A-tím 21.9.2019

ATU Košice berie z Trenčína všetky tri body!

Mužom sa ani v druhom zápase aktuálneho ročníka extraligy nepodarilo bodovať naplno a po spackanej tretej tretine zápasu ostávajú v tabuľke na nelichotivej desiatej priečke.
4:12 (2:3, 1:2, 1:7 - 4:12)
Športové centrum M-Šport
2. kolo, 18:00
FBK AS Trenčín vs FaBK ATU Košice


FBK AS Trenčín: Hazucha( 50. Tremko) – Machara, Dávidek, Klapita, Kováč, Preťo, Vranikovič – Heleš, Matejka, Mikolaj – Mrázik, Mandinec, Graclík – Voštiar, Múčka, Kusenda

Góly AS: 16. Mandinec ( Graclík), 19. Graclík ( Mandinec), 35. Mikolaj (Matejka), 60. Heleš (Machara)

Vylúčení 1:3 Využité 0:0 Oslabenia 0:0 Divákov 45 Rozhodovali : Majer , Drienka. 

Diváci: 45


Komentár

Veľmi nepodarený zápas odohrali v sobotu florbalisti AS Trenčín v domácom M-Šport centre! ATU Košice pricestovalo do Trenčína síce s omladenou zostavou, no s odhodlaním a chuťou po celý zápas aktívne napádať, behať a často strieľať. Pri neúčasti Kafku (práca v ČR), Mészárosa (zranenie členka) a Paulena (strievaný štart v prvej lige) dostal v bránke priestor Hazucha, ktorý sa z pozície tretieho náhradníka stal brankárskou jednotkou AS pre daný zápas. Na lavičke mu sekundoval Tremko, ktorý do AS prestúpil len pred pár týždňami a s extraligovým prostredím sa ešte len zoznamuje. 

Mladý tím ATU nechcel od začiatku zápasu nechať nič na náhodu a zaplavil Trenčanov spŕškou striel po zisku lopty laxným prístupom obrancov AS. V jedenástej minúte tak už bolo 0:3 a s tímom Juraja Matejku to nevyzeralo dobre. Do konca Tretiny sa síce dvakrát presadila novo zložená druhá formácia Mandinec – Graclík - Mrázik no stabilný tlak si Trenčania vytvoriť nedokázali.

V druhej Tretine opäť mali z hry viac Košičania, ktorí umne zdvojovali hráčov AS a využívali hrubých a školáckych individuálnych chýb skúsených hráčov AS, ktorí hrali akoby na pol plynu. Gólový rozdiel 2:5 o niečo znížil dorážkou najstarší extraligový strelec Mikolaj a do šatní sa tak odchádzalo za stavu 3:5.

Do Tretej časti naskočili Trenčania spraviť niečo s výsledkom ale vysoké napádanie vydržali len 45 sekúnd pričom ihneď inkasovali z prečíslenia. Priemerná snaha a príliš ofenzívne chúťky niektorých hráčov v kombinácii so slabučkou obranou mali za dôsledok ešte ďalších šesť gólov v bránke AS a frustráciu na lavičke. Konečný výsledok 4:12 síce nezodpovedá predvedenej hre Trenčanov, je ale dobrou fackou pre sebavedomie hráčov a zároveň námet na zamyslenie pre hrajúceho trénera Matejku, ktorí hráči na ihrisku skutočne nechali všetko. 

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
4:16 Športové centrum M-Šport
22. kolo, 7.3.2020
FBK AS Trenčín - FBC Mikuláš Prešov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Mládež 31.3.2020

Mladší žiaci odohrali v sezóne najviac zápasov zo všetkých kategórií!

Zverenci trénera Petra Klapitu absolvovali tento rok viac ako 40...

Aktuálne 25.3.2020

Sezóna mládežníckych kategórií predčasne ukončená

Žiaľ, koronavírus zasiahol aj florbalový svet a sezóna sa mládežníckym kategóriám...

Rozhovory 24.3.2020

Samuel Dávidek: "Verím, že do budúcej sezóny všetko zlepšíme a zdvihneme to o úroveň vyššie!"

Člen širšieho kádra reprezentácie mužov a...

Aktuálne 19.3.2020

Mužské Áčko zakončilo sezónu na deviatom mieste.

Ďaleko za očakávaniami a bez play off. Taká je smutná bilancia florbalistov AS Trenčín,...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport