Aktuálne 15.9.2019

Muži v príprave na novú sezónu neprehrali! Už v nedeľu ich čaká ostrý vstup do extraligy.

Zverenci hrajúceho trénera a kapitána Juraja Matejku začínajú už v nedeľu extraligový kolotoč, v ktorom premiérovo nastúpia ako obhajcovia titulu majstrov Slovenska. Príprava na novú sezónu bola v lete pestrá, plná prípravných zápasov a turnajov.

Po skončení uplynulej sezóny si muži prakticky vôbec neoddýchli. Hladní po florbale sa stretávali pravidelne vždy aspoň raz týždenne pri voľných herných florbalových tréningoch, ktoré všetci tak obľubujú. Formát 4 na 4 sa počas leta objavil viac krát, tak ako tomu býva vo vyspelých zahraničných kluboch.

Obdobie letných turnajov bolo pestré a muži z neho priniesli napríklad tretie miesto z Československého florbalového pohára. Muži B sa zúčastnili pražského Czech open, reprezentant Machara si zahral na Slovak floorball cupe, Kusenda s Kafkom ovládli srbský Belgrade open a viacerí chlapci sa s rôznymi spriatelenými tímami zúčastňoval menších turnajov na Slovensku a v zahraničí.

V priebehu leta sa muži nestretávali na spoločných kondičných tréningoch tak ako tomu býva v iných mančaftoch. Model ktorý sa osvedčil je individuálna príprava. Množstvo borcov sa dokáže perfektne pripraviť v podmienkach sebe vlastných. Mikolaj najazdil 7000km na bicykli, ktorému zdatne sekundovali Machara s Múčkom. Kusenda a Klapita strávili polku leta v posilňovni a Dávidek obľubuje atletickú dráhu. Kováč hráva aktívne futbal v piatej lige a Matejka je doma vo svojej posilňovni.

Do tímu sa podarilo začleniť aj nové posily ktoré sa ale potrebovali s A mužstvom zohrať. Nastalo obdobie prípravných priateľských zápasov, ktoré sa osvedčili viac ako účasť často nekompletného kádra na turnajoch ( aj z tohto dôvodu sa muži nezúčastnili prestížneho Slovak Floorball cupu).

Výsledky prípravných zápasov :

FBK AS Trenčín - VS Victory Stars Dubnica 9:3

ŠK Lido Bratislava - FBK AS Trenčín 6:8

FBK AS Trenčín dorastenci – FBK AS Trenčín muži 0:21

FBK AS Trenčín – FBO Žochár Topoľčany 7: 5

FBK AS Trenčín – ŠK Lido Bratislava 8:5

Už túto nedeľu začne to, na čo sa všetci hráči a fanúšikovia florbalu tešia a to nová extraligová sezóna 2019/2020 do ktorej vstúpia chlapci ako majstri Slovenska. Obhajoba titulu bude určite náročná, ale nie nemožná. Prvý vrchol sezóny ale čaká mužov už o mesiac. Ako šampióni majú florbalisti AS Trenčín tú česť reprezentovať Slovenský florbal na EuroFlloorball cupe, kde sa predstavia majstri z Nemecka, Nórska, Maďarska a aj majstri Slovenska spred dvoch rokov Tsunami Záhorská Bystrica.

Sezóny plný nových výziev sa začína už túto nedeľu 15.9.2019 o 16:00 v M-Šport centre. Tak ako ste tomu boli zvyknutí po minulé roky, aj túto sezónu si pre vás Asociácia športov Trenčín pripravila viacero LIVE prenosov domácich zápasov mužov, ten nedeľný dokonca komentovaný s profesionálnym komentátorom internetovej stanice huste.tv . 

Autor: Redakce
Rozpis zápasov
 
9. kolo, 23.11.2019
FBK Púchov - FBK AS Trenčín
5:8 ŠH Spišská Nová Ves
5. kolo, 19.10.2019
FbC Young Arrows Spišská Nová Ves - FBK AS Trenčín

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 6.11.2019

Vysoká prehra mužov v derby zápase!

Florbalisti AS Trenčín dostali v ostro sledovanom derby zápase 14 gólov a prepadli sa na delené siedme...

A-tím 1.10.2019

V repríze minuloročného finále úspešnejší Trenčania.

Mužský A tím si v treťom kole extraligy mužov pripísal po prvý krát v aktuálnej sezóne...

A-tím 25.9.2019

ATU Košice berie z Trenčína všetky tri body!

Mužom sa ani v druhom zápase aktuálneho ročníka extraligy nepodarilo bodovať naplno a po...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport