Aktuálne 5.6.2023

Juraj Matejka : „Tohtoročné majstrovstvá mladšej prípravky hodnotím veľmi veľmi pozitívne!“

Šesť výhier a dve prehry v semifinále a zápase o medailu priniesli mladšej prípravke na domácom turnaji mládeže nepopulárne štvrté miesto. Hlavný tréner Juraj Matejka je napriek tomu s výsledkom aj umiestnením tímu spokojný! Aká bola sezóna našich najmenších a ich cesta až medzi najlepšie štyri celky Slovenska sa dočítate v článku nižšie.

„S práve skončenou sezónou v mladšej prípravke som spokojný a dopadla obrovský kus nad moje očakávania. Minulú sezónu sa nám podarilo byť Majstrami Slovenska a z toho družstva nám končili všetci hráči okrem dvoch. Presunuli sa vekom do staršej prípravky. Začali sme teda od septembra prakticky pracovať s úplne novým družstvom a novými hráčmi. Deti, ktoré nám do klubu prišli boli vekovo veľmi maličké. Sezónne turnaje sme odohrali len s dvomi hráčmi ročníka 2014, ostatní sú 2015, 2016 a 2017.“ začal svoje hodnotenie Juraj Matejka, ktorý sa v AS Trenčín dlhodobo venuje práci s najmenšími, kde žne obrovské úspechy.

„Začiatok sezóny bol teda veľmi náročný, hlavne keď sme hrali proti družstvám s vyšším vekovým priemerom. Väčšina našich hráčov bola o hlavu nižšia od súperových hráčov ale poctivým tréningom, modernými a odbornými tréningovými jednotkami sa však naša výkonnosť, turnaj od turnaja, zlepšovala. Som veľmi rád, že nám naše tréningové jednotky a tréningové plány prinášajú dlhodobo výborné výsledky. Deti výkonnostne, ale aj osobnostne napredujú a som šťastný, že sa nám darí veľmi dobre zapojiť aj rodičov, ktorí vytvárajú skvelú atmosféru v celom klube.“ nešetril vďakou Matejka, ktorého asistentami a kolegami sa počas sezóny stali otcovia detí, ktorí majú chuť a čas venovať sa výchove mládeže.

„Absolútnym vyvrcholením sezóny sú Majstrovstvá Slovenska, kde sme tento rok obsadili nepopulárne štvrté miesto. Pre mňa vzhľadom na priemerný vek družstva, však malo cenu zlata. Hráči odovzdali zo seba všetko, čo sa za celý rok naučili a pridali neskutočnú bojovnosť a chuť víťaziť. Čo mňa však najviac prekvapilo a potešilo, bol tímový duch, ktorý v takomto mladom veku vytvorili. Za to určite patrí aj veľká vďaka rodičom, ktorí na tom mali tiež kus práce!“ pokračoval Matejka s ohliadnutím sa k nedávno skončenému turnaju mládeže ( bývalé majstrovstvá Slovenska).

Skupinové zápasy :

VS Capitol Floorball Academy 12:9

VS Warriors 12:4

VS FBK Harvard Partizánske 14:11

VS Predator Sabinov 11:8

1/8 finále VS Športová škola Galaktikos 12:8

¼ finále VS NTS Nemšová 14:9

Semifinále VS ATU Košice 6:13

Zápas o 3. miesto VS FBC Mikuláš Prešov 3:14

Počas sezóny nehráme na výsledky, nerobíme nezmyselné štatistiky, ale robíme všetko preto, aby sa deti rozvíjali a výkonnostne rástli . Majstrovstvá Slovenska sú preto pre nás jediný turnaj, ktorý nám slúži na malé porovnanie našej celoročnej práce. Tohtoročné majstrovstvá a obsadenie štvrtého miesta hodnotím veľmi veľmi pozitívne, aj keď nám medaila ušla iba o kúsok. Na turnaj sme zobrali 15 detí (13 hráčov a dvoch brankárov) a úspech je to pre nás najmä z pohľadu nášho družstva, ktoré bolo veľmi mladé. Z týchto 15 detí nám tento rok končia iba dvaja hráči.“ Pripomenul tréner, ktorý si je vedomý, že takmer celý káder mu ostane pokope.

„Naše výkony počas turnaja boli absolútne fantastické. Som spokojný, že nám naše moderné a odborné tréningové metódy a plány dlhodobo fungujú. Deti sa celý rok dokázali zlepšovať a naša forma gradovala až k záverečným majstrovstvám. Na nich sa nám podarilo preniesť úplne všetko z tréningových procesov a vyšperkovali sme to bojovnosťou a chuťou víťaziť. „

„Obrovské ďakujem patrí nielen mojim malým zverencom, ale aj úžasným rodičom, ktorý vytvorili krásnu majstrovskú atmosféru.“ nešetril chválou a nadšením.

A čo nová sezóna? „Do ďalšej sezóny pôjdeme s jasnou víziou. Počas sezóny nehráme na výsledky, nerobíme nezmyselné štatistiky, chceme aby deti hrali najmä s radosťou a chuťou, a aby hrali pre tím, nie pre body. Verím, že sa ku nám budú pridávať ďalšie a ďalšie nové deti, ktoré budú chcieť napredovať a rozvíjať sa súčasne hráčsky aj ľudsky. Sú za nami viditeľné výsledky a myslím si, že to je najlepšia cesta a zároveň naša najlepšia reklama.“

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
17:50
5. kolo, 7.10.2023
Tsunami Záhorská Bystrica - FBK AS Trenčín
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn