A-tím 25.2.2017

Po gólovej prestrelke prehra na Pasienkoch

Zverenci trénera Martina Ševelu prehrali v prvom zápase jarnej časti súťaže na ihrisku Slovana Bratislava 3:4 (1:1). Tím okolo kapitána Petra Kleščíka trikrát vyrovnal skóre zápasu, ale na odpoveď na štvrtý zásah domácich už nemal dostatok času.
4:3 (1:1)
21. kolo, 17:00
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín

ŠK Slovan Bratislava | Mucha - Sekulič, Saláta, Rundič, Vernon de Marco Morlacchi - Kóňa, De Kamps (67. Savičevič) - Kubík (79. Oršula), Soumah (86. Vittek), Priskin - Čavrič

AS Trenčín | Šemrinec - Šulek, Kleščík, Skovajsa, Julien (85. Halgoš) - Lawrence, Ubbink - Adekunle, Zubairu (71. Mance), Beridze - Janga

Góly: 48., 61. a 88. Priskin, 19. Soumah - 29. Beridze, 52. Skovajsa, 87. Sekulič (vlastný)

Žlté karty: Savičevič, Rundič – Kleščík

Rozhodovali: Hrčka - Balko, Bobko

Diváci: 600

Úvod stretnutia bol veľmi opatrný. Domáci to skúšali centrami z ľavej a pravej strany, tie však nenašli hlavy nabiehajúcich hráčov. AS sa dostal k slovu po rohovom kope, ale ani dve dorážané strely vážnejšie neohrozili Muchu. Inak sa zväčša hralo v strede poľa. Do prvej sľubnej príležitosti sa v 13. min dostal Priskin, Šemrinec vyrazil jeho prízemný pokus k vzdialenejšej žrdi. Na opačnej strane sa o prienik pokúsil Janga, chýbala mu podpora spoluhráčov. V 19. min potiahol po pravom krídle Sekulič, lopta prešla k Soumahovi, ktorý aj s prispením šťastia prekonal Šemrinca. Z nenápadnej akcie vykvitol otvárací gól stretnutia. Vyrovnanie prišlo o desať minút neskôr a rovnako nečakane. Beridze unikol defenzívnej línii Slovana a nekrytý nedal Muchovi šancu - 1:1. V 33. min musel domáci brankár zakročiť proti tvrdému streleckému pokusu AS, Janga potom dopravil loptu do siete, ale tento zásah neplatil pre ofsajd. V závere prvého polčasu mohol Bratislavčanov vrátiť do vedenia Sekulič, no Šemrinec nohou pohotovo zneškodnil jeho šancu.

Hneď po zmene strán si na rohový kop Čavriča naskočil Priskin a skóroval – 2:1. Aj ďalší gól padol po rovnakej štandardnej situácii, ale tentoraz na opačnom konci. V 52. min Mucha ešte s pomocou konštrukcie bránky vyrazil hlavičku Kleščíka, no Skovajsa bez problémov dorazil do odkrytej siete - 2:2. Štandardky boli v úvode druhého dejstva najväčšou zbraňou oboch mužstiev. Proti priamemu kopu De Kampsa zasiahol Šemrinec. V 61. min sa domáci Soumah uvoľnil na ľavej strane a našiel Priskina, ktorý pridal svoj druhý zásah v zápase - 3:2. O odpoveď sa snažil Adekunle. V pokutovom území však narazil na presilu protihráčov. Nádejnú možnosť AS na vyrovnanie prerušil ofsajdový verdikt. V 86. min priniesol tretie vyrovnanie vlastný gól v sieti Slovana, keď sa center Skovajsu odrazil od Sekuliča za prekvapeného Muchu - 3:3. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času striedajúci Oršula prihral Priskinovi, ten tvrdou strelou pod brvno zavŕšil svoj hetrik a rozhodol.