Mládež 24.5.2022

Mladší žiaci s ďalším zlatom!

Po dvoch korona sezónach, ktoré neboli ukončené celoslovenským záverečným podujatím sa toto leto konečne rozbehli vo všetkých kategóriách aj majstrovstvá Slovenka ( u mladších kategórií pomenované ako turnaj o pohár prezidenta Slovenského zväzu florbalu). Po minulo víkendovom bronze dorastencov prišlo zlato mladších žiakov a to v hre o cenné kovy ostávajú ešte oba tímy prípraviek a starší žiaci!

Tak ako býva v AS Trenčín dobrým zvykom, aj teraz vyslali tréneri Peter Klapita, Patrik Meliš a Marek Gajdoš do hry dva tímy – biely a červený. „Včerajším posledným víťazstvom na MSR sme si splnili jeden z našich dlhodobých cieľov pri práci s našimi družstvami.“ začal Patrik Meliš, ktorý ako kolega a asistent koučuje po boku Petra Klapitu už niekoľko sezón tímy mladších a aj starších žiakov. „Pred samotnými majstrovstvami sme museli riešiť nejaké menšie komplikácie s účasťou niektorých hráčov, ale spolu s hlavným trénerom sme to opäť raz dokonale poskladali a vytvorili sme jednoliaty kolektív, ktorý ťahal počas celého turnaja za jeden koniec povrazu.“ narážal Meliš na fakt, že červený tím prešiel skupinovými zápasmi ako nôž maslom so skóre 60:5.

Skupinové zápasy:

FBK AS Trenčín – Warriors 12:2

FBK AS Trenčín – FBC Predator Sabinov 20:0

FBK AS Trenčín – Victory Stars Dubnica nad Váhom 19:2

FBK AS Trenčín – ŠK Modra 9:1

Zaujímavý turnajový systém následne poslal do boja o titul dvanásť najlepších celkov (prvé dva z každej zo šesť skupín), ktoré si to rozdali o postup medzi najlepšiu šesticu vo vyraďovacom play off zápase. Tu sa podarilo červenému družstvu s prehľadom zdolať Zvolenčanov 8:1 a postúpiť medzi šestku najlepších. Nasledovalo druhé play off kolo, kde sa stretli chlapci s tímom Hurikán Bratislava Inspiro a nečakane hladko zvíťazili 13:1, čo znamenalo postup medzi najlepšiu trojicu a istotu medaily. Do trojčlenného finále ale okrem florbalistov AS postúpili aj výborne hrajúci Martinčania a tradičný účastníci bojov o medaile z ATU Košice. Po prvom finálovom víťaznom zápase proti Florbalovej akadémii Martin bolo jasné, že ak Trenčania zdolajú ATU, majú titul! „V tom poslednom zápase proti ATU sa to ukázalo v plnej miere, ako chlapci vedia bojovať jeden za druhého, a keď sa do toho vložilo ešte aj srdiečko, náročný záver zápasu sa musel zvládnuť.“ narážal Meliš na fakt, že vo finále sa dotiahli Košičania sériou troch rýchlych gólov na dostrel jediného. „Myslím si, že sme počas celého turnaja vždy pred každým zápasom zvolili správnu taktiku a tiež sme správne nakombinovali zostavu. Tu sa v plnom rozsahu ukázal kvalitný tréningový proces a fakt, že chlapci chápu a vedia zahrať niekoľko herných systémov, ktoré im hlavný kouč neustále pripomína a zdôrazňuje. Určite sa im o nich aj sníva .“

Play off:

FBK AS Trenčín – ŠK 1.FBC Zvolen 8:1

FBK AS Trenčín – Hurikán Bratislava Inspiro 13:1

Finále:

FBK AS Trenčín – Florbalová akadémia Martin 9:5

FBK AS Trenčín – ATU Košice 7:6

Po záverečnom hvizde zápasu proti ATU tak mohli v domácom prostredí prepuknúť obrovské oslavy! Tím okolo kapitána Samka Bielika a najlepšieho strelca a aj hráča turnaja Mareka Juráka to dokázal a po obrovskom úspechu na Pražskom medzinárodnom turnaji dokázali chlapci vyhrať aj domácu ligovú súťaž a majstrovstvá. „Na záver by som chcel všetkým hráčom, či už v červenom tíme, ale aj v bielom tíme poďakovať za to , že celý turnaj odohrali v maximálnom nasadení a s veľkým srdiečkom pre naše spoločné AS-ko. Ďalšie jedno veľké ďakujem by som chcel venovať rodičom a všetkým fanúšikom za obrovskú podporu nielen počas tohto turnaja, ale už počas niekoľkých sezón, v ktorých sa spoločne s trénermi venujeme našim florbalistom.

Druhým želiezkom v ohni bolo biele družstvo, ktoré v regionálnej lige skončilo na krásnom treťom mieste. Na turnaji dostalo šancu ukázať sa až šesť prípravkárov, ktorí odohrajú „svoje“ majstrovstvá už tento víkend opäť v bašte florbalu M-Šport centre. "Som veľmi rád, že sme na turnaji odohrali veľmi kvalitné zápasy proti takým mužstvám ako ATU Košice, Snipers Šamorín, či FBC Trenčín. Turnaj sa pre nás nezačal dobre, ale my sme hlavy nesklonili a pokračovali ďalej.“ začal svoje hodnotenie Martin Gajdoš, druhý asistent trénera Petra Klapitu. „Som rád, že sa chlapci a dievčatá sa o výsledky pobili a ukázali, že náš druhý tím dokáže hrať vyrovnane so silným súperom. Aj napriek v omladenej zostave som spokojný s výkonmi všetkých hráčov, ale hlavne chalanov so staršej prípravky, ktorí sa nebáli nastúpiť proti starším hráčom. Musím pochváliť aj našich dvoch brankárov Jakuba Alexu a Olivera Ukuša za skvelé výkony, ktoré predviedli proti tak silným súperom. Tento turnaj nám ukázal kde a na čom treba zapracovať. Trápila nás streľba počas celého turnaja no bieli tím sa nevzdával a bojoval až do posledného zápasu na turnaji, ktoré zakončil hladkým víťazstvom nad súperom z Galanty. Chcel by som sa poďakovať všetkým rodičom, ktorí nám počas celého turnaja fandili a povzbudzovali nás.“

Hráčom, trénerom a rodičom ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu a prajeme ešte veľa úspechov! 

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
2:1SN ŠC M-Šport Trenčín
Štvrťfinále, 5.3.2023
FBK AS Trenčín - ŠK Lido Prírodovedec

Prečítajte si tiež

archív novinek
Mládež 18.5.2023

Peter Klapita po ligovej sezóne starších žiakov: „Chceme uspieť na majstrovstvách!“

O dva týždne absolvujú zverenci trénerov Patrika Meliša...

Aktuálne 16.5.2023

Striebro z majstrovstiev Slovenska dorastencov!

Zverenci trénerov Lukáša Kuzla a Patrika Meliša cez víkend odohrali majstrovstvá Slovenska...

Aktuálne 11.5.2023

Lukáš Kuzl: „Myslím, že o budúcnosť klubu sa nemusíme báť"

Biely tím dorastencov zvíťazil na nedávno skončenom turnaji mládeže, kde dokázal...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn