A-tím 21.9.2019

ATU Košice berie z Trenčína všetky tri body!

Mužom sa ani v druhom zápase aktuálneho ročníka extraligy nepodarilo bodovať naplno a po spackanej tretej tretine zápasu ostávajú v tabuľke na nelichotivej desiatej priečke.
4:12 (2:3, 1:2, 1:7 - 4:12)
Športové centrum M-Šport
2. kolo, 18:00
FBK AS Trenčín vs FaBK ATU Košice

FBK AS Trenčín: Hazucha( 50. Tremko) – Machara, Dávidek, Klapita, Kováč, Preťo, Vranikovič – Heleš, Matejka, Mikolaj – Mrázik, Mandinec, Graclík – Voštiar, Múčka, Kusenda

Góly AS: 16. Mandinec ( Graclík), 19. Graclík ( Mandinec), 35. Mikolaj (Matejka), 60. Heleš (Machara)

Vylúčení 1:3 Využité 0:0 Oslabenia 0:0 Divákov 45 Rozhodovali : Majer , Drienka.

Diváci: 45

Komentár

Veľmi nepodarený zápas odohrali v sobotu florbalisti AS Trenčín v domácom M-Šport centre! ATU Košice pricestovalo do Trenčína síce s omladenou zostavou, no s odhodlaním a chuťou po celý zápas aktívne napádať, behať a často strieľať. Pri neúčasti Kafku (práca v ČR), Mészárosa (zranenie členka) a Paulena (strievaný štart v prvej lige) dostal v bránke priestor Hazucha, ktorý sa z pozície tretieho náhradníka stal brankárskou jednotkou AS pre daný zápas. Na lavičke mu sekundoval Tremko, ktorý do AS prestúpil len pred pár týždňami a s extraligovým prostredím sa ešte len zoznamuje.

Mladý tím ATU nechcel od začiatku zápasu nechať nič na náhodu a zaplavil Trenčanov spŕškou striel po zisku lopty laxným prístupom obrancov AS. V jedenástej minúte tak už bolo 0:3 a s tímom Juraja Matejku to nevyzeralo dobre. Do konca Tretiny sa síce dvakrát presadila novo zložená druhá formácia Mandinec – Graclík - Mrázik no stabilný tlak si Trenčania vytvoriť nedokázali.

V druhej Tretine opäť mali z hry viac Košičania, ktorí umne zdvojovali hráčov AS a využívali hrubých a školáckych individuálnych chýb skúsených hráčov AS, ktorí hrali akoby na pol plynu. Gólový rozdiel 2:5 o niečo znížil dorážkou najstarší extraligový strelec Mikolaj a do šatní sa tak odchádzalo za stavu 3:5.

Do Tretej časti naskočili Trenčania spraviť niečo s výsledkom ale vysoké napádanie vydržali len 45 sekúnd pričom ihneď inkasovali z prečíslenia. Priemerná snaha a príliš ofenzívne chúťky niektorých hráčov v kombinácii so slabučkou obranou mali za dôsledok ešte ďalších šesť gólov v bránke AS a frustráciu na lavičke. Konečný výsledok 4:12 síce nezodpovedá predvedenej hre Trenčanov, je ale dobrou fackou pre sebavedomie hráčov a zároveň námet na zamyslenie pre hrajúceho trénera Matejku, ktorí hráči na ihrisku skutočne nechali všetko.

Mladší žiaci zbierali cenné skúsenosti na Švédskom Gothia innebandy cupe

Nová generácia mladých florbalistov si vyžaduje nové hráčske výzvy...

Martin Žilinský prichádza na hosťovanie!

Z FBK Púchov sa na štvormesačné hosťovanie vracia známa tvár.

Aktuálne 1.1.2020

Kusenda už strieľa góly za Králův dvůr!

Po EuroFloorball cupe, na ktorom obsadili florbalisti AS Trenčín tretie miesto, sa rozhodol útočník...