Rozhovory 5.6.2018

Florbalisti AS Trenčín v reprezentačných výberoch

Po skončení aktuálnej sezóny prišiel na rad víkend plný medzinárodného florbalu. Krajiny TOP 4 hrali Euro floorball cup, iné krajiny sa rozhodli využiť IFF termín na prípravné zápasy a naše mužské reprezentácie sa rozhodli pre tuzemské sústredenie bez zápasovej konfrontácie.

Reprezentácia mužov si dala zraz netradične v Nemšovej, kde sa pripravovali na tohtoročný svetový šampionát, ktorý sa uskutoční v decembri v Prahe. V 22 člennej nominácii sa objavil aj Matúš Machara. Peter Heleš nomináciu odmietol. „Počas tohto zrazu sme nechali odpočinúť si viacerých hráčov, ktorí sa zúčastnili kvalifikácie. Sme zvedaví na ďalších adeptov a tak toto sústredenie využijeme práve na to, aby sme ich videli. Myslím si však, že nám svojimi výkonmi viacerí zamotajú hlavy,“ povedal jeden z dvojice trénerov Slovenska Ján Purc v rozhovore pre SZFB. Pozitívne dojmy si zo zrazu priniesol aj Matúš Machara: „Na zraze bolo super, panovala dobrá nálada a všetci počnúc trénermi boli optimisticky naladení. Keďže bol zraz v Nemšovej nebol som ubytovaný s chalanmi ale dochádzal som domov, teda doma som aj prespával. Na tréningoch sme si nacvičovali prechod do útoku, obranné činnosti, hru 1 na 1 a kombinačné prvky “aby lietala loptička“. Trénerom ide o rýchlu kombinačnú hru, ktorá je teraz moderná. Sólovanie už sa v dnešnom florbale moc nevidí a aj my chceme ísť cestou kombinačného florbalu.

Juniorského reprezentačného sústredenia sa zúčastnil náš Matej Stopka. Reprezentácia do 19 rokov si taktiež netradične dala zraz v Kežmarku, kde sa tréner Onderko rozhodol rozložiť svoj stan. Obsahom zrazu bol nácvik a realizácia nových herných prvkov. „Nakoľko sme si od začiatku cyklu stanovili systém hry, kam sa chceme dostať, tak postupne pridávame a zapracúvame nové prvky. Tak isto dostali príležitosť ďalší hráči, ktorých odporučili kluby, prípadne sa nám zapáčili počas zápasov mužskej, či juniorskej extraligy alebo prvej ligy mužov, povedal Onderko v rozhovore pre SZFB. Juniori sú prakticky v polovici prípravného cyklu pred budúcoročnými Majstrovstvami sveta, ktoré sa uskutočnia v kanadskom Halifaxe. „Postupne sa po roku náročnej práce profiluje užší káder a ten začne pracovať na konkrétnych úlohách. Program to však ešte bude pre všetkých náročný. V štádiu riešenia sú stále blížiace sa turnaje, kde dostane väčšina hráčov svoju „poslednú" šancu. Ak nám všetko vyjde, tak nás čaká turnaj na Ukrajine, Prague Games a Czech Open. Na posledný turnaj Slovak Floorball Cup, ktorý sa odohrá v Bratislave, by sme chceli nastúpiť už s kádrom, s ktorým sa bude hlavne pracovať počas ďalšej sezóny,“ dodal Onderko. K náplni zrazu sa vyjadril aj Matej Stopka : „Repre zraz v Kežmarku bol veľmi dobrý . Prvé dva tréningy boli zamerané na cvičenia a pochopenie taktiky a ostatné boli zamerané na hru. Do hry nám tréner Onderko zasahoval a ostatné tréningy sme hrali sami. Medzi tretinami herných tréningov si na nás nachystal chyby, ktoré nám rázne ústne, ale aj fyzicky vytkol :) Pred zápasmi ktoré sme hrali medzi sebou sa každá lajna rozcvičovala samostatne. Taktika je založená v prečíslovaní súpera, časté zhazdovanie lopty pod seba a kríženie sa hráčov. Taktika je viac ofenzívna ako defenzívna . Najskôr nám prečíslenia a nahrávky nevychádzali, ale časom sme si zvykli ako na povrch, tak aj na spoluhráčov.

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
11:7 MULTIHALA ALEJOVA KOŠICE
- 1/4 - Piaty zápas, 21.3.2018
FbO Florko Košice - FBK AS Trenčín

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 4.6.2019

Dorastenci v plnej príprave na novú sezónu!

Prakticky hneď po poslednom ligovom zápase sa pustili dorastenci do prípravy na novú sezónu...

Aktuálne 17.5.2019

„Treba na sebe makať!“ zhodujú sa Kusenda aj Žiaček.

Patria k najmladším členom zlatého kádra, no už v tak mladom veku sa dokázali...

Aktuálne 16.5.2019

Mikolaj a Matejka –veteráni s titulom majstra Slovenska.

Čoskoro 44 ročný útočník Miroslav Mikolaj a 36 ročný kapitán a tréner florbalistov...

Aktuálne 10.5.2019

Česká majstrovská stopa v drese AS Trenčín

Veľa sa toho už popísalo o brankárskej legende Tomášovi Kafkovi, ktorý mal obrovský podiel na...

Kora
 Salming  Da Vinci M-Šport