A-tím 15.9.2019

Muži prehrali prvý zápas novej sezóny v predĺžení

Florbalisti AS Trenčín si od Snipers Bratislava nechali nastrieľať rýchlych 5 gólov a napriek tomu že v závere zápasu zrovnali a siahali po všetkých troch bodoch, odnášajú si zo stretnutia len jeden.
6:7PP (1:3, 3:2, 2:1,0:1pp - 6:7)
Športové centrum M-Šport
1. kolo, 16:00
FBK AS Trenčín vs Snipers Bratislava

FBK AS Trenčín: Paulen(Hazucha) – Machara, Dávidek, Graclík, Kráľ,Preťo, Voštiar – Heleš, Mandinec,Klapita – Mrázik, Matejka, Mikolaj – Kukaň, Múčka, Kusenda – Vranikovič

Góly AS: 2. Mrázik (Matejka), 32. Klapita, 33. Múčka (Mandinec), 39. Matejka(Heleš), 48. Matejka (Heleš), 52. Heleš (Voštiar)

Vylúčení 1:0 Využité 0:0 Oslabenia 0:0

Rozhodovali: Kováčik, Kružel

Diváci: 143

Komentár

Výborný vstup domácich do zápasu ktorí už v druhom striedaní skórovali zásluhou novej posily Milana Mrázika – 1:0. V prvej tretine ale dokázali Snipers dať tri zlepené góly, pričom hlavne ten tretí sedemnásť sekúnd pred sirénou patril k zbytočným. V polovičke zápasu svietilo na tabuli už hrozivých 1:5 po ďalších dvoch góloch v bránke Paulena, ktorý pri neúčasti Mészarosa dostal priestor ukázať sa. Hrajúci tréner Matejka počas time outu po góle na 1:5 pomenil zostavu, stiahol hru na dve formácie a do bránky pustil mladučkého Hazuchu, ktorý prestúpil do AS pred sezónou zo žilinského Grasshoppersu.

K obratu v stretnutí zavelil Klapita peknou individuálnou akciou -2:5. Hneď v ďalšom striedaní vymietol pavučinky v bránke Sniperov aj Múčka a keď Matejka využil perfektnú prihrávku Heleša na stred, bolo už 4:5. Na 5:5 vyrovnával z identickej akcie opäť Matejka keď ostal na strede nepokrytý a začínalo sa od nuly.

Nanešťastie prakticky ihneď dokázali Snipers opäť odskočiť na 5:6, keď využili nedorozumenie v obrane AS. O vyrovnanie na 6:6 sa postaral výborne hrajúci Heleš, ktorého našiel zo štandardnej situácie Voštiar.

Keďže zo záverečného enormného tlaku napriek obrovským šanciam Trenčania už neskórovali, išlo sa do predĺženia. V ňom boli šťastnejší hostia, ktorí si počkali na Macharovu slabučkú prihrávku na obsadeného Matejku a prízemnou strelou prekonali zaskočeného Hazuchu v bránke AS. Majstri tak do ligy nevkročili ideálne a získali len bod za prehru v predĺžení.

Mladší žiaci zbierali cenné skúsenosti na Švédskom Gothia innebandy cupe

Nová generácia mladých florbalistov si vyžaduje nové hráčske výzvy...

Martin Žilinský prichádza na hosťovanie!

Z FBK Púchov sa na štvormesačné hosťovanie vracia známa tvár.

Aktuálne 1.1.2020

Kusenda už strieľa góly za Králův dvůr!

Po EuroFloorball cupe, na ktorom obsadili florbalisti AS Trenčín tretie miesto, sa rozhodol útočník...