Aktuálne 13.1.2023

Muži po dvoch novoročných víťazstvách poľujú na tretiu priečku!

Víťazstvo v Dubnici 10:6 a domáca výhra s Lidom 7:4 znamenajú šesťbodový štart florbalistov AS do nového roku 2023 a boj o čelo súťaže je stále realitou. V ceste za vysneným tretím miestom po základnej časti bude stáť partii okolo nestarnúceho kapitána Juraja Matejku nevyspytateľné ATU Košice!

Veľmi dobre sme vedeli, že novoročný zápas v piatok 6.1.2023 bude náročný pre obe strany, preto sme sa snažili počas sviatkov nevypadnúť z tempa a napriek tomu, že by som najradšej všetkým doprial sviatky bez florbalu, nebolo tomu tak.“ začal Peter Klapita na margo situácie okolo Vianoc. „Chlapci absolvovali Štefanský benefičný turnaj v Partizánskom, odohrali sme aj domáci turnaj štyroch tímov a väčšina hráčov absolvovala niekoľko individuálnych tréningov, či florbalov s kamarátmi. Neustále sme si opakovali, že súboj s Dubnicou bude odrazovým mostíkom k nášmu cieľu, ktorým je tretie miesto po základnej časti,“ dodal hrajúci tréner Klapita.

Po piatkovom extraligovom víťazstve ale namiesto oddychu nasledovali dve stretnutia juniorskej extraligy, kde sa zverenci trénera Patrika Bulka v domácich zápasoch stretli s Michalovcami respektíve s Prešovom a dokázali taktiež zvíťaziť! „Chcel by som touto cestou vyzdvihnúť Paťovu prácu a hlavne ochotu a chuť dohodnúť sa na vyťaženosti kľúčových hráčov tak, aby sme dokázali hájiť záujmy klubu a zdravie hráčov naraz. Vedeli sme, že juniorskí reprezentanti nemôžu absolvovať za štyri dni štyri zápasy, preto v čase mojej neprítomnosti s Jurajom dokázali naplánovať a vytvoriť zostavy tak, aby každý za štyri dni odohral maximálne tri a väčšina len dva zápasy, čo sa ukázalo ako kľúčové v pondelkovom televíznom súboji s Lidom.“ pokračoval Klapita.

Chlapcom totiž v pondelok sily nechýbali a na Lido vybehli plný elánu! Veď im mali čo oplácať. V októbri totiž tomuto súperovi podľahli vysoko 16:6, no tento krát mal zápas iný priebeh.

Všetci sme vedeli, že zápas s Lidom je pre nás veľmi dôležitý. Mali sme im čo odplácať a taktiež potrebujeme aktuálne každý jeden bod, aby sme sa umiestnili na čo najlepšej priečke.“ uviedol najlepší hráč televízneho extraligového stretnutia junior Peter Bednár, ktorý nezabudol spomenúť ani vysokú vyťaženosť niektorých hráčov. „Zápas bol fyzicky náročný a niektorí z nás išli do hĺbky síl. Myslím si ale, že priebeh sme mali viac menej vo vlastných rukách a dobre sme vedeli, že nemôžeme poľaviť za žiadneho stavu. Vieme, že Lido je nepríjemný super a to sa potvrdilo keď nám dali rýchle dva góly. Vďaka príprave a nasadeniu sme zápas však zvládli a dotiahli do úspešného konca“.

A čo hovorí kapitán juniorského tímu a navrátilec do reprezentačnej zostavy Bednár na samotný výkon? „Veľkú nálož zápasov by sme nezvládli keby nemáme v klube nastavený správny mix tréningov a pravidelnú regeneráciu. Niekedy je ťažké mať tri zápasy za dva dni ale väčšina z tímov má také isté podmienky, takže sa nemáme na čo vyhovárať!“

Juniorov aj Mužov bude čakať ešte niekoľko podobných víkendov, kedy budú bojovať na dva fronty. „V nasledujúcich zápasoch mužskej extraligy chceme určite získať čo najviac bodov ako bude možné a následne sa s playoff začne úplne nová súťaž. Preto sa určite budeme sústrediť aj na regeneráciu a využijeme dobru fyzickú pripravenosť, aby sme podali čo najlepšie výkony.“ zakončil Bednár

Chlapcom budeme priať veľa sily v ďalších bojoch a trénerom šťastnú ruku pri zostavách tak ako tomu bolo doteraz.  

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
18:00
20. kolo, 11.2.2023
FBK AS Trenčín - 1. FBC Florbal Trenčín
6:7 M-Šport Trenčín
18. kolo, 21.1.2023
FBK AS Trenčín - Tsunami Záhorská Bystrica

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 24.1.2023

Aktuálne 19.1.2023

Nová posila David Rytych:“ Pokud chceš nečeho dosáhnout, tak proste musíš makat navíc!“

Už v sobotu 18:00 sa predstaví v bránkovisku AS v...

Mládež 4.1.2023

DRUŽSTVO JUNIOROV FBK AS TRENČÍN PREŠLO ZA POL ROKA VÝRAZNOU ZMENOU

Začiatok roku 2023 ponúka priestor na zhodnotenie aktuálne prebiehajúcej...

Rozhovory 14.12.2022

Najlepší strelec AS Ondrej Kusenda: „Dôležitý je výber miesta a moment prekvapenia.“

Ondrej Kusenda dosahuje v tejto sezóne obdivu hodné...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn