Aktuálne 22.11.2022

Lukáš Oravec odkazuje po prestupe do Bulldogs Brno: „Bavte sa florbalom!“

Talentovaný univerzál a člen juniorského kádra AS Lukáš Oravec sa ešte počas leta rozhodol k veľkému životnému kroku, a to v sedemnástich rokoch zmeniť prostredie a krajinu a vybrať sa za florbalom do susednej Českej republiky. To, aké boli jeho začiatky v tíme Bulldogs, ako strávil letnú prípravu, ale aj o tom ako sa jeho medzinárodný prestup zrodil sa dočítate nižšie.

„Môj prestup do Bulldogs sa zrodil vlastne na turnaji Ostrava Cup, ktorého som sa zúčastnil s turnajovým tímom Pedros a po druhom hracom dni mi som dostal od trénera pozvánku na tréning, ktorú som s radosťou prijal. Za zrodom všetkého stojí tréner Miroslav Vybíral. Začalo to prvým tréningom, následne Brnenským turnajom Hummel Open Game a postupom času po stretnutiach a prehodnotení všetkých plusov a mínusov sme sa dohodli aj na finálnom prestupe.“ Začal svoje rozprávanie Oravec. Nevyhol sa ani téme podmienok, ktorá je u mladých florbalistov veľmi dôležitá. „Klub mi ponúkol spoločne s hráčskym aj trénerské angažmá v kategóriách staršej prípravky a mladších žiakov, samozrejme o ubytovanie je tiež postarané a to formou klubového bytu. Očakávania sú veľké, ale hlavné je sa sústrediť najmä na výkon samého seba ktorý dopomôže v tímovej kvalite a byť maximálne nápomocný či na ihrisku alebo mimo neho.

V tíme Bulldogs došlo pred sezónou k personálnym a aj hráčskym zmenám a zároveň po zmene systému českého florbalu hrania juniorskej ligy nebolo jasné, v akej lige bude Lukáš hrávať. „Nastupovať budem za juniorskú kategóriu kde sme našťastie zvládli každoročnú kvalifikáciu do najvyššej ligy. Mužská kategória je výzva a treba sa tam prebojovať cez veľkú konkurenciu ale je pravdou že "iba konkurencia posúva vpred". Teším sa najmä na cestu zložitou sezónou ktorá prinesie množstvo skúseností ktoré môžem predať práve v trénerskej alebo osobnostnej oblasti.“

Teraz už je však jasné, že kvalifikáciou sa Brnenský tím prebojoval a Lukáš si tak môže užívať pôsobenie v Českej juniorskej najvyššej súťaži, kde síce doposiaľ v siedmych stretnutiach nebodoval, no jeho novému tímu sa darí a po deviatich zápasoch drží zatiaľ skvelé štvrté miesto s kladným skóre 52:38 a až šiestimi víťaznými stretnutiami. „Po premiére sa cítim veľmi dobre a sebavedome, zápas proti Bohemians si osobne myslím že mi v celku herne vyšiel, bohužiaľ som sa bodovo nepresadil, ale z mojej predvedenej hry som spokojný.“ dodal Oravec.

A čo by Lukáš odkázal všetkým Trenčanom? „Vedeniu, fanúšikom, rodičom a hráčom AS sa chcem v prvom rade poďakovať za podporu ktorá sa ku mne dostávala zo všetkých možných strán, hráčom odkazujem hlavne tvrdo na sebe makať a naučiť sa sebadisciplíny ale najdôležitejšie je vytvárať si radostnú, šťastnú a veselú atmosféru popri tomto krásnom športe. Bavte sa florbalom!“

Lukášovi ďakujeme a prajeme veľa šťastia vo zvyšku sezóny!

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
2:1SN ŠC M-Šport Trenčín
Štvrťfinále, 5.3.2023
FBK AS Trenčín - ŠK Lido Prírodovedec

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 28.2.2023

Frederik Hrušovský: „Tréningy naviac sú nutnosť!“

Feďo si v štruktúrach AS prešiel juniorskou kategóriou, pokračoval v mužoch A aj B a...

Rozhovory 16.2.2023

David Rytych: „Musíme se dobře nachystat na play-off, protože to je úplně jiná soutěž “

O novej akvizícii v bránkovisku AS, brankárskej...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn