O nás


Basketbal sa v Trenčíne hral po prvý raz v roku 1932. V tom čase ešte v neorganizovanej podobe. Po krátkej dobe zanikol, aby sa v roku 1937 definitívne vrátil. Odvtedy zapustil v meste pevné korene, ktoré sa aj dnes postarali o jeho návrat. Mesto Trenčín sa rovnako ako v mnohých iných športoch stalo priekopníkom na slovenskom vidieku.

Kto stojí za projektom BK AS Trenčín?

Richard Ďorďai - Basketbal začal hrávať už počas prvého stupňa na ZŠ Hodžova, kde základy a blízky vzťah k basketbalu získal hlavne vďaka trénerskej legende Jánovi Cellerovi. Bol súčasťou niekoľkých krajských výberov a po skončení ZVS absolvoval trénerskú licenciu pod vedením trénera Ľubomíra Doušeka. Trénerskú prax získal počas štyroch rokov trénovania prípravky a v tom čase juniorského teamu, ktorý hral v tom čase súťaž mužov.

Ing. Andrej Heleš - Basketbal začal hrávať ako 12 ročný v školskom krúžku na základnej škole. Následne pokračoval v štúdiu na Športovom gymnáziu v Trenčíne so zameraním na basketbal. V rokoch 1994-1995 ako junior reprezentoval Slovensko na kvalifikačnom turnaji na Majstrovstvá Európy. V apríli 1995 si dokonca zahral aj proti Dirkovi Nowitzkemu, ktorý sa neskôr stal legendou NBA.V sezóne 1995/1996 hrával okrem juniorskej ligy aj v mužskej extralige. V nasledovnej sezóne sa stal profesionálnym hráčom MBK Trenčín a mužskú extraligu hral do mája 1998, kedy klub ukončil svoju činnosť pre finančné problémy.

Michal Mucska - S basketbalom začal až v 13tich rokoch taktiež pod vedením trénerskej legendy Jána Cellera. Ako štúdium na strednej škole si vybral 8-ročné športové gymnázium so zameraním na basketbal. V roku 1992 sa stal členom juniorskej reprezentácie SR do 16 rokov. Následne v rokoch 1993-95 bol súčasťou mužskej extraligy BK TTS OZETA Trenčín po boku legiend ako bezpochyby sú Kamil Brabenec, Jozef Ďurček, Ivan Mikušovič, Roman Krämer, Daniel Jakabovič, Vlastimil Havlík, atď.

Ing. Juraj Petrovský - Basketbal začal hrávať už počas prvého stupňa základnej školy, najskôr na ZŠ Bezručova pod trénerom Rudolfom Hillom a neskôr na ZŠ Hodžova pod trénerom Jánom Cellerom. Na strednej škola pokračoval s basketbalom v teame BK TTS Ozeta Trenčín, ktorý v tom čase trénoval jeho otec Jozef Petrovský. Bol súčasťou niekoľkých krajských výberov. Po skončení štúdia na vysokej škole absolvoval trénerskú licenciu pod vedením trénera Ľubomíra Doušeka.

Jaroslav Vida - Basketbal začal hrávať ako 12 ročný na ZŠ Hodžova pod vedením trénera Jána Cellera. Hrával za BK TTS TRENČÍN, až do skončenia strednej školy. Po niekoľko ročnej prestávke, zapríčinenej aj absolvovaním ZVS, tri sezóny pôsobil ako asistent trénera mládeže Richarda Ďorďaia. Po obnovení klubu pod názvom Štadión Trenčín začal znovu hrávať až do sezóny 2017/2018.


Mesto Trenčín  Mercedes  Terajsok  Sitka  Bassta  Kúpeľné pivo  SunBus  Biohem  Unotech  Respect  zts  Araver  lizard