov a prípravu našej taktiky a tréningov, či zaraďovanie moderných prvkov do našej zápasovej prípravy. Juraj vie zase lepšie komunikovať s hráčmi a má cit pre nastavenie formácií.“ zhodnotil pôsobenie trénerského tímu Klapita.

V prvej formácii doposiaľ predvádza skvelé výkony Ondrej Kusenda, ktorý sa napriek životu a štúdiu v Prahe rozhodol pokračovať v drese AS. Šikovný útočník prežíva azda najpodarenejšiu sezónu, keď v doterajších desiatich zápasoch dokázal zaznamenať parádnych 17 gólov ( najviac spomedzi všetkých florbalistov AS) a v kanadskom bodovaní ( 22 bodov – 2. miesto v AS) už takmer dorovnal dlhodobého lídra Juraja Matejku. Jeho gólový prínos, ktorý je pre AS takmer nenahraditeľný, ho v celoslovenskom meradlo vyniesol na parádne delené druhé miesto. „Som veľmi rád, že sa nám podarilo zvládnuť zápas so Snipers, nakoľko sme neboli v kompletnej zostave a takisto naši juniori mali za sebou už dva zápasy počas víkendu. Vedeli sme, že Snipers je behavý súper, ktorý rád napáda, čo nám robilo trochu problémy v tretej tretine, kde sa začala prejavovať naša únava. Môže nás trochu mrzieť množstvo nepremenených šancí v prvej tretine, ktorými sme si mohli vytvoriť oveľa komfortnejší náskok a zápas vyhrať v riadnom hracom čase. Veľmi ma potešil výkon tretej formácie, v ktorej hrali chalani, ktorí sú vekom ešte dorastenci. Zároveň by som chcel poďakovať fanúšikom za podporu.“ zhodnotil posledný domáci zápas Kusenda.

Najproduktívnejším obrancom je v aktuálnej sezóne podľa očakávania člen širšieho kádra reprezentácie mužov Samo Dávidek, ktorý dokázal v desiatich stretnutiach pozbierať 11 bodov (4+7). „Čo sa týka prvej časti sezóny, tak až na dva výpadky si myslím, že môžeme byť spokojní. V zápasoch sme ukazovali veľké srdiečko a našu dravosť za výhrou. A energia, ktorá z nás ide, keď dáme gól, alebo keď sa nám niečo podarí je priam neskutočná. Prvá časť nám ale taktiež ukázala na čom treba pracovať. Verím, že počas Vianočnej prestávky zapracujeme na týchto veciach a druhá časť sezóny sa bude vyvíjať aspoň tak dobre, ako tá prvá.“ zamyslel sa nad prvými desiatimi zápasmi pravoruký obranca. A čo si myslí o poslednom nepodarenom derby zápase? „Myslím si, že po výpadku na konci prvej tretiny sme prestali bojovať o víťazstvo a prestali sme hrať našu hru. Podobný výpadok sme mali aj proti Lidu túto sezónu. Verím, že sme sa z toho poučili a už sa to nebude opakovať. Veľké poďakovanie všetkým fanúšikom, ktorý prišli na tento zápas a obzvlášť tým našim, ktorí nás podporovali aj za nepriaznivého výsledku. Teraz treba hodiť tento zápas za hlavu a sústrediť sa na dôležitý zápas s Nižnou.“

Súper z Oravy sa momentálne nachádza ôsmom mieste, ktoré ale nebývalo zvykom. Florbalisti Nižnej pravidelne okupovali prvé priečky extraligovej tabuľky a aj v tejto sezóne ukazujú, že aj keď sa im výsledkovo nedarí podľa očakávania, budú veľmi nepríjemným súperom. „Očakávam fyzicky náročný zápas. Dôležité určite bude zachytiť začiatok zápasu. Trápia nás momentálne nejaké choroby, takže dúfam, že počas týždňa všetko doliečime a v sobotu nastúpime v plnej zostave.“ uzavrel Dávidek.

Napriek tomu, že väčšina tímov už počas sezóny so súpiskami nepracuje, v kádri AS Trenčín došlo od ligového štartu k niekoľkým zmenám.

Roman Fučík – sa k tímu pripojil v októbri a stihol už za AS odchytať tri zápasy. Článok o tom ako sa mu v AS darí nájdete na našom webe.

Samuel Halas – sa k tímu pripojil na tréningoch už v lete, no hosťovanie na jednu sezónu dotiahli Trenčianske kluby až v novembri, čo znamená že Samo si ostrú zápasovú premiéru ( okrem prípravného zápasu v Brne) odbil až pri derby zápase.

Lukáš Chreno – šikovný pravoruký útočník sa do tímu AS pripojil len nedávno pre dlhotrvajúce zdravotné problémy limitujúce jeho výkonnosť no stihol už prípravák v Brne a jeho predpokladaná extraligová premiéra bude v Nižnej.

Martin Žilinský - sa rozhodol pre doterajšiu nízku vyťaženosť v kádri AS vyskúšať hosťovanie v neďalekej Dubnici, kde si už odbil víťaznú zápasovú premiéru a jeho návrat do AS pred koncom zimného prestupového obdobia bude predmetom ďalších jednaní.

Už počas najbližšieho víkendu sa predstavia Trenčania na pôde Nižnej, ktorá svoje domáce zápasy hráva v aktuálnej sezóne na palubovke v Mútnom. Týmto stretnutím sa skončí úvodné 11 zápasové vzájomné meranie síl všetkých tímov a v stúpi sa do druhej polovičky základnej časti odvetnými zápasmi. V decembri bude extraliga pokračovať ešte domácim stretnutím s Florkom Košice (3.12.2022), výjazdom do Prešova (10.12.2022) a predvianočným domácim stretnutím s Grasshoppers (17.12.2022), po ktorom budú mať chlapci čas na zaslúžený oddych až do 6.1.2023, kedy sa extraligový kolotoč opäť rozbehne na plné obrátky.

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
2:1SN ŠC M-Šport Trenčín
Štvrťfinále, 5.3.2023
FBK AS Trenčín - ŠK Lido Prírodovedec

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 28.2.2023

Frederik Hrušovský: „Tréningy naviac sú nutnosť!“

Feďo si v štruktúrach AS prešiel juniorskou kategóriou, pokračoval v mužoch A aj B a...

Rozhovory 16.2.2023

David Rytych: „Musíme se dobře nachystat na play-off, protože to je úplně jiná soutěž “

O novej akvizícii v bránkovisku AS, brankárskej...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn