A-tím 8.4.2023

FL | Tri body nám po skvelom obrate ušli v čase, keď už malo byť po zápase

Zverenci trénera Františka Straku remizovali v zápase nadstavby Fortuna ligy doma proti MFK Zemplín Michalovce 3:3 (1:1). Skvelý obrat v zápase sme uzavreli gólom Chinonsa Emeku v nadstavenom čase. Súper však stihol napokon vyrovnať po góle z pokutového kopu, ktorý prišiel v čase, keď už takmer tri minúty malo byť po zápase.
3:3 (1:1)
nadstavba, 18:00
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce

AS Trenčín | Kukučka – Yem, Pires, Bagin, Stojsavljevič – Gajdoš (90. Dos Santos), Oladoye (46. Emeka), Bainovič – Azango (90. Mičuda), Hollý, Soares (90. Šebeň)

MFK Zemplín Michalovce | Száraz – Magda, Marjanovič, Ranko, Volanakis – Qose, Njie (87. Begala) – Jánošík (80. Adekunle), Marcin, Peña (80. Šimamura) – Kanu (71. Vaško)

Góly | 27. Stojsavljevič, 57. Hollý, 90. Emeka – 6. Jánošík, 51. Peña, 90. Marcin (pen.)

Žlté karty | 17. Stojsavljevič, 21. Soares, 85. Pires, 90. Bainovič – 76. Ranko, 90. Begala

Červená karta | 69. Marjanovič

Rozhodovali | Ochotnický – Straka, Zemko

Diváci | 466

Už v druhej minúte Soares napálil ľavú žrď. Gól však nepadol ani po nebezpečnej hlavičke Oladoyeho z nasledujúceho rohu. Soares neuspel ani na druhý pokus, keď nevyužil vhodný moment na strelu po tom, ako potiahol loptu cez niekoľkých hráčov súpera. Skóroval však súper. V 6. min bol na konci brejkovej akcie Jánošík – 1:0. Hostia zaútočili o päť minút neskôr opäť po ľavej strane. Kukučka však vytiahol proti Kanuovi zákrok mesiaca. Po tomto momente sme zostali ako zamrznutí a naša počiatočná aktivita sa na chvíľu vytratila. V 27. min však vrátil mužstvo do hry Stojsavljevič, ktorý sa po štandardnej situácii najlepšie zorientoval v pokutovom území – 1:1. V 42. min nebezpečne vystrelil spoza šestnástky Bainovič, avšak Száraz si jeho strelu postrážil. Na opačnej strane sa vyznamenal skvelou robinzonádou Kukučka. Hneď v úvode druhého polčasu pohrozil opäť Jánošík. Kukučka bol na svojom mieste. V 51. min sme ale nedostali loptu z pokutového územia a Peña bez problémov skóroval k žrdi – 2:1. O dve minúty neskôr nepremenil tutovku Gajdoš. Už o chvíľu Gajdoš poslal priamy kop pred bránu a loptu do siete usmernil Hollý – 2:2. Následne Azango trafil žrď. Dvadsať minút pred koncom zastavil Emeku utekajúcemu obrane Marjanovič za čo videl červenú kartu. V 81. min Kukučka chytil gólovú strelu Ranka po ojedinelej akcii hostí. Súpera sme zatlačili pred jeho bránku a v nadstavenom čase Stojsavljevič našiel Emeku, ktorý hlavou poslal svoj tím do vedenia – 3:2. Následne Kukučka predviedol ďalšiu zo svojich bravúr pri ďalšej príležitosti Ranka. Hoci sa mali nadstavovať štyri minúty, vyrovnanie priniesla 97. min stretnutia. Lopta sa po dlhom autovom vhadzovaní odrazila od trávnika do ruky nášho obrancu a Marcin z penalty vyrovnal – 3:3.

Ohlasy po zápase

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...