Rozhovory 5.6.2018

Florbalisti AS Trenčín v reprezentačných výberoch

Po skončení aktuálnej sezóny prišiel na rad víkend plný medzinárodného florbalu. Krajiny TOP 4 hrali Euro floorball cup, iné krajiny sa rozhodli využiť IFF termín na prípravné zápasy a naše mužské reprezentácie sa rozhodli pre tuzemské sústredenie bez zápasovej konfrontácie.

Reprezentácia mužov si dala zraz netradične v Nemšovej, kde sa pripravovali na tohtoročný svetový šampionát, ktorý sa uskutoční v decembri v Prahe. V 22 člennej nominácii sa objavil aj Matúš Machara. Peter Heleš nomináciu odmietol. „Počas tohto zrazu sme nechali odpočinúť si viacerých hráčov, ktorí sa zúčastnili kvalifikácie. Sme zvedaví na ďalších adeptov a tak toto sústredenie využijeme práve na to, aby sme ich videli. Myslím si však, že nám svojimi výkonmi viacerí zamotajú hlavy,“ povedal jeden z dvojice trénerov Slovenska Ján Purc v rozhovore pre SZFB. Pozitívne dojmy si zo zrazu priniesol aj Matúš Machara: „Na zraze bolo super, panovala dobrá nálada a všetci počnúc trénermi boli optimisticky naladení. Keďže bol zraz v Nemšovej nebol som ubytovaný s chalanmi ale dochádzal som domov, teda doma som aj prespával. Na tréningoch sme si nacvičovali prechod do útoku, obranné činnosti, hru 1 na 1 a kombinačné prvky “aby lietala loptička“. Trénerom ide o rýchlu kombinačnú hru, ktorá je teraz moderná. Sólovanie už sa v dnešnom florbale moc nevidí a aj my chceme ísť cestou kombinačného florbalu.

Juniorského reprezentačného sústredenia sa zúčastnil náš Matej Stopka. Reprezentácia do 19 rokov si taktiež netradične dala zraz v Kežmarku, kde sa tréner Onderko rozhodol rozložiť svoj stan. Obsahom zrazu bol nácvik a realizácia nových herných prvkov. „Nakoľko sme si od začiatku cyklu stanovili systém hry, kam sa chceme dostať, tak postupne pridávame a zapracúvame nové prvky. Tak isto dostali príležitosť ďalší hráči, ktorých odporučili kluby, prípadne sa nám zapáčili počas zápasov mužskej, či juniorskej extraligy alebo prvej ligy mužov, povedal Onderko v rozhovore pre SZFB. Juniori sú prakticky v polovici prípravného cyklu pred budúcoročnými Majstrovstvami sveta, ktoré sa uskutočnia v kanadskom Halifaxe. „Postupne sa po roku náročnej práce profiluje užší káder a ten začne pracovať na konkrétnych úlohách. Program to však ešte bude pre všetkých náročný. V štádiu riešenia sú stále blížiace sa turnaje, kde dostane väčšina hráčov svoju „poslednú" šancu. Ak nám všetko vyjde, tak nás čaká turnaj na Ukrajine, Prague Games a Czech Open. Na posledný turnaj Slovak Floorball Cup, ktorý sa odohrá v Bratislave, by sme chceli nastúpiť už s kádrom, s ktorým sa bude hlavne pracovať počas ďalšej sezóny,“ dodal Onderko. K náplni zrazu sa vyjadril aj Matej Stopka : „Repre zraz v Kežmarku bol veľmi dobrý . Prvé dva tréningy boli zamerané na cvičenia a pochopenie taktiky a ostatné boli zamerané na hru. Do hry nám tréner Onderko zasahoval a ostatné tréningy sme hrali sami. Medzi tretinami herných tréningov si na nás nachystal chyby, ktoré nám rázne ústne, ale aj fyzicky vytkol :) Pred zápasmi ktoré sme hrali medzi sebou sa každá lajna rozcvičovala samostatne. Taktika je založená v prečíslovaní súpera, časté zhazdovanie lopty pod seba a kríženie sa hráčov. Taktika je viac ofenzívna ako defenzívna . Najskôr nám prečíslenia a nahrávky nevychádzali, ale časom sme si zvykli ako na povrch, tak aj na spoluhráčov.

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
 
20. kolo, 23.2.2019
FbO Florko Košice - FBK AS Trenčín
11:7 MULTIHALA ALEJOVA KOŠICE
- 1/4 - Piaty zápas, 21.3.2018
FbO Florko Košice - FBK AS Trenčín

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 11.2.2019

Florbalisti AS Trenčín v bránke s Tomášom Kafkom porazili majstra!

Trenčania berú všetky tri body v nesmierne dôležitom zápase z ihriska...

Aktuálne 30.1.2019

Kvalifikácia na majstrovstvá sveta žien v Trenčianskom M-Šport centre!

Slovenský zväz florbalu v spolupráci s Florbalovým klubom AS...

Aktuálne 30.1.2019

Muži urputne bránia play off pozície! Z Prešova vezú všetky tri body.

Do konca základnej časti florbalovej extraligy mužov už ostáva...

Kora
 Salming  Da Vinci M-Šport