Rozhovory 3.10.2022

Juraj Matejka: „Je to o letnej príprave, ktorá bola fakt náročná!“

Extraligové áčko sa vyhrieva po štyroch kolách na prvom mieste tabuľky. Čo stojí za týmto čiastkovým úspechom prvej časti sezóny a kto sa oň zapríčinil najviac sa dočítate v článku nižšie.

Prvá reprezentačná prestávka je za nami čo znamená, že odohrané sú už štyri zápasy. Výhra na nájazdy v prvom kole na pôde Florka Košice 7:6, domáce víťazstvo s Prešovom ( 7:5) a Dubnicou (9:5) a mimoriadne cenný skalp Žilinských Grasshoppers z ich vlastného ihriska (7:6) znamená, že partia okolo Juraja Matejku ešte nepoznala horkosť porážky. „Dobre sa na to pozerá, ale nesmieme to preceňovať!“ krotí emócie hrajúci tréner Peter Klapita, ktorý sa vrátil na palubovky po dlhotrvajúcom zranení achilovky. „Som rád, že som stihol naskočiť už do troch zo štyroch zápasov a pomôcť tak chalanom aj herne, nie len ako zranený tréner na lavičke, komentuje svoj návrat dlhoročná opora Trenčanov. „Tréningy vedieme na striedačku s Jurajom a na zápasovej lavičke sa striedame alebo dopĺňame. Myslím si, že chalani pozitívne vnímajú striedanie tréningových štýlov a zmeny tréningových rytmov. Na zápase už je to samozrejme jednotné.“ vysvetľuje Klapita fungovanie oboch trénerov a pritom aj hráčov na lavičke.

Do prvej formácie parádne počas aktuálnej sezóny zapadol Marek Oriešek, ktorý v sedemnástich rokoch nastupuje po boku o 22 rokov staršieho skúseného matadora a kapitána AS Juraja Matejku a stihol v troch zápasoch extraligy mužov zaznamenať už päť bodov! „Tak momentálne sa mi hrá veľmi dobre, sadla mi formácia a chalani ma stále povzbudzujú. Poväčšinou majú odohraného minimálne raz toľko čo ja takže sa pri nich aj učím.

Taktiež päť bodov v prvých troch zápasoch extraligy mužov zaznamenal aj Gabriel Královič, letná posila a hráč, ktorý sa pokúša presadiť aj do kádra reprezentácie juniorov. “Som veľmi vďačný za každý jeden zápas v mužskej extralige a že sa môžem v AS posúvať ďalej. Momentálne som veľmi spokojný, hrá sa mi veľmi dobre a konečne môžem hrať a pomôcť tímu“. Gabo nastupuje u mužov v druhej formácii po boku ďalších členov kádra juniorskej reprezentácie Paťa Zverbíka, Matesa Strieženca či Tima Bielika. „Čo sa týka našej formácie kde sme všetci mladí a talentovaní myslím, že máme nato vyhrávať a odstrániť chyby ktoré robíme a každým zápasom to bude ešte lepšie.“

Svoj pohľad na vec pridal aj najproduktívnejší a najstarší hráč AS Juraj Matejka. „Moje body sú obraz celej hry našej formácie. Robíme kolektívny šport, takže aj body hráčov v danej päťke sa vyvíjajú od spolupráce všetkých v nej. Hrávame spolu už dlhšie a s chalanmi sa už vidíme takmer naslepo a túto sezónu nám to tam padá. Sme veľmi produktívny a je to samozrejme pri šanciach o jednoduchosti v zakončení čo sa snažím vštepovať aj mladým hráčom. Jednoducho to zobrať na seba a vystreliť.

Muži sú na prvom mieste tabuľky a zatiaľ nepoznali horkosť porážky. Očakával si takýto štart do sezóny? „Veril som, že nám vyjde úvod sezóny ale nikto z nás nečakal že to bude až tak výsledkovo dobré. Samozrejme je to o letnej príprave, ktorá bola fakt náročná a to sa odzrkadľuje aj v tých výsledkoch za čo som rád. Je vidieť že keď hráč v lete tvrdo pracuje tak sa mu to vráti. Druhá vec je že sa začína ukazovať už aj naša dlhodobá práca s mládežou a chalani ktorí sú vekom ešte dorastenci nás už formou dobiehajú. Ďalší aspekt je posilnenie tímu o viacerých juniorov. Sme síce veľmi milo prekvapený ale šťastie praje pripraveným a to my sme!“


Mužský A-tím čaká v októbri ešte štvorica zápasov a to proti Lidu Bratislava (V), ATU Košice (D), Tsunami Záhorskej Bystrici (D) a nováčikovi z Capitol Floorball Club (D), po ktorej príde takmer mesačná zápasová prestávka slúžiaca na reprezentačné účely a najmä majstrovstvá sveta mužov vo florbale, ktoré sa tento rok odohrajú vo Švajčiarsku (5.11 - 13.11.2022).

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
16:00
13. kolo, 10.12.2022
FBC Mikuláš Prešov - FBK AS Trenčín
10:9SN M-Šport Trenčín
12. kolo, 3.12.2022
FBK AS Trenčín - FbO Florko Košice

Prečítajte si tiež

archív novinek
Mládež 8.12.2022

FBK AS Trenčín podporuje projekt florbalovej akadémie na Strednej športovej škole v Trenčíne

Florbalový klub AS Trenčín je už od počiatku...

Aktuálne 23.11.2022

Extraligisti okupujú tretie miesto tabuľky a pripravujú sa na Nižnú

Desať zápasov z toho päť výhier, tri výhry v predĺžení respektíve na...

Aktuálne 22.11.2022

Lukáš Oravec odkazuje po prestupe do Bulldogs Brno: „Bavte sa florbalom!“

Talentovaný univerzál a člen juniorského kádra AS Lukáš Oravec sa...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn