Aktuálne 23.10.2023

Historický moment pre Trenčín už v 5.kole Niké EXZ

V sobotu 21.10.2023 privítali naše ženy tabuľkového suseda z UMB Banská Bystrica.

Zápas, v ktorom išlo obom tímom o prvú výhru v tejto sezóne začal hlavne obranne, keď po úvodných piatich minútach bol stav 4:4 a prvá štvrtina skončila 10:8 pre naše hráčky. V druhej časti zápasu sa domáce Trenčanky stále nedokázali výrazne bodovo odtrhnúť od súperiek a stav bol v polovici druhej štvrtiny 24:20. Do polčasu naše dievčatá dokázali odstaviť útok hostiek a do prestávky išli za stavu 30:21. Po polčase naše hráčky krok po kroku svoj náskok navyšovali, predovšetkým vďaka kvalitnej obrane a do poslednej časti hry išli s 14-bodovým náskokom. V poslednej štvrtine nenechali naše dievčatá nič na náhodu a prvú ligovú výhru si postrážili.

• BK AS Trenčín - BK ŠK UMB Banská Bystrica 53:41

Body AS: Mihaljevičová 13, Urbanová 11, Bučková 8, Felixová 7 (13 doskokov), Barboričová 6, Mamráková 6, Seifertová 2.

Ohlasy po zápase:

Richard Ďorďai - tréner AS

"Už viackrát som spomínal, že si naše možnosti plne uvedomujem. Som veľmi rád, že sobotný zápas ukázal, že v Extralige nie sme len do počtu. Ak by som to mal v skratke zhodnotiť, tak kľúčom k úspechu bola disciplína, chcenie a túžba splniť jeden z našich cieľov. Dievčatá podali výkon, ktorý je reálne v ich silách a ak sa k tomu pridala aj disciplína, tak dosiahnuť tento krásny výsledok je odmenou pre všetkých. Nedá mi nespomenúť neskutočne krásnu atmosféru, za ktorú vďačíme všetkým fanúšikom vrátane Trenchtown Gangsters – Ultras Trenčín. Všetci vytvorili prostredie, ktoré sa v basketbale na Slovensku veru často nevidí. Myslím, že aj to pomohlo k celkovému úspechu. Nebudem hodnotiť výkony individuálne, no všetky dievčatá zahrali výborne a to bez ohľadu na fakt, či hrali minútu alebo desať. Taktiež som veľmi rád, že som v pozícii trénera mohol zažiť tento výnimočný okamih. Priniesť basketbalovú extraligu a víťazstvo v nej za ani nie 4 roky fungovania klubu je veľká vec. V každom prípade sezóna je dlhá a my sa už opäť pripravujeme na sobotu, kedy nás čaká top favorit súťaže Slávia BB."

Anna Šoltésová - krídlo AS

"Na zápas proti UMB sme sa zodpovedne pripravovali celý týždeň. Niekde vnútri sme asi všetci vedeli, že tento zápas môžeme vyhrať, no na palubovku sme vstupovali s rešpektom a veľkým odhodlaním. Tréneri nám v šatni prízvukovali, že zápas nemôžeme vyhrať hneď v prvej minúte, ale musíme pristupovať k hre zodpovedne celých 40 minút a každá hrať minimálne na 100% našich možností. Celý zápas sme sa snažili hrať zodpovednú obranu, z čoho sme získali lopty a mohli sme hrať rýchlo dopredu. Určite nám veľmi pomohlo, že sme žili všetci spolu aj s trénermi ako družstvo, či už na palubovke alebo lavičke a išla z nás obrovská energia. Veľká vďaka patrí všetkým divákom a fanklubu, ktorí nás hnali vpred až do poslednej sekundy. Emócie, ktoré sme spolu prežívali sa nedajú ani opísať, a určite budeme na tieto chvíle spomínať veľmi dlho. Je to obrovské víťazstvo pre nás hráčky, trénerov, celý klub a aj mesto Trenčín, keďže sme spolu prepísali históriu. Sme radi, že sme sa vydali na túto cestu a budeme robiť všetko preto, aby sme počas sezóny zažili viac takýchto krásnych okamihov."

Andrea Izáková - trénerka UMB

"Basketbal sa hrá na koše, bez nich sa nedá vyhrávať. A s 23-percentnou úspešnosťou už vôbec nie. A ak sa k tomu nepridá už ani krok naviac, tak nám nebude po zápasoch ostávať nič iné, ako zagratulovať súperkám." (zdroj BBonline.sk)

Martina Krajčírová - pivotka UMB

"Vedeli sme, že nás čaká mladé a dravé družstvo. Zápas sa začal opatrne a veľmi vyrovnane. Postupne nám ale súper začal bodovo odskakovať a nám sa nepodarilo bodový rozdiel dobehnúť. Nevedeli sme sa presadiť v situáciách jedna na jedna. Úspešnosť streľby 23 percent, to je veľmi málo. Opäť sme mali veľa stratených lôpt. To sú veci, ktoré nás trápia od začiatku sezóny a musíme na nich popracovať. Gratulujem súperkám k prvému víťazstvu v extralige a verím, že im v odvete doma túto prehru oplatíme." (zdroj BBonline.sk)

Aktuálne 16.5.2024

Dievčatá na celoslovenskom finálovom turnaji nakoniec strieborné

Naše hráčky a študentky Strednej športovej školy Trenčín sa 6.-7.5.2024...

Aktuálne 17.5.2024

Program zápasov | 18. - 19.5.2024

Počas víkendu ukončia aktuálnu sezónu poslednými zápasmi mladší minižiaci a staršie minižiačky. Na...

Aktuálne 7.5.2024

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - DIEVČATÁ

V sobotu odohrali staršie minižiačky dva zápasy nadstavby o umiestnenie na turnaji vo Vrábľoch.