Mládež 9.6.2022

Starší žiaci získali historické striebro a skompletizovali medailovú zbierku mládežníkov AS Trenčín

Pritom všetko mohlo byť úplne inak nebyť finálového herného výpadku. Veď po ofenzívnych predstaveniach v skupine či semifinále a celkovom prvom mieste spomedzi všetkých tímov v nastrieľaných góloch ( 27 v piatich zápasoch) streliť len tri góly bolo skutočne málo. Darmo hľadali tréneri pre hráčov slová útechy, striebro bolí vždy a až po čase ukáže svoj lesk.

„Máme za sebou náročný víkend, ako aj náročné prípravné obdobie, ktoré mu predchádzalo. Ambície pred turnajom sme mali samozrejme tie najvyššie, nakoľko aj príprava nasvedčovala tomu, že náš tím je vo veľmi dobrej forme“ začal svoje hodnotenie jeden z dvojice trénerov Patrik Meliš, ktorý narážal na obrovský úspech florbalistov AS na Prague floorball cup vo forme zlata, či účasť na Ostravských hrách kde prehrali chlapci len jeden zápas. „Tesne pred samotným turnajom nám však z nominácie vypadlo niekoľko hráčov základnej zostavy, tak aj naše ambície začali byť opatrnejšie“ pripomenul Meliš, ktorý spoločne s trénerom Klapitom z rôznych dôvodov postrádali najlepšieho strelca mladších žiakov Mareka Jurák, zraneného Lucasa Maruškaniča či kapitána Torbena Tináka, ktorý odohral len prvý deň majstrovstiev Slovenska.

Skupinové zápasy :

FBK AS Trenčín – FK Martinské Medvede 5:3

FBK AS Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica 10:4

FBK AS Trenčín – FK Florko Košice 3:5

„Turnaj bol veľmi vyrovnaný a šanca na výhru bola pre všetkých rovnaká, čo dokazovali aj základné skupiny, v ktorých o celkovom poradí rozhodoval rozdiel jedného gólu. Z môjho pohľadu výkonnostne najlepší zápas odohrali naši chalani v zápase proti Snipers Bratislava v semifinále. Počas turnaja sme sa nevyhli kolísavým výkonom, kde sme nedokázali zopakovať výborné výkony v dvoch po sebe idúcich zápasoch . Na týchto veciach budeme musieť v budúcnosti popracovať, aby sme sa im vyhli.“ Poukázal Meliš na fakt, že ranné zápasy Trenčanom vôbec nevyšli. Veď v prvom zápase šampionátu sa nadreli na výhru proti Martinskej Akadémii, v sobotnom rannom zápase podľahli Florku Košice a v nedeľnom jedinom zápase dňa opäť neboli hráči v optimálnej forme.

Postup do semifinále z 2. miesta

FBK AS Trenčín – Snipers Bratislava 6:2

V podarenom semifinále predviedli Trenčania ako sa bojuje o medaile! Ich najlepší turnajový výkon proti prvému tímu A skupiny okorenili šiestimi gólmi a postúpili do nedeľného finále.

„Vo finále hráči trošku zlyhali v plnení taktických pokynov a zbytočne sme doplatili na vylúčenia, z ktorých sme následne inkasovali tri góly. Takýmto situáciám sa musíme naučiť lepšie čeliť a do budúcnosti sa im v dôležitých stretnutiach ako bolo toto vyhnúť, či eliminovať ich a zvládať ich technicky lepšie. Som však hrdí na chlapcov, že bojovali a aj konečné druhé miesto je toho dôkazom, hoci po finálovom stretnutí boli sklamaní a smutní.“

Finále :

FBK AS Trenčín – FBC Grasshoppers 3:4

Vo finále sa florbalistom AS postavil súper zo Žiliny, ktorý na poslednú chvíľu vďaka lepšiemu skóre postúpil do semifinále, v ktorom dokázal v závere gólom tesne pred koncom zápasu poraziť florbalistov z Martina. Tradičný súper s ktorým sa Trenčania stretávajú počas roka pravidelne na menších lokálnych turnajoch či vzájomných priateľských zápasov nebol veľkou neznámou. Práve naopak, hráči a tréneri oboch tímov sa dobre poznali a takmer sa nemali čím prekvapiť. Vo vyrovnanom zápase ale dokázali Žilinčania ustrážiť tesné víťazstvo a mohli sa tak tešiť po dlhých rokoch z majstrovského titulu.

„Ako som už spomínal, vyhrať mohol každý, nakoľko to bol turnaj ôsmich najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré sú výkonnostne na podobnej úrovni. Preto aj tak patrí vďaka nášmu tímu, že bojovali a treba byť vďační aj druhé miesto.“ Pochválil zverencov Meliš a na záver dodal : „Chcem všetkým hráčom poďakovať za snahu, radosť a energiu, ktorú dávajú do hry a v neposlednom rade chcem poďakovať aj rodičom, ktorí deti podporujú a dávajú im priestor na florbalovú realizáciu. Taktiež naša vďaka patrí všetkým, ktorí sa podieľajú na organizácii a ktorí nás v našom florbalovom ťažení podporujú.“

Po minuloročnom bronze tak dokázali chlapci vylepšiť pozíciu o jeden stupienok a získať strieborné medaile, ktoré radia florbalový klub AS Trenčín medzi dva najlepšie mládežnícke celky na Slovensku! 

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
4:8 ŠC M-Šport Trenčín
11. kolo, 5.11.2021
FBK AS Trenčín - FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 15.6.2022

Juraj Matejka po zisku zlata s mladšou prípravkou: „Boli sme veľmi produktívni, čo bolo kľúčové"

Turnaj mládeže Slovenského zväzu florbalu (...

Mládež 24.5.2022

Mladší žiaci s ďalším zlatom!

Po dvoch korona sezónach, ktoré neboli ukončené celoslovenským záverečným podujatím sa toto leto konečne...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno