A-tím 29.9.2019

V repríze minuloročného finále úspešnejší Trenčania.

Mužský A tím si v treťom kole extraligy mužov pripísal po prvý krát v aktuálnej sezóne plný trojbodový zisk po víťazstve nad Záhorskou Bystricou.
2:5 (0:0,0:2,2:3 - 2:5)
Športová hala Záhorská Bystrica
3. kolo, 17:30
Tsunami Záhorská Bystrica vs FBK AS Trenčín


FBK AS Trenčín: Mészáros(Hazucha) – Machara, Dávidek, Klapita, Graclík – Heleš, Matejka, Mikolaj – Mrázik, Mandinec, Kusenda

Vylúčení 2:3 Využité 1:0 Oslabenia 0:0 Divákov 104 

Diváci: 104


Komentár

Len desať hráčov a dvaja brankári AS vycestovali na náročný duel do novej arény v Záhorskej Bystrici, ktorá jednoznačne patrí medzi najkrajšie a najlepšie haly na florbal na Slovensku. 

Zraneniami a chorobami zdecimovaný tím Juraja Matejku tak nasadil na zápas defenzívnu taktiku, založenú na poctivej obrane. Tri formácie Záhorskej Bystrice sa od začiatku zápasu nevedeli dostať do optimálneho tempa, Trenčania umne blokovali strely a bránili na vlastnej polovičke a čo prešlo na bránku pochytal v zápase výrazná opora brankár Mészáros. 

Po prvej časti hry svietilo na tabuli 0:0 a na gól sa tak čakalo až do 25. minúty kedy sa v zápase p prvý krát presadil veterán Mikolaj (napriek tomu že v oficiálnom zápise o stretnutí bol gól pripísaný Mrázikovi). Ten istý hráč úradoval v bránkovisku súpera aj o päť minút, keď krásnou strelou do ľavého vinkla vymietol pavučinky Vilemovej bránky. Vedenie o dva góly vydržalo až do konca druhej tretiny a Trenčania tak mohli ísť do šatne s úsmevom na tvári. 

Prvý gól Tsunami zaznamenal hneď na začiatku tretej tretiny Kubovič, ktorý potrestal prísne vylúčenie Heleša v koncovke druhej tretiny strelou na bližšiu tyčku. Florbalistom AS to ale nezobralo vietor z plachiet a snažili sa súperovi odskočiť na výraznejší gólový rozdiel, čo predviedol famóznym sólom kapitán Matejka – 1:3. Keď v polovičke poslednej časti hry padol Kusendovi do bránky bekhendový pokus z pravej strany, zdalo sa že o víťazstve Trenčanov je rozhodnuté. Iskierku nádeje pre hráčov Záhorskej Bystrice ešte vykresal Machovič, ktorému prihrával Kovaľ do prázdnej bránky po tom, ako krásne vyšachoval rozhodenú obranu AS.

V záverečnej power play súpera síce prišlo k enormnému tlaku, ktorý ale dokázali Trenčani ustáť bez inkasovaného gólu a dokonca necelých štyridsať sekúnd pred koncom zápasu zásluhou Matejku skórovali do prázdnej bránky strelou cez celé ihrisko – 2:5. V stretnutí potešili najmä štyri góly prvej formácie, o ktoré sa postarali dvaja najstarší hráči AS a čistý štít druhej formácie, ktorá neinkasovala ani raz. 

Autor: Peter Klapita
Rozpis zápasov
17:00 MŠH Tvrdošín
21. kolo, 29.2.2020
TJ A- FbO Nižná - FBK AS Trenčín
4:7 Športové centrum M-Šport
17. kolo, 25.1.2020
FBK AS Trenčín - ŠK Lido Prírodovedec

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.1.2020

Mladší žiaci zbierali cenné skúsenosti na Švédskom Gothia innebandy cupe

Nová generácia mladých florbalistov si vyžaduje nové hráčske výzvy...

Aktuálne 17.1.2020

Martin Žilinský prichádza na hosťovanie!

Z FBK Púchov sa na štvormesačné hosťovanie vracia známa tvár.

Aktuálne 1.1.2020

Kusenda už strieľa góly za Králův dvůr!

Po EuroFloorball cupe, na ktorom obsadili florbalisti AS Trenčín tretie miesto, sa rozhodol útočník...

Aktuálne 25.12.2019

Vianočný návrat do kádra florbalistov: Dávid Baroš prichádza späť zo Švédska!

Člen širšieho reprezentačného kádra a skvelý strelec, ktorý sa...

Kora  #AsociáciaŠportov  Salming  M-Šport