Mládež 18.5.2023

Peter Klapita po ligovej sezóne starších žiakov: „Chceme uspieť na majstrovstvách!“

O dva týždne absolvujú zverenci trénerov Patrika Meliša a Petra Klapitu majstrovstvá Slovenska, ktoré budú vyvrcholením sezóny, v ktorej červený tím starších žiakov z dvadsaťštyri zápasov prehral len raz a na MSR bude obhajovať strieborné medaile z minulého roku.

Základná časť severnej časti západoslovenskej ligy začala 11.9.2022 a určila tímy, ktoré po desiatich odohraných zápasoch postúpili do nadstavbovej časti A, prípadne B. Tak ako každoročne do ligy vstúpili dva tímy AS a to červení a bieli. Po základnej časti sa darilo viac červenému tímu, ktorý sa do nadstavbovej časti A kvalifikoval z druhého miesta. Biely mančaft zakončil základnú časť na piatej priečke znamenajúcu postup do nadstavbovej časti B. Po rozdelení tímov do nadstavbových častí A a B tak logicky muselo dôjsť vo februári aj k rozdeleniu trénerov, pričom značnú časť play off s bielym tímom absolvoval tréner Martin Gajdoš: „Na začiatku základnej časti sezóny bol stanovený cieľ dostať sa na prvé priečky tabuľky a tak zabojovať v nadstavbovej časti “A“. Žiaľ sa nám to nepodarilo a uniklo nám to ako sa hovorí medzi prsty. Hlavy sme nesklonili a pokračovali sme ďalej v nadstavbovej časti “B“ , kde nám víťazstvo v lige ušlo v posledných zápasoch ročníku. Postupne sme počas celej sezóny do tímu nasadzovali aj nových členov akadémie Piešťany, ale aj mladších žiakov, čo sa napokon osvedčilo a stali sa pevnou súčasťou tímu. Hlavne mladší žiaci získavajú nové skúsenosti medzi staršími žiakmi a posúva ich to ďalej. Kde je badať veľký progres v herných činnostiach čo sa odzrkadlilo aj v zápasoch.“

Štatistiky základná časť / 10 zápasov

Červení: 8 víťazstiev a 1 remíza a 1 prehra / skóre 136:30

Biely : 3 víťazstvá a 7 prehier / skóre 50:111

V základnej časti sme sa s trénermi snažili nájsť vhodné zloženie oboch tímov a dávali sme priestor presadiť sa širokému spektru hráčov či už z akadémie Piešťany alebo z tímu mladších žiakov. Niektorí chlapci ukázali tak obrovský výkonnostný rast a chuť sa zlepšovať, že bolo nutné ich preradiť do lepšieho a silnejšieho tímu. Niektorí naopak ukázali pokles formy, a ich herný rast a sebavedomie bolo nutné zakotviť vo výkonnostne slabšom tíme, prípadne v „slabšej“ lige.“ začal svoje hodnotenie hlavný tréner starších žiakov Peter Klapita, ktorý zároveň koordinuje činnosť Piešťanskej akadémie v súvislosti s prílevom hráčov do AS Trenčín.

Vo februári sa liga prehupla do nadstavbovej časti, kde už výmeny hráčov medzi súpiskami prebiehali menej a oba mančafty pracovali prakticky s rovnakou členskou základňou. „Červený tím sa prakticky koučoval sám. Tí chlapci vedia presne čo majú robiť a ako hrať a maximálne v dvoch – troch zápasoch počas nadstavbovej časti bolo nutné zasiahnuť aktívne do vývoju zápasu a hráčov trošku usmerniť. Biely tím bohužiaľ stále prechádzal vysokou fluktuáciou hráčov a stále v ňom dostávali šancu ukázať sa a rozohrať sa či už mladší žiaci alebo viacerí členovia akadémie.“ pokračoval Klapita.

Štatistiky nadstavbová časť :

Červení nadstavba A : 14 zápasov / 14 víťazstiev / skóre 171:23 priemer viac ako 12 strelených a menej ako 2 inkasované góly na zápas

Biely nadstavba B: 10 zápasov / 5 výhier a 2 remízy a 3 prehry / skóre 62:45

Myslím si, že sa musíme poučiť z chýb a do ďalšej sezóny sa pripraviť ešte lepšie a bojovať o prvé priečky tabuľky od začiatku základnej časti s oboma tímami. Chcel by som sa ale záverom veľmi poďakovať všetkým hráčom, ktorí nastúpili za bieli tím SŽ za maximálne úsilie a že to nevzdali a bojovali do posledného zápasu sezóny.“ Uzavrel svoje hodnotenie jeden z trénerského tria Gajdoš .

Kedysi mi tréner reprezentácie mužov pán Mrázek povedal, aby som v klube tlačil na kvantitu hráčov a dodal, že z nich určite vzíde aj kvalita. V dnešný deň môžem povedať že do ligy starších žiakov zasiahlo túto sezónu 49 hráčov v dvoch tímoch z ktorých sa do majstrovského tímu prebojovalo 18+2 najlepších a ja si myslím, že mal pravdu a vedel o čom hovorí. Projekt akadémie ukázal, že hráči ak dostanú šancu, vedia sa jej chopiť a ukázať obrovskú hernú chuť a zlepšenie. Zároveň sme si istý, že tréningovým procesom a aktívnym prístupom vieme vychovať aj elitných hráčov v danej vekovej kategórii, ktorí patria k reprezentačným regionálnym výberom a uchytia sa aj v medzinárodnej konkurencii. V kombinácii so zahraničnými turnajmi a otvoreným prístupom nám v klube rastie obrovská kvalita, ktorá sa ukázala napríklad aj v nadstavbovej časti A, kde červení tím neprehrali ani raz a zastabilizoval káder. Preto ak sa ma niekto spýta na ciele na majstrovstvách Slovenska, je len jeden a to zisk zlata. Touto cestou by som chcel poďakovať všetkým rodičom a partnerom ktorí deckám vytvárajú prostredie vhodné pre ich zlepšovanie a florbalový rast a aj kolegom trénerom a špeciálnym hosťom na tréningoch za ich vzorný prístup.“ ukončil svoju myšlienku tréner Klapita.

Chlapcom a dievčatám prajeme veľa šťastia za blížiacich sa majstrovstvách Slovenska ( 2.-4.6.2023)!

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
17:50
5. kolo, 7.10.2023
Tsunami Záhorská Bystrica - FBK AS Trenčín
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn