Aktuálne 3.7.2020

Prestupová megabomba! Florbalistov AS Trenčín posilní Dominik Turek.

Bývalý reprezentačný brankár so skúsenosťami z Českej superligy, víťaz Slovenskej extraligy s ATU Košice , držiteľ bronzovej medaile s FBK Nižná , finalista Slovenskej extraligy s FBK AS Trenčín a hlavne skvelý človek Dominik Turo Turek sa vracia do Trenčína!

Po tom ako získal Dominik v sezóne 2015/2016 majstrovský titul s ATU Košice a splnil si svoj sen, zamieril k Trenčanom, kde v nasledujúcej sezóne opäť siahal po zlate. Historická strieborná medaila pre FBK AS Trenčín v sezóne 2016/2017 síce chutila horko, no po čase mala cenu zlata. Florbalový svetobežník nasledujúcu sezónu zamieril do ambicióznej Nižnej, s ktorou získal bronzovú medailu a uzavrel tak tri po sebe idúce sezóny s medailou zo Slovenskej extraligy. Po ďalších dvoch sezónach strávených v ATU Košice ale dostal bývalý reprezentačný brankár opäť chuť na zmenu a rozhodol sa prestúpiť do Trenčína, kde sa dohodol s vedením klubu na ročnej spolupráci, s prípadnou opciou.


Dominik vitaj naspať! Aké sú tvoje prvé pocity po návrate do dresu AS?

V roku 2017 som prvýkrát urobil rozhodnutie zahrať si za iný tím ako ATU Košice. Vtedy som si vybral hosťovať práve za AS Trenčín. Sezónu sme skončili na krásnom 2.mieste a ja som bol neskutočne šťastný, ako sa ku mne správali hráči a vedenie. Dovolím si tvrdiť , že to bola jedna z mojich najlepších sezón po individuálnej stránke a čo sa týka podmienok bol som milo prekvapený. Vtedy som si povedal , že určite sa niekedy budem chcieť vrátiť. S funkcionármi klubu som komunikoval už posledné dve sezóny, ale nakoniec som sa vždy rozhodol pre materský klub. Keďže ale dlhodobo pracovne pôsobím v Trnave, cestovanie do Košíc by mi už tretiu sezónu po sebe nevyhovovalo. Milujem cestovanie ale 60 000km najazdiť za rok je už predsa veľa. Nemal som pravidelne tréningy a na zápasoch sa to ukázalo, že mi ta kvalita chýba a neviem podržať svoj tím tak, ako po minulé sezóny. Do Trenčína to mám 45minút autom a pokiaľ sa chcem aj naďalej venovať florbalu, potreboval som urobiť zmenu. Kontaktoval som prezidenta ATU Košice pána Juraja Dudoviča. Vždy sme medzi sebou mali super vzťah a tak som rad, že sa obidve strany dohodli a ja sa už veľmi teším na ďalšiu sezónu a hlavne na tréningy pod vedením Juraja Matejku.

Florbalový klub AS Trenčín tvojim príchodom posilní na kritickom poste. Myslíš si, že to klubu môže pomôcť dostať sa späť na vrchné priečky extraligy už po základnej časti?

Hovorí sa , že brankár je 70% úspechu. Pred prvou sezónou v AS Trenčín som mal obavy či som neurobil chybu ale ukázalo sa, že to bola veľmi dobrá voľba. Brankár je kapitola sama o sebe. Byť brankárom je oveľa náročnejšie ako sa zdá. Brankár je ako auto.Ak sa o neho dobre staráte môžete od neho očakávať dobré výsledky. Znovu spomeniem rok 2017... mali sme výborné tréningy zamerané hlavne na brankára. Veľa veľaveľa streľby a do toho dôvera od spoluhráčov, no cítil som sa perfektne. V roku 2019 prišiel do AS na playoff Tomáš Kafka a vyhrali titul. Každý tím potrebuje mať spoľah na svojho brankára a ak ho nemá, tak potom to nefunguje. Mojím príchodom chcem určite oživiť atmosféru v šatni a znovu dodať sebadôveru hráčom, aby sa bavili florbalom. Niekedy dávnejšie som mal na maske namaľované ozubenékoliečka zo stroja. Krásne to tam bolo vidno ako tie koliečka do seba zapadajú. Ak budeme fungovať ako tím a každý urobí 100% pre dosiahnutie cieľa môžeme očakávať popredné priečky budúcu sezónu.

Skĺbiť prácu, florbal a osobný život býva často náročné. Ako sa to darí tebe?

Všetko je to o plánovaní a o kompromisoch.Florbal je stále amatérsky šport, ale už v ostatných florbalových krajinách vidíme , že väčšina hráčov v zahraničí musí pracovať popri florbale. Niekedy som dával na prvé miesto florbal, ale potom sa mi nedarilo v súkromnom živote alebo v práci. Venovať sa na 100% v troch rozličných oblastiach ako je florbal, rodina a práca som pochopil , že je nemožné. Je potrebné si určiť priority a ísť si za svojimi snami. Začal som zdieľať svoje sny a veľa som sa rozprával či už s kolegami, priateľkou alebo so spoluhráčmi čo je premňa správne a vždy sa snažím nájsť kompromis aby bol každý spokojný.

Prezraď nám tvoje osobné, ale aj tímové ambície, ktoré by si chcel túto sezónu naplniť

Určite budem chcieť zapracovať na sebe po individuálnej stránke. Viem , že mám na to byť rozdielový hráč. Potrebujem ale zamakať vo všetkých herných činnostiach. Pokiaľ budem vo forme a opäť sa budem baviť florbalom výsledky sa dostavia. Extraliga je veľmi vyrovnaná a každý tím môže stratiť body aj s nižšie postaveným tímom v tabuľke. Považoval by som za sklamanie ak by sme sa neukázali v prvej štvorke. Myslím si , že to bude našim hlavným cieľom.

A na záver, chcel by si niečo odkázať fanúšikom?

Do dnes mi nikto nikdy nespravil transparent s nápisom "Turo" - iba fanušíkovia AS Trenčín! JVeľmi sa na nich teším a budem dúfať, že do Haly na Ostrove bude chodiť stále veľa ľudí.Ja som bol vždy nadšený keď nás hnali dopredu. Týmto by som ich rád vyzval aby nesedeli doma a prišli na každý zápas keď sa im bude dať :)


Dominikovi ďakujeme a prajeme veľa šťastia v staro-novom pôsobisku.


Autor: Redakce
Rozpis zápasov
4:16 Športové centrum M-Šport
22. kolo, 7.3.2020
FBK AS Trenčín - FBC Mikuláš Prešov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 15.2.2021

Darujte nám 2% z daní a podporte tak chod klubu aj v roku 2021

​Vážení priatelia trenčianskeho florbalu. Obraciame sa na Vás so...

Aktuálne 3.2.2021

Matúš Machara prestupuje do 1.FBC Florbal Trenčín

Aktuálne jediný reprezentant v drese AS a jeden z najlepších ligových hráčov dostal po...

Rozhovory 25.9.2020

Novým prírastkom florbalistov AS Trenčín ešte len 16 ročný rodák z Lučenca, Ľubomír Ďurik

Prvý zápas za mužov a to hneď v prvom útoku po...

Aktuálne 9.9.2020

Navrátilec Kusenda: „Mojím hlavným cieľom bude, čo najviac pomôcť tímu v boji o play-off

To o čom sa dlhé týždne špekulovalo sa stáva...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport