A-tím 20.1.2018

Ďaľšie víťazstvo florbalistov AS Trenčín proti silnému súperovi režíroval navrátilec Pavol Heleš.

Po výhre nad dovtedy neporazenou Nižnou si Trenčania tento krát vyšliapli na ATU Košice a v repríze minuloročného semifinále zdolali košický tím 9:8. Víťazstvo režíroval vo forme hrajúci Pavol Heleš, ktorý v dvoch zápasoch proti silným súperom nazbieral úctyhodných 10 bodov (8+2).
9:8 (2:2, 3:3, 4:3 - 9:8)
M-ŠPORT ŠPORTOVÉ CENTRUM
18. KOLO, 18:00
FBK AS Trenčín vs FaBK ATU Košice

Florbalisti AS začali zápas nezvyčajne na dve obranné dvojice, dvoch centrov a tri krídelné dvojice. Absentovali totiž všetci juniori plniaci si povinnosti na východe Slovenska spolu s trénerom Petrom Klapitom. ATU nechcelo nechať nič na náhodu a od začiatku aktívne napádalo Trenčanov a kazilo rozohrávku. Tým pádom sa domácim otvárali často priestory na prečíslenia. Po prvej tretine bol stav 2:2. Pričom sa presadili za AS Peter a Pavol Helešovci. V druhej tretine tempo hry opadlo, naopak gólov padlo viac. Trenčania postupne zvýšili náskok na 5:3 a hneď po tomto góle nastrelili tyčku. Platilo staré známe nedáš - dostaneš a to dokonca štyri krát keď na konci druhej a začiatku tretej časti Košičania strelili 4 góly. Po góle na 5:7 musel tréner Juraj Matejka tradične stiahnuť hru na dve formácie a tie sa mu odvďačili skvelým obratom. Dva góly Pavla Heleša a jeden Baroša znamenali dorovnanie skóre pričom medzi ne sa vtesnala ešte jedna Košická strela. O všetkých bodoch pre hráčov AS rozhodol päť minút pred koncom David Baroš, ktorý sa parádne trafil v ponúknutej presilovej hre. Na konci bol vylúčený ešte domáci Múčka za sekanie. Ponúknutú presilovku ale Košičania zrušili vlastným prehreškom za príliš veľa hráčov na ploche a tak si už Trenčania body vziať nenechali a posunuli sa tak už na delenú štvrtú priečku tabuľky extraligy mužov.

Najbližšie sa florbalisti AS predstavia až 10.2. v Prešove, pretože liga má na programe dvojtýždňovú reprezentačnú prestávku, ktorú vyplní kvalifikácia mužov na majstrovstvá sveta, kde má zastúpenie aj AS Trenčín v podobe obrancu Matúša Macharu.

Autor: Frederik Hrušovský
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn