Aktuálne 6.11.2019

Vysoká prehra mužov v derby zápase!

Florbalisti AS Trenčín dostali v ostro sledovanom derby zápase 14 gólov a prepadli sa na delené siedme miesto extraligovej tabuľky.

  1. FBC Florbal Trenčín – FBK AS Trenčín 14:4 ( 4:1,5:1,5:2)

Vylúčení 4:1 

Využité 1:2 

Oslabenia 0:0

Divákov 820

Rozhodcovia : Tomáš – Cíbik

Góly AS: 14. Kusenda(Dávidek), 22. Kusenda (Dávidek), 31. Voštiar (Kusenda), 60. Matejka

Zostava AS: Mészáros( 30. Hazucha, 53. Tremko) – Heleš, Machara, Dávidek, Kováč, Vranikovič, Preťo – Mrázik, Matejka, Mandinec – Voštiar, Múčka, Kusenda – Kukaň, Wagner, Mikolaj – Jankovec, Habánek.

Od začiatku zápasu sa vyše 800 divákov v hale rozhodne nenudilo. Hral sa aktívny florbal a šance sa striedali na oboch stranách. Brankári sa rozhodne na nedostatok práce sťažovať nemohli. Domáci 1. FBC sa snažilo útočným rozostavením 2-2-1 mariť postupné útoky už v zárodku ďaleko na polovici AS, ten však odpovedal nacvičenými založeniami útokov. Na prvý gól sa čakalo do 14. minúty a domáci išli do vedenia zásluhou legionára Pelczarskeho. Neuplynulo ani dvadsať sekúnd a po rýchlej kombinácii vyrovnával Kusenda. V samotnom závere tretiny ale dve hrubé chyby hráčov AS a jeden nešťastný teč znamenali vo vzácne vyrovnanej prvej tretine jednoznačný výsledok 4:1 pre domácich.

V úvodnej minúte druhej tretiny ponúkol hosťom presilovku Widurski a Kusenda ju zužitkoval na zníženie stavu na 2:4 z pohľadu AS. V 24. minúte bol po skrumáži pred bránkou prvý krát ošetrovaný Mészáros. Nasledovali dva rýchle góly v jeho sieti v rozpätí pätnásť sekúnd a plány AS na bodový zisk sa začali rozplývať. V 30. minúte náš brankár dostal tvrdú sekeru po prstoch a zápas preňho skončil. Nahradil ho Hazucha. V rozpätí 31. a 35. minúty hostia inkasovali až trikrát a ich taktika sa rozpadla ako domček z kariet. Stav 9:2 po dvoch tretinách bol hrozivý.

Nočná mora pokračovala aj v tretej tretine. Hneď v jej úvode ihrisko predčasne opustil po zranení stehna aj Kováč, hráči 1.FBC pridávali ďalšie góly, na ihrisku dominovali a zápas miestami pripomínal ich exhibíciu. Po štrnástom góle v 53. minúte sa postavil do bránky Tremko a gólostroj domácich utíchol, avšak o víťazovi bolo už dávno rozhodnuté. Za AS Trenčín v tretej tretine korigovali stav Voštiar a Matejka.

Snáď jediným pozitívom zápasu bol výkon Andreja Tremka, ktorý neinkasoval ani raz a pripísal si niekoľko efektných zákrokov. Mészáros po zápase putoval do nemocnice, kde röntgenové vyšetrenie našťastie nepotvrdilo podozrenie na zlomeninu článkov prstov, ale so silným pomliaždením bude pauzovať 2-3 týždne. Tímu Juraja Matejku rozhodne pomôže reprezentačná pauza a po nej sa majstri Slovenska predstavia v domácom M-Šport centre 16.11.2019 proti Florku Košice. 

 

Autor: Redakce
Rozpis zápasov
17:00 MŠH Tvrdošín
21. kolo, 29.2.2020
TJ A- FbO Nižná - FBK AS Trenčín
4:7 Športové centrum M-Šport
17. kolo, 25.1.2020
FBK AS Trenčín - ŠK Lido Prírodovedec

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.1.2020

Mladší žiaci zbierali cenné skúsenosti na Švédskom Gothia innebandy cupe

Nová generácia mladých florbalistov si vyžaduje nové hráčske výzvy...

Aktuálne 17.1.2020

Martin Žilinský prichádza na hosťovanie!

Z FBK Púchov sa na štvormesačné hosťovanie vracia známa tvár.

Aktuálne 1.1.2020

Kusenda už strieľa góly za Králův dvůr!

Po EuroFloorball cupe, na ktorom obsadili florbalisti AS Trenčín tretie miesto, sa rozhodol útočník...

Aktuálne 25.12.2019

Vianočný návrat do kádra florbalistov: Dávid Baroš prichádza späť zo Švédska!

Člen širšieho reprezentačného kádra a skvelý strelec, ktorý sa...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport