O nás


Basketbal sa v Trenčíne hral po prvý raz v roku 1932. V tom čase ešte v neorganizovanej podobe. Po krátkej dobe zanikol, aby sa v roku 1937 definitívne vrátil. Odvtedy zapustil v meste pevné korene, ktoré sa aj dnes postarali o jeho návrat. Mesto Trenčín sa rovnako ako v mnohých iných športoch stalo priekopníkom na slovenskom vidieku.

Sme basketbalový klub, ktorý založili v decembri 2019 piati bývalí spoluhráči – nadšenci basketbalu a športu, aby poskytli chlapcom aj dievčatám možnosť okúsiť chuť tohto krásneho kolektívneho športu, tak ako oni kedysi. Na prvom tréningu sa stretlo 17 detí rôzneho veku, momentálne máme v klube vyše 180 detí, dievčat aj chlapcov, ktorí nastupujú v celoslovenských súťažiach poriadaných SBA. V aktuálnom ročníku máme prihlásených 8 kategórií pre deti od 6 do 23 rokov. 

Pre našich hráčov sa snažíme vytvárať čo najlepšie podmienky na tréningový proces, v tom je zahrnutá mimo iného montáž nových basketbalových košov, zabezpečenie kvalitných lôpt, pomôcok, a v neposlednom rade im tréningový proces zabezpečujú licencovaní tréneri. 

Našim hlavným mottom je "Basketbal máme v srdci". Toto je pre nás to najhlavnejšie, čo sa v deťoch snažíme vyvolať, a to je láska ku športu, láska k basketbalu. Chceme aby sa deti športom bavili, aby si vytvárali nové kamarátstva, rovnako tiež dbáme na disciplínu, čím sa ich snažíme vychovávať do ďalšieho života ako poctivých ľudí. 

Taktiež našim hráčom a hráčkam umožňujeme po ukončení strednej školy možnosť štúdia v USA v spojení s hraním basketbalu. Spolupracujeme so Strednou športovou školou v Trenčíne, kde sa nám v priebehu posledných dvoch rokoch podarilo vybudovať odbor Basketbal. Výsledkovo sa taktiež už zapisujeme na basketbalovú mapu Slovenska, aj napriek tomu, že väčšina našich hráčov začala s basketbalom "neskoro", dokázali sa tvrdou prácou dostať na úroveň hráčov iných klubov, ktoré plávajú v basketbalových vodách už oveľa dlhšie. 
Taktiež sa zúčastňujeme medzinárodných turnajov a každé leto poriadame sami medzinárodný turnaj na počesť trenčianskej basketbalovej legendy Memoriál Jána Cellera.

Naše ciele sú veľké, no naše zanietenie je ešte väčšie, preto veríme, že náš klub dosiahne ešte väčšie veci, o ktorých niektoré kluby pravdepodobne ani nesnívajú...
Kto stojí za projektom BK AS Trenčín?

Richard Ďorďai - Basketbal začal hrávať už počas prvého stupňa na ZŠ Hodžova, kde základy a blízky vzťah k basketbalu získal hlavne vďaka trénerskej legende Jánovi Cellerovi. Bol súčasťou niekoľkých krajských výberov a po skončení ZVS absolvoval trénerskú licenciu pod vedením trénera Ľubomíra Doušeka. Trénerskú prax získal počas štyroch rokov trénovania prípravky a v tom čase juniorského teamu, ktorý hral v tom čase súťaž mužov.

Ing. Andrej Heleš - Basketbal začal hrávať ako 12 ročný v školskom krúžku na základnej škole. Následne pokračoval v štúdiu na Športovom gymnáziu v Trenčíne so zameraním na basketbal. V rokoch 1994-1995 ako junior reprezentoval Slovensko na kvalifikačnom turnaji na Majstrovstvá Európy. V apríli 1995 si dokonca zahral aj proti Dirkovi Nowitzkemu, ktorý sa neskôr stal legendou NBA.V sezóne 1995/1996 hrával okrem juniorskej ligy aj v mužskej extralige. V nasledovnej sezóne sa stal profesionálnym hráčom MBK Trenčín a mužskú extraligu hral do mája 1998, kedy klub ukončil svoju činnosť pre finančné problémy.

Michal Mucska - S basketbalom začal až v 13tich rokoch taktiež pod vedením trénerskej legendy Jána Cellera. Ako štúdium na strednej škole si vybral 8-ročné športové gymnázium so zameraním na basketbal. V roku 1992 sa stal členom juniorskej reprezentácie SR do 16 rokov. Následne v rokoch 1993-95 bol súčasťou mužskej extraligy BK TTS OZETA Trenčín po boku legiend ako bezpochyby sú Kamil Brabenec, Jozef Ďurček, Ivan Mikušovič, Roman Krämer, Daniel Jakabovič, Vlastimil Havlík, atď.

Ing. Juraj Petrovský - Basketbal začal hrávať už počas prvého stupňa základnej školy, najskôr na ZŠ Bezručova pod trénerom Rudolfom Hillom a neskôr na ZŠ Hodžova pod trénerom Jánom Cellerom. Na strednej škola pokračoval s basketbalom v teame BK TTS Ozeta Trenčín, ktorý v tom čase trénoval jeho otec Jozef Petrovský. Bol súčasťou niekoľkých krajských výberov. Po skončení štúdia na vysokej škole absolvoval trénerskú licenciu pod vedením trénera Ľubomíra Doušeka.

Jaroslav Vida - Basketbal začal hrávať ako 12 ročný na ZŠ Hodžova pod vedením trénera Jána Cellera. Hrával za BK TTS TRENČÍN, až do skončenia strednej školy. Po niekoľko ročnej prestávke, zapríčinenej aj absolvovaním ZVS, tri sezóny pôsobil ako asistent trénera mládeže Richarda Ďorďaia. Po obnovení klubu pod názvom Štadión Trenčín začal znovu hrávať až do sezóny 2017/2018.


Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka