Aktuálne 25.3.2020

Sezóna mládežníckych kategórií predčasne ukončená

Žiaľ, koronavírus zasiahol aj florbalový svet a sezóna sa mládežníckym kategóriám predčasne skončila. Zhodnotil nám ju Martin Voštiar, hlavný tréner starších žiakov, dorastencov a juniorov.

Na sezónu sme sa poctivo pripravovali prakticky okamžite po skončení tej predošlej. Zvýšili sme objem tréningov a stanovili sme si jasný cieľ a zámer, za ktorým sme pracovitou cestou išli. Absolvovali sme viacero prípravných zápasov, turnajov a prípravu sme zavŕšili jednodňovým prípravným kempom. Pre chlapcov to bolo niečo nové, niektorí to zvládali lepšie a iní sa s náročným programom popasovali horšie. Celkovo sme spravili veľký posun a progres.

STARŠÍ ŽIACI

Partia okolo kapitána Juraja Blažeja bola naozaj perfektná. Pracovalo sa s nimi veľmi dobre. Sezónu sme odštartovali perfektne, keď sme bez zaváhania vyhrali Slovenský pohár a na víťaznej vlne sme sa držali až do 2. februára 2020. Na tejto kategórii bol naozaj vidieť najväčší progres. Bolo vidieť veľké chcenie a celková kategória mala najväčšiu tréningovú dochádzku a odzrkadľovalo sa to na ich výkonnostnom raste. Výsledkovo sme sa držali na špici tabuľky a mali sme postup na majstrovstvá Slovenska v našich rukách. Mrzí ma, že vzhľadom na celkovú situáciu nemohli chlapci zažiť vytúžené majstrovstvá. Bola by to premiéra pre náš klub a o ich výsledku už sa môžeme len domnievať. O skúsenosti, ktoré by nám ale takýto turnaj dal, sme žiaľ prišli. Každopádne sezóna bola perfektná a ak sa bude s chlapcami pracovať zodpovedne a cieľavedomo naďalej, určite nám vyrastie výborná generácia.

DORASTENCI

V doraste sme zaostali za našimi cieľmi. Vytvorili sme diametrálne odlišné tréningové jednotky na aké boli chlapci zvyknutí z minulej sezóny a výkonnostne sme sa posunuli. Nevedeli sme držať stabilnú výkonnosť a mali sme kolísavé výkony. Tu ak by začala sezóna o niečo neskôr, tak by sme sa držali lepších výsledkov. Dorastenci sa po celkovom analyzovaní zlepšili, čas bol ale u nich dlhší ako u starších žiakov a preto by bola ešte dlhšia príprava vhodnejšia. Postup na majstrovstvá bol cieľom aj tejto kategórii. Nenaplnili sme ho a rozhodli zápasy v ktorých sme prehrali o gól, prípadne remizovali. Vzájomný zápas s Dubnicou nás posunul do nižšej skupiny, kde nás už čakali súperi ako to volám, bez urážky z „centra voľného času“. Výkonnosť si stabilne nevedeli držať starší hráči a nemohli sa predsa spoliehať na starších žiakov. Určite ale s ohľadom na minulú sezónu sme výkonnostne stúpli o level vyššie. 

JUNIORI

Ťažko sa mi hodnotí táto kategória. Veď v klube máme ročníkovo v juniorskom veku len dvoch hráčov a dvoch brankárov. V súťaži sme mali v regióne len jedného súpera a to Púchov. Odohrali sme päť ťažkých zápasov, z ktorých sme dva prehrali a až tri remizovali. Púchov nám ako tím vôbec nesedel. V zápasoch sme viackrát vyhrávali a nevedeli sme to dotiahnuť až do víťazného konca. Vždy nastalo poľavenie v určitej pasáži hry. Boli vidieť skúsenosti hráčov súpera, ktorí pravidelne nastupovali v mužskej extralige a to boli rozhodujúce rozdiely. Chceli sme súťaž vyhrať a postúpiť do baráže o juniorskú extraligu, kde by naši mladší hráči našli lepšie uplatnenie ako v regionálnych súťažiach. Veľké pozitívum bolo, že do zápasov zasiahli až štyria starší žiaci, ktorí sa nestratili a boli veľkým prínosom. Za zmienku stojí aj pravidelné nastupovanie Adama Wágnera v mužskom Béčku a aj extraligovom A-tíme. Postupne sa po novom roku k nemu pridali Samuel Habánek, Jakub Ambrozai a Patrik Jankovec.

Na záver sa chcem poďakovať všetkým rodičom za výpomoc počas celej sezóny, taktiež všetkým funkcionárom florbalového klubu AS Trenčín a určite poďakovanie patrí aj Asociácii športov v Trenčíne.

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
4:16 Športové centrum M-Šport
22. kolo, 7.3.2020
FBK AS Trenčín - FBC Mikuláš Prešov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 15.2.2021

Darujte nám 2% z daní a podporte tak chod klubu aj v roku 2021

​Vážení priatelia trenčianskeho florbalu. Obraciame sa na Vás so...

Aktuálne 3.2.2021

Matúš Machara prestupuje do 1.FBC Florbal Trenčín

Aktuálne jediný reprezentant v drese AS a jeden z najlepších ligových hráčov dostal po...

Rozhovory 25.9.2020

Novým prírastkom florbalistov AS Trenčín ešte len 16 ročný rodák z Lučenca, Ľubomír Ďurik

Prvý zápas za mužov a to hneď v prvom útoku po...

Aktuálne 9.9.2020

Navrátilec Kusenda: „Mojím hlavným cieľom bude, čo najviac pomôcť tímu v boji o play-off

To o čom sa dlhé týždne špekulovalo sa stáva...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport