Aktuálne 16.5.2023

Striebro z majstrovstiev Slovenska dorastencov!

Zverenci trénerov Lukáša Kuzla a Patrika Meliša cez víkend odohrali majstrovstvá Slovenska za účasti osem najlepších celkov po dlhodobej časti regionálnych súťaží. V silnej konkurencii sa chlapci nestratili a prehrali len raz – a to vo finále.

V základnej skupine B odohrali florbalisti AS tri zápasy. Najskôr proti FBC Predator Sabinov ( 7:4 ), ešte v ten istý deň proti Tsunami Záhorská Bystrica ( 9:5 ) a následne v sobotu proti FK Florko Košice ( 7:3). Tréner Lukáš Kuzl: “Do turnaja sme vstupovali so zdravým sebavedomím a odhodlaním pobiť sa o čo najlepší výsledok, vedeli sme však, že nás čaká ťažký turnaj a náročné boje už v základnej skupine, ktoré preveria našu momentálnu formu. Hneď na úvod sme sa vytrápili s fyzicky zdatným súperom zo Sabinova a zápas sa lámal až v tretej časti hry. Následne dva zápasy proti Tsunami BA a Florko KE nám herne vyšli a po výborných kolektívnych výkonoch sme si zabezpečili postup zo skupiny s prvého miesta, čo zaručovalo účasť v semifinále.“


V tom sa chlapci stretli s ďaľším košickým celkom ATU. Tesný a vyrovnaný zápas v ktorom florbalisti AS zváťazili tesne 4:3 bol viac ako nervy-drásajúci. Na 4:2 z pohľadu AS zvyšoval Filip Vrana vo vlastnom oslabení len päťdesiat sekúnd pred koncom stretnutia a do konca zápasu ešte stihli chlapci inkasovať v tom istom oslabení. „Ako to už býva zvykom v našich ranných zápasoch, opäť sme si vybrali slabšiu chvíľu a bola z toho dráma do posledných sekúnd.“ Spomína na stretnutie hlavný tréner Lukáš Kuzl, ktorého cieľom pred majstrovstvami bola medaila z vrcholného podujatia.

Finále na ktoré chalani tak dlho čakali sa stalo skutočnosťou a my sme boli krôčik od vytúženého zlata. Myslím, že diváci mohli vidieť krásny finálový zápas, kde sa bojovalo až do posledného hvizdu. Žiaľ aj napriek tomu, že sme vedeli dostať súpera pod tlak a vypracovať si sľubné šance, v koncovke sme sa trápili, čo súperovi naopak vychádzalo a podarilo sa mu dať o gól viac.“ Narážal Kuzl na fakt, že jeho zverenci súpera dokázali zatlačiť, no bez gólového či streleckého efektu. V záverečnej hre bez brankára už chlapci vo finále neskórovali a s jedinou prehrou tak zakončili turnaj na druhom mieste, ktoré napriek obrovskému smútku znamená historicky najlepšie umiestnenie dorasteneckého tímu na majstrovstvách Slovenska.

„Chalanom patrí obrovská vďaka za to čo predviedli na ihrisku počas celého turnaja, aj napriek tomu, že si myslím, že si zaslúžili vyhrať, no športový osud to chcel inak, dosiahli obrovský úspech a ja verím, že s postupom času si to uvedomia a budú si dosiahnutý výsledok ceniť.“

My trénerom aj hráčom gratulujeme a veríme, že po minuloročnom bronze a tohtoročnom striebre príde o rok vytúžené zlato!

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
17:50
5. kolo, 7.10.2023
Tsunami Záhorská Bystrica - FBK AS Trenčín
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn