Aktuálne 25.8.2022

Nová akvizícia v bránkovisku AS Adam Líška: „Letná príprava je riadny zaberák!“

Po tom, ako sa rozhodol Adam Líška posilniť brankársky post v AS Trenčín prišla náročná letná príprava. Niekoľko mesačný intenzívny tréningový proces rozdelený do viacerých častí spojený s letnými turnajmi. Po úspešnom zvládnutí všetkých tréningov a zápasov sme sa porozprávali s Adamom o jeho prvých dojmoch, ale aj dôvodoch jeho prestupu.

„Nad prestupom som rozmýšľal už dlhšiu dobu. Potreboval som zmenu a nový impulz. Teším sa na to, že sa môžem pobiť o miesto v bráne s dobrými brankármi a na kvalitné tréningy. Už letná príprava bola riadny zaberák.“ začal na úvod majster Slovenska v kategórii dorastencov.

A čo sa týka cieľov? „Ciele sú samozrejme vždy tie najvyššie, s chalanmi túžime získať titul. Rovnako je však pre mňa dôležité predviesť kvalitný výkon v každom zápase za AS. Očakávam, že spolu s chalanmi vytvoríme skvelý tím a skvelý kolektív.“

Adam je známy tým, že začal florbal hrať ako hráč, a až neskôr sa vyprofiloval na brankára. „Áno je to pravda, s florbalom som začal ako hráč. Po čase ma to však začalo ťahať do brány. Tento sen sa mi podarilo splniť po siedmych rokoch. Nadchádzajúca sezóna bude moja štvrtá v bráne. Najväčšie úspechy na tejto pozícii sú pre mňa vyhráte MSR, ktoré boli moje prvé, keďže predchádzajúce boli zrušené kvôli covidu a dorastenecký titul, oboje v uplynulej sezóne.“

V AS Trenčín sa Adam stretne aj s bývalým trénerom Patrikom Bulkom. „Patrika poznám už dlho z bývalého klubu FBC Trenčín. Je to kvalitný tréner, ktorý má vždy u chalanov rešpekt. Veľmi sa teším, že budem znovu aj pod jeho vedením. Zážitkov mám veľa, vždy bola s ním sranda.“ Dodal šikovný brankár.

A čo by Adam odkázal fanúšikom? „Aby nás chodili povzbudzovať v čo najväčšom počte, lebo to posúva tím dopredu.“

Adamovi prajeme veľa šťastia v novom pôsobisku! 

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
16:00
13. kolo, 10.12.2022
FBC Mikuláš Prešov - FBK AS Trenčín
10:9SN M-Šport Trenčín
12. kolo, 3.12.2022
FBK AS Trenčín - FbO Florko Košice

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 23.11.2022

Extraligisti okupujú tretie miesto tabuľky a pripravujú sa na Nižnú

Desať zápasov z toho päť výhier, tri výhry v predĺžení respektíve na...

Aktuálne 22.11.2022

Lukáš Oravec odkazuje po prestupe do Bulldogs Brno: „Bavte sa florbalom!“

Talentovaný univerzál a člen juniorského kádra AS Lukáš Oravec sa...

Mládež 25.10.2022

JUNIORI SA VRACAJÚ Z VÝCHODU SO 6 BODMI

Prvý, zároveň však i jediný výjazd našich juniorov na východ Slovenska počas tohto kalendárneho roku...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn