Aktuálne 27.11.2018

Príchod Marcela Hossu ako novej posily priniesol florbalistom AS vietor do plachiet. Proti Spišskej Novej Vsi si Trenčania napravili chuť a v pohodovom tepme doviedli zápas do víťazného konca. V Stretnutí sa presadilo až 8 rôznych strelcov a využité boli všetky štyri presilové hry. Čerešničkou na torte boli dve chytené trestné strieľania v podaní Petra Melichera a prvý extraligový štart Marcela Hossu a juniora Jakuba Michalca.

Florbalový klub AS Trenčín – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves 10:3 (2:0,6:1,2:2)

Vylúčení:2:4 Využité:4:1 Oslabenia:0:0 Divákov: 125

Góly AS : Matejka ( Klapita), Múčka ( Mikolaj), Mikolaj (Baroš), Mikolaj (Baroš), Kusenda (Kopecký), Matejka(Kováč), Heleš (Baroš), Ellinger (Matejka), Klapita (Kováč), Baroš (Heleš)

Florbalisti AS Trenčín prerušili negatívnu sériu štyroch prehier vysokou výhrou proti Spišskej Novej Vsi.

V prvej tretine zápasu mali Trečania optickú aj hernú prevahu, no tradične nevedeli zakončiť svoje šance gólovo. Keď už sa zdalo že stretnutie opäť spadne do starých koľají a tutovky ostanú nevyužité, dokázal v presilovej hre načapovať Matejkovi Klapita a bolo 1:0. Už o tri minúty neskôr si našiel odrazenú loptičku v súperovom bránkovisku Múčka a zvyšoval na 2:0. Na konci tretiny sa vyznamenal v bránke domácich Melicher, ktorý chytil trestné strieľanie Jergu.

V druhej časti zápasu sa k florbalistom AS začali odrážať loptičky a konečne sa k nim priklonilo športové šťastie. Strela mikolaja na začiatku Tretinu ku gólovým nepatrila, no gólom šťastne skončila – 3:0. hostia síce znižovali na 3:1 v presilovej hre pri vylúčení Kopeckého, no už o tridsať sekúnd zvyšoval na 4:1 opäť strelec Mikolaj. V polovičke zápasu sa presadila aj novo zložená tretia formácia a konečne skóroval aj Kusenda, ktorý mal v posledných zápasoch smolu na čepeli. O ďaľšiu využitú presilovú hru sa postaral Matejka – 6:1. Po jeho góle Spišiaci vystriedali brankára no dobre rozbehnuté AS už nezastavili. Do konca tretiny zvyšoval aktívny Heleš na 7:1 a po ňom aj nová tvár prvej formácie Ellinger, ktorý vytvoril prvý útok s Marcelom Hossom.

Do tretej časti hry naskočili domáci s Paulenom v bránke, ktorý vystriedal skvele chytajúceho Melichera, no ešte si ani poriadne nesiahol na loptičku a už ju musel dva krát vyberať z bránky po rýchlych góloch Jergu a Kalafuta – 8:3. Až v polovičke tretej tretiny sa presadili opäť Trenčania, konkrétne Klapita v presilovej hre 5 na 3, pričom pred bránkou mu skvele clonil Marcel Hossa, ktorý po celý zápas vytváral šance spoluhráčom a robil im na ploche množstvo priestoru. Tú istú presilovú hru no už v počte 5 na 4 využil aj najlepší hráč zápasu Baroš a uzatvoril tak skóre zápasu na 10:3.

Trenčania sa tak pred reprezentačnou prestávkou naladili víťazne a spravili si potrebnúť chuť pred derby zápasom proti 1. FBC Florbal Trenčín, ktorý sa odohrá v piatok 14.12.2018 o 19tej hodine v M-Šport centre.

Autor: Frederik Hrušovský
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn