Aktuálne 11.5.2023

Lukáš Kuzl: „Myslím, že o budúcnosť klubu sa nemusíme báť"

Biely tím dorastencov zvíťazil na nedávno skončenom turnaji mládeže, kde dokázal zdolať všetkých súperov a napriek mladému kádru ukázal, že sa s ním musí počítať. V nasledujúcom článku sme vyspovedali oboch trénerov, ktorí za tento úspech zodpovedajú. Patrik Meliš - tréner starších žiakov, ktorých bola v kádri prevažná väčšina a Lukáš Kuzl – tréner dorastencov.

Sezóna dorastencov bola tento rok po prvýkrát rozdelená do dvoch častí, pričom tá základná časť rozhodla o rozdelení tímov do nadstavby A a B. V základnej časti si suverénne počítal červený tím, ktorý v ôsmych zápasoch neprehral ani raz a zabezpečil si ziskom prvého miesta účasť v áčkovej časti nadstavbovej súťaže, kam postupovali prvé tri celky po základnej časti. Tieto tri tímy z regionálnej ligy západ sa následne spojili do spoločnej nadstavby A s prvými tromi celkami z regionálnej ligy Bratislava a vytvorili šesť člennú súťaž „tých najlepších“ . Tímy na štvrtej až siedmej priečke tak vytvorili druhú časť nadstavby, ktorá sa opäť spojila s Bratislavskými celkami, pričom táto skupina hrala o dve postupové miesta na záverečný turnaj mládeže, ktorý biely tím nakoniec dokázal ovládnuť.

Štatistiky bieleho tímu :

Základná časť – 8 zápasov / 5 víťazstiev / 3 prehry – štvrté miesto – účasť v nadstavbe „B“

Kompletný zápasový prehľad : https://www.szfb.sk/sk/stats/results/944/liga-dorastencov-zapad


Nadstavba „B“ – 10 zápasov / 9 víťazstiev / 1 prehra – druhé miesto – postup na turnaj mládeže

Kompletný zápasový prehľad : https://www.szfb.sk/sk/stats/results/944/liga-dorastencov-zapad?TournamentPartID=3630


Do bieleho tímu počas sezóny herne zasiahlo 34 hráčov, čo vytvorilo skvelý základ pre rozohranie sa hráčov po zranení, prípadne pre zápasové vyťaženie mladších hráčov s potenciálom.

Tím ktorý vybojoval postup na turnaj mládeže ale bolo treba výrazne okresať a dať šancu hráčom, ktorý sa o postup najviac pričinili a tak záverečná nominácia trénerov Kuzla a Meliša bola dvadsať členná.

Turnaj mládeže – 5 zápasov / 4 výhry a jedna výhra po predĺžení – víťazi

Kompletné výsledky : https://www.szfb.sk/sk/stats/results-date/995/turnaj-mladeze-dorastenci

To, čo sa nepodarilo chlapcom počas sezóny, ukázali na domácom turnaji. V Semifinále totiž zdolali B tím Snipers Bratislava, ktorý ich v nadstavbe B ako jediný dokázal poraziť, aby si následne vo finále poradili s hráčmi Dolného Kubína, s ktorými dokázali zvíťaziť aj v skupinovom zápase.


Tréner Lukáš Kuzl : „Do turnaja sme vstupovali bez očakávania, no z odhodlaním pobiť sa o čo najlepší výsledok a zároveň pripraviť sa na budúco týždňové Majstrovstvá Slovenska ( ktorých sa zúčastní červený tím), keďže sme v tíme mali väčšinu starších žiakov, pričom niektorí s nami tento turnaj absolvujú. Prvé dva zápasy sme sa herne spoznávali, tak medzi sebou, ako aj s nastolenou taktikou a riešením jednotlivých herných situácii. Zápas o prvé miesto v skupine nám vyšiel a po parádnom výkone sme čakali na súpera do semifinále. V ňom bolo na našich chlapcoch cítiť nervozitu a herne sme sa trochu trápili. Minútu pred koncom svietil stav 4:4 a nikto by nečakal, že padnú ešte 2 góly. Keď sme po “mladíckej” nerozvážnosti inkasovali a následne 6 sekúnd pred koncov vyrovnali. V nadstavenom čase stála športová šťastena pri nás a tak nás čakalo finále s dobre hrajúcim Dolným Kubínom. Súper nám na úvod gólovo odskočil čo sme dokázali rýchlo dobehnúť a výsledok sme si už do konca zápasu strážili a nakoniec dotiahli turnaj do víťazného konca. Musím skloniť obrovskú poklonu pred všetkými chalanmi, za to ako bojovali a za výkony ktoré predviedli na ihrisku. Myslím, že o budúcnosť klubu sa nemusíme báť.“

Tréner Patrik Meliš : „Máme za sebou úspešnú sezónu, ktorá bola výborne zavŕšená víkendovými majstrovstvami. Som na všetkých našich hráčov hrdý, lebo ukázali, čo je kolektívna hra a svojou húževnatosťou sa dopracovali až do záveru sezóny. Vidieť, že naši hráči postupne počas celej sezóny nachádzajú svoju cestu, výkonnostne rastú a systematickou prácou upevňujeme herné prvky, taktiku a všetky získané zručnosti sa tak vedia úspešne zúročiť. Víkendové zápasy ukázali, že naši hráči vedia ukázať, čo je v nich, od kolektívneho ducha až po výborný kombinačný florbal s dobrou útočnou fázou aj zodpovednou obranou. Progres hráčov za sezónu je zjavný, očakávania boli naplnené a verím, ďalšou kondičnou a taktickou prípravou budú naše výkony ďalej pozitívne rásť.“
Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
17:50
5. kolo, 7.10.2023
Tsunami Záhorská Bystrica - FBK AS Trenčín
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn