Aktuálne 9.9.2020

Navrátilec Kusenda: „Mojím hlavným cieľom bude, čo najviac pomôcť tímu v boji o play-off

To o čom sa dlhé týždne špekulovalo sa stáva realitou. Po ročnom pôsobení v Česku sa Ondrej Kusenda florbalovo vracia spať na Slovensko. V štúdiu ale mladý útočník pokračuje v Prahe. O tom ako skĺbi školu a florbal, o komplikovanom prestupe z AS do Sparty Praha ale aj o pôsobení v Královom Dvore sa dočítate v článku.

Vitaj naspäť Kusko! Pred tým ako začneme s tvojim prestupom spať na Slovensko, vráťme sa k tvojmu komplikovanému prestupu do Čiech ... s AS si odohral Euro floorball cup, následne pár ligových zápasov a prestúpil si do Sparty, ktorá ťa poslal na hosťovanie do Královho Dvora. Vysvetlíš nám tieto pohyby? Mohol by si sa pár vetami vrátiť aj ku kontumáciám, ktoré AS dostalo za tvoje "neoprávnené štarty" ?

Moje pôsobenie v Čechách som začal riešiť pomerne neskoro vzhľadom na moje dlhé váhanie pri výbere vysokej školy. Po pár tréningoch v Sparte o mňa prejavili záujem. Nakoľko ich súpiska už bola plná a neplánovali posilniť káder, rozhodol som sa odohrať ešte za AS EFC a pár zápasov v extralige. Celý prestup sa skomplikoval a predĺžil kvôli pravidlám medzinárodných prestupov pri odohratí EFC (hráč nemôže mesiac prestúpiť). Kontumácia zápasov ma mrzí, ale bola spôsobená nedorozumením na zväze.

Keď sa už konečne doladili všetky papierovačky, mohol si si po prvý v krát kariére užívať zahraničné angažmá. Prečo ťa ale Sparta poslala na hosťovanie?

Už pred prestupom do Sparty som bol dohodnutý, že sezónu odohrám na hosťovaní v Královom Dvore, pretože Sparta neplánovala po začatí sezóny meniť zloženie svojho kádru.

O akú ligu sa jednalo? Akí boli noví spoluhráči, partia... ?

Králov Dvor hrá národnú ligu (tretia najvyššia liga v ČR). Liga bola veľmi vyrovnaná, zápasy by som úrovňou prirovnal k 1. Slovenskej lige. Z môjho pohľadu nešlo o najvydarenejšiu sezónu, nakoľko som prišiel do nového tímu, kde som nebol so spoluhráčmi zohratý. Situáciu mi komplikovalo aj dochádzanie. Hráči boli ambiciózni, no napriek tomu sme v nedohratej sezóne prehrávali v play-off už 2:0 na zápasy.

Pred aktuálnou sezónou ťa opäť Sparta postavila do pozície hráča, ktorého chce poslať na hosťovanie?

Koncom mája som sa presunul do Prahy, kde som zahájil so Spartou letnú prípravu. Tá trvala zhruba dva mesiace. Sparta pred sezónou značne posilnila a koncom júla mi oznámili, že by ma znova poslali na hosťovanie. Navrhovali mi hosťovanie v 1.lige, no keďže v Prahe hrá prvú ligu iba jeden tím, ktorý je béčkom Chodova, možnosťou by bolo Kladno. Táto možnosť sa mi nezdala atraktívna vzhľadom na vzdialenosť a dochádzanie na tréningy. Medzitým som sa skontaktoval s Jurom Matejkom, s ktorým som sa dohodol na moja návrate.

Ako ideš skĺbiť štúdium v Prahe a trénovanie a hranie na Slovensku? Budeš asi dosť cestovať že? Už si pozeral koľko stojí letenka Praha - Košice, Praha - Bratislava? :)

Bude to trochu náročné, ale verím, že to zvládnem, keďže prvý ročník na matfyze na Karlovej univerzite sa mi podarilo zvládnuť bez väčších problémov. Očakávam, že svoje cesty vlakom využijem na štúdium. Letecké spojenie s Prahou som zatiaľ nezvažoval, ale uvidíme ako sa situácia vyvinie, počul som, že letenky nie sú príliš drahé. J

AS cez leto celkom slušne na Slovenské pomery posilnilo. Do kádra sa vrátili Turek, Žilinský, Ševčík, pribudlo pár šikovných juniorov a o svoje miesto bojujú Sameliak či Lehocký. Je cítiť na tréningoch a zápasoch zvýšená konkurencia?

Zdravú konkurenciu je cítiť už na tréningoch, ktoré sú vo vysokom tempe. Partia v tíme zostala super aj keď sa káder trochu omladil. Je vidieť, že mladí chalani na sebe makajú a majú chuť sa zlepšovať.

S akými očakávaniami budeš vstupovať do sezóny?

Mojím hlavným cieľom bude, čo najviac pomôcť tímu v boji o play-off a celkové umiestnenie. Očakávam, že tímové ambície budú vysoké a dokážeme najmä v play-off predviesť kvalitné výkony, ktorými dokážeme potrápiť súperov a zabojovať o popredné priečky.

S trénerom Matejkom ste sa dohodli na prestupe na celú sezónu alebo to po sviatkoch skúsiš opäť v Prahe?

V AS plánujem odohrať celú sezónu. Už sa veľmi teším na domáce zápasy, staronových spoluhráčov a skalných fanúšikov.

Kuskovi ďakujeme a prajeme veľa šťastie v novej extraligovej sezóne, ktorá začína už tento víkend domácimi zápasmi proti Záhorskej Bystrici ( sobota 18:00) a Nižnej (nedeľa 16:00).

Autor: Redakce
Rozpis zápasov
4:16 Športové centrum M-Šport
22. kolo, 7.3.2020
FBK AS Trenčín - FBC Mikuláš Prešov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 25.9.2020

Novým prírastkom florbalistov AS Trenčín ešte len 16 ročný rodák z Lučenca, Ľubomír Ďurik

Prvý zápas za mužov a to hneď v prvom útoku po...

Aktuálne 31.8.2020

Prvý ročník Salming floorball cupu už tento víkend!

Víkend plný florbalu v M-Šport centre sa už blíži! Predsezónny prípravný turnaj pre...

Rozhovory 21.7.2020

Ševčík a Žilinský posilnia extraligový káder mužov!

Ďalšími potvrdenými prestupmi na novú sezónu sa stávajú navrátilci z FBK Púchov Róbert...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport