Aktuálne 15.6.2022

Juraj Matejka po zisku zlata s mladšou prípravkou: „Boli sme veľmi produktívni, čo bolo kľúčové"

Turnaj mládeže Slovenského zväzu florbalu ( bývalé Majstrovstvá Slovenska), ktorý sa každoročne organizuje na konci sezóny ako záverečné hromadné podujatie, tento rok za účasti štrnásť tímov z celého Slovenska, sa stal korisťou florbalistov AS Trenčín! Spolu s predošlými mládežníckymi úspechmi sa tak florbalový klub AS Trenčín stal najúspešnejším mládežníckym mužským klubom na Slovensku!

Hneď od rozlosovania turnaja sme vedeli, že máme veľmi ťažkú skupinu. V príprave sme teda nič nenechali na náhodu. Na posledných tréningoch sme sa zamerali najmä na pohyb a streľbu, čo bolo podľa mňa kľúčové. Boli to presne veci, v ktorých sme vynikali oproti súperom.“ vyjadril spokojnosť s prípravou hlavný tréner Juraj Matejka. „Na tréningu naši najmenší veľmi rýchlo pochopili, čo od nich vyžadujeme a na turnaji som bol milo prekvapený, že tieto pokyny dodržiavali nie na 100% ale na 200% :) !“ dodal tréner prípraviek, ktorý dlhodobo vedie v klube najmladšie kategórie spolu s otcom Dušanom. Počas sezóny sa k trénerskému tímu pridal aj Michal Peřina, otec Jakuba Peřinu ktorý sa stal jedným z najlepších strelcov turnaja a Juraj Vrbovský, ktorý sa stará o prípravu brankárov a vedie taktiež svojho syna Jána. „Náš realizačný tím trénerov dokázal deti veľmi dobre nastaviť tak, aby neboli premotivované, neboli zakríknuté a boli správne naladené na turnaj. Medzi deťmi, trénermi a rodičmi zafungovala perfektná chémia s perfektným načasovaním.“ vyjadril spokojnosť Matejka.

Skupinová zápasy :

FBK AS Trenčín – Športová Škola Galaktikos 14:8

FBK AS Trenčín – ŠŠK Stars Lipany 13:7

Účinkovanie chlapcov v skupine vyzerá síce výsledkovo hladko, no každý z tímu pristupoval k zápasom zodpovedne a obozretne. Veď obaja súperi partia k najlepším mládežníckym tímom na Slovensku a postúpiť z trojice tímov do nedeľného štvrťfinále mohli len dva! „Neočakával som, že cez skupinu prejdeme s takými výsledkami! Musím priznať, že sme mali veľký rešpekt pred súpermi. Boli sme veľmi aktívni a produktívni, a brankári podali výborné výkony. To bol náš recept na postup.“ tešil sa Juraj Matejka po zvládnutí prvého cieľu.

Štvrťfinále :

FBK AS Trenčín – Snipers Bratislava 12:10

Predčasné finále sledovali diváci už v nedeľu ráno, kde sa proti sebe stretli dva najúspešnejšie mládežnícke kluby aktuálnej sezóny. „Zápas o postup do semifinále so Snipers, bol pre nás infarktový! Vyhrávali sme 8:5 a za necelé tri minúty sa skóre otočilo v náš neprospech 8:10. Po time-out sa chlapci vzchopili, utreli slzy a zápas otočili na naše víťazstvo. Prežil som vtedy asi klinickú smrť J Neskutočné bolo, ako sa tak maličkí chlapci, dokázali z náhleho rýchleho prehrávania vzchopiť a otriasť, a nakoniec otočiť zápas. To nebýva veľmi často vidieť pri hráčoch vo veku mladšej prípravky.“ pyšne vyhlásil po zvládnutom zápase bývalý dlhoročný reprezentant Matejka. Veď každý tréner, ktorý pracuje s deťmi vie ako ťažké je zmeniť ich psychiku a myslenie pri zle sa vyvíjajúcom zápase.

Semifinále :

FBK AS Trenčín – Tsunami Zárohská Bystrica 13:3

Finále:

FBK AS Trenčín – ŠŠK Stars Lipany 13:5

Dvadsať šesť gólov v dvoch zápasoch sa nevidí tak často, a celý realizačný tím spolu s chlapcami a rodičmi na tribúne si tieto výkony patrične užil! „Semifinále a finále sme si užívali, a určovali sme tempo hry, na čo súper nedokázal v tej chvíli reagovať.“ Skromne zhodnotil dve dominantné víťazstvá Matejka, ktorí je známy svojou kľudnou povahou. „Ďakujem všetkým, ktorí boli súčasťou nielen turnaja mladšej prípravky, ale aj všetkým, ktorí s nami prežívali krásne štyri víkendy plné florbalu u nás v M-Šport centre. Verím, že si to všetci naplno užili.

Päť zápasov, päť víťazstiev a k tomu dvojciferný počet nastrieľaných gólov v každom zápase! Skvelá vizitka útočníkov a parádna efektivita, ktorú sa tréneri hráčom snažia vštepovať na tréningoch od malička. Výborné brankárske výkony, skvelá divácka kulisa, krásne momenty detskej radosti po víťazstvách a smútku po inkasovaných góloch. Aj také boli víkendové majstrovstvá, ktoré uzavreli tohto sezónny seriál mládežníckych podujatí SZFB.

Ďakujeme všetkým rodičom a fanúšikom za vytvorenie úžasnej kulisy a Slovenskému zväzu florbalu za možnosť usporiadať až štyri po sebe idúce vrcholné mládežnícke podujatia v priestoroch nášho M-Šport centra, ktoré sa na niekoľko týždňov stalo skutočným centrom florbalu na Slovensku. 

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
4:8 ŠC M-Šport Trenčín
11. kolo, 5.11.2021
FBK AS Trenčín - FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 25.7.2022

Patrik Bulko povedie elitný tím juniorov! S AS Trenčín sa po mesiacoch dohodol na spolupráci

Dlhotrvajúce jednania sú na konci. Tréner...

Mládež 24.5.2022

Mladší žiaci s ďalším zlatom!

Po dvoch korona sezónach, ktoré neboli ukončené celoslovenským záverečným podujatím sa toto leto konečne...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical