A-tím 11.3.2018

Hráči as trenčín odchádzajú z východu bez víťazstva

V Košiciach sa uplynulý víkend uskutočnili prvé dva zápasy štvrťfinálovej série hranej na tri víťazné stretnutia, kde sa naši hráči stretli s Florkom Košice. Vyrovnané bitky dokázali v oboch prípadoch do víťazného konca dotiahnuť domáci hráči.
6:4 (3:2;0:1;3:1 - 6:4)
Multihala Alejova Košice
11:00
FbO Florko Košice vs FBK AS Trenčín


FbO Florko Košice: Kohút(Koval) – Vašíček, Lukáš Blaško, Jakub Blaško, Lukáš Vrábeľ, Kešelák, Kátlovský, Resler, Grich, Hrabčák, Kočkár, Halás, Melega, Kročko, Filipák, Dominik Vrábeľ, Konečný.

FBK AS Trenčín: Mészáros – Machara, Dávidek – Klapita, Meliš – Peter Heleš, Matejka, Mikolaj – Baroš, Múčka, Kusenda.

Góly Florko Košice: 19. Kátlovský (Konečný), 19. Grich (Dominik Vrábeľ), 20. Lukáš Blaško (Jakub Blaško), 43. Kročko (Halás), 57. Vašíček (Jakub Blaško), 60. Grich

Góly AS Trenčín: 11. Kusenda (Baroš), 11. Peter Heleš (Mikolaj), 23. Machara (Kusenda), 51. Baroš (Machara)

Vylúčenia – 0:1, Presilovky – 0:0, Oslabenia – 0:0

Diváci: 118


Komentár

Na začiatku druhého zápasu boli herne aktívnejší hráči Florka, ktorí si vytvorili územnú prevahu, no stroskotávali na pozornej obrane hostí. Do vedenia tak išli v polovici tretiny Trenčania. Po štandardnej situácii doklepával loptu za chrbát Kohúta Kusenda. Pre tohto juniora to bol premiérový extraligový gól vo vyraďovacej časti. Už o necelú minútu zaskočil Košice Peter Heleš, keď strelou z ostrého uhla zvyšoval na 2:0 v prospech hostí. Florko odpovedalo veľkým tlakom, no Mészáros držal hostí nad vodou. Veď po prvej tretine bol pomer striel 16:7 v prospech Florka. Aktivitou hýril najmä Jakub Blaško, ktorý pálil na bránku zo všetkých uhlov, no na brankára AS si neprišiel. Už to vyzeralo, že Trenčania pôjdu do šatní s dvojgólovým náskokom, no v posledných dvoch minútach tretiny prišla gólová smršť Florka, keď Kátlovský, Grich a Lukáš Blaško otočili vývoj skóre.

Začiatok druhej tretiny patril hráčom AS Trenčín. V 23. minúte sa o slovo prihlásil Machara, ktorý umiestnenou strelou z diaľky zaskočil Kohúta a vyrovnal na 3:3. Hra sa potom vyrovnala, obe družstvá mali šance na skórovanie, no nedokázali ich využiť. Minútu pred koncom sa Florku naskytla možnosť presilovej hry. Pätica domácich zahrala nacvičený signál s vyústením do diagonály a finálnou strelou z prvej Jozefa Halása, no Mészáros vytiahol efektnú robinzonádu a udržal nerozhodný stav.

Pred treťou tretinou bol stav nerozhodný 3:3 a tým pádom všetko otvorené. Najprv sa hráči AS museli ubrániť zvyšku vylúčenia Klapitu, čo sa im zdarne podarilo. Tak ako prvý zápas sa rozhodoval v presilovkách, druhý rozhodli štandardné situácie. V 44. minúte po jednej takej pálil Kročko a blokujúci Meliš si nešťastne zrazil loptičku za svojho brankára a domáci opäť viedli. Hráči AS Trenčín trpezlivo čakali na svoju šancu a tá prišla v 51. minúte, keď Baroš vyrovnal na 4:4. Čas bežal ďalej a začalo sa schyľovať k predĺženiu a oba tímy hrali opatrnejšie s vedomím dôležitosti najbližšieho gólu. Ten prišiel v 57. minúte, no žiaľ do siete AS Trenčín. Jakub Blaško rýchlo rozohral štandardku z rohu, krížnou prihrávkou našiel Vašíčka a ten prestrelil Mészárosa. Trenčanom nepomohla ani hra bez brankára, naopak konečnú podobu výsledku dal 45 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky Grich.

Trenčania tak cestujú z východu bez víťazstva, aj keď v oboch zápasoch naň siahali. V prvom sa im stali osudnými nerovnovážne situácie na ploche, v druhom zas štandardky, keď tri góly inkasovali práve po nich. Budú tak odvracať tri „mečbaly“ Florka, prvý už najbližšiu sobotu, 16. marca o 17:00 v Športovej hale na Ostrove v Zamarovciach.

Autor: Klub
Rozpis zápasov
17:30
3. kolo, 29.9.2019
Tsunami Záhorská Bystrica - FBK AS Trenčín
6:7PP Športové centrum M-Šport
1. kolo, 15.9.2019
FBK AS Trenčín - Snipers Bratislava

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 17.9.2019

Muži prehrali prvý zápas novej sezóny v predĺžení

Florbalisti AS Trenčín si od Snipers Bratislava nechali nastrieľať rýchlych 5 gólov a...

Aktuálne 15.9.2019

Muži v príprave na novú sezónu neprehrali! Už v nedeľu ich čaká ostrý vstup do extraligy.

Zverenci hrajúceho trénera a kapitána Juraja...

Mládež 13.9.2019

Mladší žiaci zdolali na pražskom UNYP cupe veľkokluby z Mladej Boleslavi a Liberca!

Uplynulý víkend sa mladší žiaci pod vedením Petra...

Aktuálne 6.9.2019

ŠVÉD PAHLEN POSILOU FLORBALISTOV AS TRENČÍN

Výraznou posilou florbalistov AS Trenčín sa stal švédsky veterán Johan von der Pahlen. Bývalá...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport