Aktuálne 14.1.2022

Premiéroví strelci Kučerka a Oriešek sa zhodujú : „Prvý extraligový gól chutil veľmi dobre!“

Dorastenec Oriešek patrí medzi najväčšie talenty florbalového klubu AS Trenčín. Kučerka sa prebojoval do A tímu skrz pôsobenie v druholigovom Béčku. Po návrate z Košického tripu sme oboch strelcov vyspovedali.

Marek Oriešek. Toto meno si dobre zapamätajte. Odchovanec FBK AS Trenčín a jeden z najperspektívnejších hráčov v klube, pritom vekom ešte dorastenec. Útočník s perfektnou technikou a citom pre výber miesta sa dokázal presadiť v zápase proti ATU Košice kedy zužitkoval skvelú prihrávku od kapitána Matejku z nacvičenej štandardnej situácie. Vekový rozdiel medzi hráčmi je pritom neuveriteľných 22 rokov! „Pri strelení prvého gólu som bol neskutočne šťastný, keďže to bol gól po dlhom čase, keďže som bol zranený.“ narážal na zlomeninu kľúčnej kosti Oriešek. To že mu zápas proti ATU chutil nasvedčuje aj fakt, že sa v zápase dokázal presadiť celkovo dvakrát a pridal aj asistenciu na otvárací gól Kusendu v tridsiatej sekunde stretnutia. A v čom vidí mladučký strelec rozdiel medzi extraligou mužov a juniorov? „Rozdiel je hlavne v rýchlosti posúvania loptičky a v tom, že nemám toľko času na porozmýšľanie čo spravím. Proste všetko musím spraviť oveľa rýchlejšie.“

Svoj strelecký extraligový účet si otvoril v zápase s ATU Košice aj člen B tímu Martin Kučerka, ktorý s florbalom začínal v Hlohovci a aktuálne trénuje s extraligovým áčkom. „Je veľmi náročné dostať sa do tempa po dlhšej pauze, ale chodím pravidelne na tréningy a v rámci voľného času si idem zabehať a snažím sa zlepšovať svoju kondíciu.“ A v čom vidí rozdiel medzi ligami? „Obe ligy sú veľmi náročné. Extraliga je omnoho rýchlejšia a hrá sa viac do tela ako v druhej lige. Druhá liga je náročná v tom že hrávame dva zápasy za deň a niekedy to vyjde tak, že ich hráme hneď po sebe s malou prestávkou. Musíme byt dobre fyzicky pripravení na odohranie oboch zápasov.“ Prvý extraligový gól vždy chutí skvele. Ako to bolo v prípade Martina? „Tuto sezónu som nastúpil na pár zápasov extraligy a mal som zopár šancí ktoré sa mi nepodarilo premeniť. Som veľmi rad že som mohol prispieť gólom k vysokému víťazstvu nad tak kvalitným tímom ako je ATU Košice a dúfam že to bude padať aj v ďalších zápasoch a pomôžem tým tímu k ďalším dôležitým víťazstvám. Prvý extraligový gól samozrejme chutil veľmi dobre.

Obom strelcom gratulujeme a prajeme ešte veľa gólov a pevné zdravie. 

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
4:8 ŠC M-Šport Trenčín
11. kolo, 5.11.2021
FBK AS Trenčín - FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 15.6.2022

Juraj Matejka po zisku zlata s mladšou prípravkou: „Boli sme veľmi produktívni, čo bolo kľúčové"

Turnaj mládeže Slovenského zväzu florbalu (...

Mládež 24.5.2022

Mladší žiaci s ďalším zlatom!

Po dvoch korona sezónach, ktoré neboli ukončené celoslovenským záverečným podujatím sa toto leto konečne...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno