Aktuálne 15.9.2019

Muži v príprave na novú sezónu neprehrali! Už v nedeľu ich čaká ostrý vstup do extraligy.

Zverenci hrajúceho trénera a kapitána Juraja Matejku začínajú už v nedeľu extraligový kolotoč, v ktorom premiérovo nastúpia ako obhajcovia titulu majstrov Slovenska. Príprava na novú sezónu bola v lete pestrá, plná prípravných zápasov a turnajov.

Po skončení uplynulej sezóny si muži prakticky vôbec neoddýchli. Hladní po florbale sa stretávali pravidelne vždy aspoň raz týždenne pri voľných herných florbalových tréningoch, ktoré všetci tak obľubujú. Formát 4 na 4 sa počas leta objavil viac krát, tak ako tomu býva vo vyspelých zahraničných kluboch.

Obdobie letných turnajov bolo pestré a muži z neho priniesli napríklad tretie miesto z Československého florbalového pohára. Muži B sa zúčastnili pražského Czech open, reprezentant Machara si zahral na Slovak floorball cupe, Kusenda s Kafkom ovládli srbský Belgrade open a viacerí chlapci sa s rôznymi spriatelenými tímami zúčastňoval menších turnajov na Slovensku a v zahraničí.

V priebehu leta sa muži nestretávali na spoločných kondičných tréningoch tak ako tomu býva v iných mančaftoch. Model ktorý sa osvedčil je individuálna príprava. Množstvo borcov sa dokáže perfektne pripraviť v podmienkach sebe vlastných. Mikolaj najazdil 7000km na bicykli, ktorému zdatne sekundovali Machara s Múčkom. Kusenda a Klapita strávili polku leta v posilňovni a Dávidek obľubuje atletickú dráhu. Kováč hráva aktívne futbal v piatej lige a Matejka je doma vo svojej posilňovni.

Do tímu sa podarilo začleniť aj nové posily ktoré sa ale potrebovali s A mužstvom zohrať. Nastalo obdobie prípravných priateľských zápasov, ktoré sa osvedčili viac ako účasť často nekompletného kádra na turnajoch ( aj z tohto dôvodu sa muži nezúčastnili prestížneho Slovak Floorball cupu).

Výsledky prípravných zápasov :

FBK AS Trenčín - VS Victory Stars Dubnica 9:3

ŠK Lido Bratislava - FBK AS Trenčín 6:8

FBK AS Trenčín dorastenci – FBK AS Trenčín muži 0:21

FBK AS Trenčín – FBO Žochár Topoľčany 7: 5

FBK AS Trenčín – ŠK Lido Bratislava 8:5

Už túto nedeľu začne to, na čo sa všetci hráči a fanúšikovia florbalu tešia a to nová extraligová sezóna 2019/2020 do ktorej vstúpia chlapci ako majstri Slovenska. Obhajoba titulu bude určite náročná, ale nie nemožná. Prvý vrchol sezóny ale čaká mužov už o mesiac. Ako šampióni majú florbalisti AS Trenčín tú česť reprezentovať Slovenský florbal na EuroFlloorball cupe, kde sa predstavia majstri z Nemecka, Nórska, Maďarska a aj majstri Slovenska spred dvoch rokov Tsunami Záhorská Bystrica.

Sezóny plný nových výziev sa začína už túto nedeľu 15.9.2019 o 16:00 v M-Šport centre. Tak ako ste tomu boli zvyknutí po minulé roky, aj túto sezónu si pre vás Asociácia športov Trenčín pripravila viacero LIVE prenosov domácich zápasov mužov, ten nedeľný dokonca komentovaný s profesionálnym komentátorom internetovej stanice huste.tv . 

Autor: Redakce
Rozpis zápasov
4:16 Športové centrum M-Šport
22. kolo, 7.3.2020
FBK AS Trenčín - FBC Mikuláš Prešov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 3.7.2020

Prestupová megabomba! Florbalistov AS Trenčín posilní Dominik Turek.

Bývalý reprezentačný brankár so skúsenosťami z Českej superligy, víťaz...

Aktuálne 18.6.2020

Ďakujeme chlapci! Mandinec, Graclík a Mészáros sa lúčia ...

Zmena bydliska, dlhé dochádzanie ale aj zmena životných priorít. Také sú dôvody...

Mládež 31.3.2020

Mladší žiaci odohrali v sezóne najviac zápasov zo všetkých kategórií!

Zverenci trénera Petra Klapitu absolvovali tento rok viac ako 40...

Aktuálne 25.3.2020

Sezóna mládežníckych kategórií predčasne ukončená

Žiaľ, koronavírus zasiahol aj florbalový svet a sezóna sa mládežníckym kategóriám...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport