Aktuálne 17.1.2020

Martin Žilinský prichádza na hosťovanie

Z FBK Púchov sa na štvormesačné hosťovanie vracia známa tvár.

Bývalý hráč AS Trenčín Martin Žilinský sa rozhodol pred aktuálnou sezónou zamieriť k nováčikovi súťaže FBK Púchov. Tesne pred koncom prestupového obdobia sa ale šikovný krídelník vracia do AS, kde bude hosťovať do 11.4.2020, aby následne mohol Púchovu pomôcť v prípadných záchranárskych prácach. Púchovčania aktuálne strácajú na desiate miesto zaručujúce zotrvanie v extralige 10 bodov.

„Som rád že mi Juraj Matejka umožnil vrátiť sa do tímu. Chcem chalanom pomôcť vybojovať play-off a uhrať dobré zápasy v ňom ak sa to podarí. Teším sa na staronové prostredie M-Šport centra a na nové tváre v tíme, s ktorými sa dúfam rýchlo zoznámim.“ uviedol Žilinský po potvrdení hosťovania.

„O prestupe alebo o hosťovaní som začal premýšľať začiatkom decembra. Vôbec som nebol spokojný so svojimi výkonmi a hľadal som nový impulz ktorý by mi pomohol. Z posledných šiestich domácich zápasov som pozbieral hádam len dva body a jednoducho mi palubovka a hala v Púchove nevyhovovali. Náročné bolo aj takmer hodinové dochádzanie na tréningy do Púchova. Ten čas ktorý som strávil cestovaním na tréningy môžem teraz využiť na čas s rodinou a hlavne so synom Markom.“ Povedal na margo svojho rozhodnutia „Žilo“. Dôvodov prestupu ale bolo viac.

„Púchovčania boli nováčik v lige a ja som bol z časti frustrovaný z prehier a našich výkonov, čo sa odzrkadlilo na mojich výkonoch.“

Už dnes o 18tej ale naskočí Martin do extraligového kolotoča za majstrovský tím. „Teším sa už na zápas proti Spišskej Novej Vsi, ktorý odohrám po dlhej dobe v M-Šport centre.“

A čo povedal smelo k svojim cieľom? „Cieľ je jasný! Urobiť play-off a obhájiť titul!“ 

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
4:16 Športové centrum M-Šport
22. kolo, 7.3.2020
FBK AS Trenčín - FBC Mikuláš Prešov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 25.9.2020

Novým prírastkom florbalistov AS Trenčín ešte len 16 ročný rodák z Lučenca, Ľubomír Ďurik

Prvý zápas za mužov a to hneď v prvom útoku po...

Aktuálne 9.9.2020

Navrátilec Kusenda: „Mojím hlavným cieľom bude, čo najviac pomôcť tímu v boji o play-off

To o čom sa dlhé týždne špekulovalo sa stáva...

Aktuálne 31.8.2020

Prvý ročník Salming floorball cupu už tento víkend!

Víkend plný florbalu v M-Šport centre sa už blíži! Predsezónny prípravný turnaj pre...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport