Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred začiatkom súťažnej sezóny podaril nevídaný kúsok. Reprezentant Slovenskej republiky do 19 rokov, majster Slovenskej republiky v kategórii dorastencov, ale zároveň i najlepší strelec jednej z top medzinárodných juniorských súťaží, Českej CE ligy prestupuje po dlhotrvajúcich no férových rokovaniach s FBš Bohemians Praha do nášho klubu. Sme mimoriadne šťastní, že môžeme medzi sebou privítať Mária Ozimého.

Býva zvykom, že s príchodom nového hráča je ako prvé na rade predstavenie. Čo by si nám preto o sebe mohol napísať ?

Moje meno je Mário Ozimý. S florbalom som začínal v FBK Púchov keď som mal 9 rokov pod Jozefom Flegerom a Máriom Haluškom. Následne si ma všimol Patrik Bulko z FBC Trenčín, a po 4 rokoch v Púchove som prestúpil. O dva roky nato, som mal možnosť prestupu do 1. SC Tempish Vítkovice, no FBC Trenčín ma neuvoľnilo. Nasledujúcu sezónu som sa preto vrátil do FBK Púchov. Po tejto sezóne ma kontaktoval klub FBš Bohemians, do ktorého som prestúpil. Mojou novou druhou rodinou sa stáva AS Trenčín v ktorom sú výborní hráči, tréneri, šikovná mládež, a samozrejme, skvelí rodičia!

Nakoľko máš za sebou mnoho florbalových sezón, mohol by si pre nás zhrnúť najvýraznejšie úspechy ?

Medzi úspechy radím víťazstvá na majstrovstvách Slovenska v kategórii dorast, Prague Games, Prague Floorball Cup, Kalmarsund Floorball Cup, ale taktiež kvalifikáciu na majstrovstvá Slovenska s Púchovom, a nesmiem zabudnúť ani na tohtoročné víťazstvo ocenenia pre najlepšieho strelca v Českej najvyššej juniorskej lige. Mimo športových úspechov si veľmi cením i začínajúcu spoluprácu so spoločnosťou Oxdog.

Posledná sezóna vo farbách „klokanov“ bola pre teba mimoriadne úspešná. Ako by si ju preto zhodnotil ?

Sezónu hodnotím pozitívne, nazbieral som mnoho skúseností nielen do florbalového života. Nezanedbateľným faktom je však i to, že som sa naučil postarať sám o seba.

Tvoj návrat na Slovensko dozaista mnohých prekvapil. Čo bolo tvojím motívom pre návrat ?

Maturita.

Ako si sám spomenul, v minulosti si obliekal dres FBC Trenčín i FBK Púchov, no i napriek tomu sa vraciaš do FBK AS Trenčín. Čo stálo za tvojím rozhodnutím ?

AS Trenčín som si vybral preto, lebo je tu výborná partia chalanov, ktorí pre výhru urobia maximum.

Čo očakávaš od sezóny ? Aké sú tvoje ciele ?

Vyhrať titul v juniorskej extralige.

S družstvom mužov ale i juniorov FBK AS Trenčín si absolvoval v rámci predošlých dní niekoľko tréningov. Aké sú tvoje prvotné pocity ?

Juniorský tréning mi prišiel vo vysokom tempe. Je vidno, že máme všetci jeden cieľ. Musíme sa zlepšovať od tréningu k tréningu, dolaďovať detaily, byť disciplinovaní, a určite sa staneme nezastaviteľnými. Mužský tréning taktiež. Je radosť byť v tíme, kde sú skvelí hráči, zároveň skvelí ľudia! Na záver by som sa chcel poďakovať Jurajovi Matejkovi, že mi umožnil pokračovať vo florbale v klube FBK AS Trenčín, a plniť zatiaľ nesplnené ciele!


Na záver rozhovoru by sme radi poďakovali klubu FBš Bohemians Praha za mimoriadne ústretové a férové rokovania. Bez vzájomnej súčinnosti by i tak dlhý medzinárodný transferový proces nebolo možné realizovať v „pomerne“ krátkom čase. 

Autor: Bulko Patrik #3
Rozpis zápasov
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Aktuálne 11.7.2023

LUKÁŠ ORAVEC SA VRACIA PO ROKU V ČESKEJ JUNIORSKEJ EXTRALIGE SPȀŤ DO TRENČÍNA

Florbalový klub AS Trenčín sa bude môcť v budúcej sezóne...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn