A-tím 29.9.2019

V repríze minuloročného finále úspešnejší Trenčania.

Mužský A tím si v treťom kole extraligy mužov pripísal po prvý krát v aktuálnej sezóne plný trojbodový zisk po víťazstve nad Záhorskou Bystricou.
2:5 (0:0,0:2,2:3 - 2:5)
Športová hala Záhorská Bystrica
3. kolo, 17:30
Tsunami Záhorská Bystrica vs FBK AS Trenčín


FBK AS Trenčín: Mészáros(Hazucha) – Machara, Dávidek, Klapita, Graclík – Heleš, Matejka, Mikolaj – Mrázik, Mandinec, Kusenda

Vylúčení 2:3 Využité 1:0 Oslabenia 0:0 Divákov 104 

Diváci: 104


Komentár

Len desať hráčov a dvaja brankári AS vycestovali na náročný duel do novej arény v Záhorskej Bystrici, ktorá jednoznačne patrí medzi najkrajšie a najlepšie haly na florbal na Slovensku. 

Zraneniami a chorobami zdecimovaný tím Juraja Matejku tak nasadil na zápas defenzívnu taktiku, založenú na poctivej obrane. Tri formácie Záhorskej Bystrice sa od začiatku zápasu nevedeli dostať do optimálneho tempa, Trenčania umne blokovali strely a bránili na vlastnej polovičke a čo prešlo na bránku pochytal v zápase výrazná opora brankár Mészáros. 

Po prvej časti hry svietilo na tabuli 0:0 a na gól sa tak čakalo až do 25. minúty kedy sa v zápase p prvý krát presadil veterán Mikolaj (napriek tomu že v oficiálnom zápise o stretnutí bol gól pripísaný Mrázikovi). Ten istý hráč úradoval v bránkovisku súpera aj o päť minút, keď krásnou strelou do ľavého vinkla vymietol pavučinky Vilemovej bránky. Vedenie o dva góly vydržalo až do konca druhej tretiny a Trenčania tak mohli ísť do šatne s úsmevom na tvári. 

Prvý gól Tsunami zaznamenal hneď na začiatku tretej tretiny Kubovič, ktorý potrestal prísne vylúčenie Heleša v koncovke druhej tretiny strelou na bližšiu tyčku. Florbalistom AS to ale nezobralo vietor z plachiet a snažili sa súperovi odskočiť na výraznejší gólový rozdiel, čo predviedol famóznym sólom kapitán Matejka – 1:3. Keď v polovičke poslednej časti hry padol Kusendovi do bránky bekhendový pokus z pravej strany, zdalo sa že o víťazstve Trenčanov je rozhodnuté. Iskierku nádeje pre hráčov Záhorskej Bystrice ešte vykresal Machovič, ktorému prihrával Kovaľ do prázdnej bránky po tom, ako krásne vyšachoval rozhodenú obranu AS.

V záverečnej power play súpera síce prišlo k enormnému tlaku, ktorý ale dokázali Trenčani ustáť bez inkasovaného gólu a dokonca necelých štyridsať sekúnd pred koncom zápasu zásluhou Matejku skórovali do prázdnej bránky strelou cez celé ihrisko – 2:5. V stretnutí potešili najmä štyri góly prvej formácie, o ktoré sa postarali dvaja najstarší hráči AS a čistý štít druhej formácie, ktorá neinkasovala ani raz. 

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
18:00
20. kolo, 11.2.2023
FBK AS Trenčín - 1. FBC Florbal Trenčín
6:7 M-Šport Trenčín
18. kolo, 21.1.2023
FBK AS Trenčín - Tsunami Záhorská Bystrica

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 19.1.2023

Nová posila David Rytych:“ Pokud chceš nečeho dosáhnout, tak proste musíš makat navíc!“

Už v sobotu 18:00 sa predstaví v bránkovisku AS v...

Aktuálne 13.1.2023

Muži po dvoch novoročných víťazstvách poľujú na tretiu priečku!

Víťazstvo v Dubnici 10:6 a domáca výhra s Lidom 7:4 znamenajú šesťbodový...

Mládež 4.1.2023

DRUŽSTVO JUNIOROV FBK AS TRENČÍN PREŠLO ZA POL ROKA VÝRAZNOU ZMENOU

Začiatok roku 2023 ponúka priestor na zhodnotenie aktuálne prebiehajúcej...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn