Aktuálne 24.8.2023

Lukáš Kuzl pred Salming cupom: "Verím, že dokážeme uhrať dobré výsledky proti silným súperom!"

Pred odchodom do Prahy, kde sa miestneho prestížneho predsezónneho turnaja Salming cup zúčastnia tímy dorastencov a starších žiakov sme stihli vyspovedať hlavného trénera starších žiakov, asistenta trénera dorastencov, šéftrénera mládeže AS Trenčín, no najmä skvelého človeka, a v poslednej dobe mimoriadne funkcionársky a trénersky vyťaženého Lukáša Kuzla.

Luky, ako si zvykáš na novú pozíciu šéftrénera mládeže FBK AS Trenčín, zároveň, aké boli tvoje prvé kroky a rozhodnutia?

„Momentálne cítim, že je to veľká zodpovednosť. Ako sa hovorí, nastúpil som do rozbehnutého vlaku. Cítiť, že florbal na Slovensku sa posúva veľkou rýchlosťou, a konkurencia medzi klubmi rastie. Myslím, že veci v klube máme nastavené nadštandardne, a hlavnou úlohou bude nastavenú latku udržať. V predsezónnom období sme pracovali na spustení a zabehnutí novej klubovej platformy. V štruktúrach máme nových trénerov vrátane kondičnej trénerky. Myslím, že najdôležitejšia bude komunikácia a vzájomná súhra naprieč jednotlivými kategóriami.“

Po Petrovi Klapitovi preberáš ako hlavný tréner kategóriu starších žiakov, ktorí sa stali majstrami Slovenska. Aké budú ciele pre tento rok?

„V tomto momente žiadne dlhodobé ciele nemám. Aktuálne máme predsezónne obdobie, kde sa na sezónu pripravujeme hlavne po kondičnej stránke. S množstvom chalanov z mužstva som už spolupracoval. Myslím, že keď sa nastavia pravidlá a tréningový proces, môže to byť opäť úspešná sezóna. Hlavnou prioritou pre mňa ako trénera bude pripraviť hráčov tak, aby boli konkurenciaschopní vo vyššej kategórii.“

U dorastencov budeš dopĺňať kolegu Paťa Meliša, s ktorým sa chystáte na kvalitne obsadený Salming cup do Prahy. S akými očakávaniami vstupujete do turnaja?

„Verím, že dokážeme uhrať dobré výsledky proti silným súperom, a že pocestujeme domov s dobrým pocitom z predvedenej hry bez ohľadu na konečné skóre.“

Je známe, že na Salming cup cestujú len pozvané tímy. Ako sa vám darí zúčastňovať tak kvalitného turnaja, a s akými družstvami pocestujete tento rok?

„Minulý rok sme sa turnaja zúčastnili s kategóriou dorastencov, kde sa nám podarilo dostať do štvrťfinále. Organizátor nás pozval aj tento rok, a my sme sa rozhodli výpravu rozšíriť aj o kategóriu starších žiakov.“

Salming cup 2023

Skupinové zápasy starší žiaci : 1.SC Tempish Vítkovice, Black Angels, FBC Štíři České Budějovice.

Skupinové zápasy dorastenci : ACEMA Sparta Praha, FbŠ Bohemians, FbŠ Slavia Plzeň.

Okrem kategórií U 15 a U 17 sa budeš naďalej aktívne zúčastňovať tréningov a zápasov aj s juniorkou AS. Ako toto všetko zvládneš skĺbiť, a čo je tvoja srdcovka?

„Popravde neviem:). Je jasné, že sa nedá byť všade. Program je nabitý, a v podstate okrem juniorov máme v každej kategórii prihlásené dve družstvá. Na takúto situáciu sme však v klube zvyknutí, a preto sme si pripravení i vzájomne pomáhať a dopĺňať sa. Ja sa budem snažiť byť prítomný a nápomocný čo najviac ako sa bude dať. Srdcovka je samotný florbal ako taký. No v tejto sezóne sa asi najviac teším na prácu so staršími žiakmi.“

S Paťom Melišom budete pravdepodobne aj naďalej viesť regionálnu reprezentáciu Slovenska U 15. Tešíš sa na prácu v novom cykle?

„Áno. Čo sa týka regionálnych výberov, potvrdil som prácu v tomto smere. Viem, že sa udiali nejaké personálne zmeny, a prebiehajú rokovania ohľadom nového cyklu. Práca s výbermi má pre mňa stále hlbší nádych, stále sa na jednotlivé zrazy teším. Verím, že tomu bude tak aj tentokrát. Očakávam, že v určitom smere dôjde k posunu vpred, a úroveň práce v tomto sektore sa nám podarí zlepšiť“.

Lukáš ďakujeme, prajeme veľa šťastia v Prahe s obomi kategóriami florbalistov AS a zároveň prajeme mnoho úspechov počas mládežníckej sezóny, ale aj v ostatných sférach športového a pracovného života.

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
17:50
5. kolo, 7.10.2023
Tsunami Záhorská Bystrica - FBK AS Trenčín
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Aktuálne 11.7.2023

LUKÁŠ ORAVEC SA VRACIA PO ROKU V ČESKEJ JUNIORSKEJ EXTRALIGE SPȀŤ DO TRENČÍNA

Florbalový klub AS Trenčín sa bude môcť v budúcej sezóne...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn