Aktuálne 26.6.2023

Hodnotenie sezóny 2022/23 - kadetky

O celej sezóne sme sa porozprávali s hlavnou trénerkou aj vedúcim družstva.

Kategóriu kadetiek viedla v sezóne 2022/23 trénerka Anna Šoltésová s pomocou vedúceho družstva Miloša Kozáka. Dievčatá sa predstavili v celoslovenskej súťaži ročníkov narodenia 2006-2007.

Kadetky odohrali 20 zápasov, z ktorých sa 4 krát tešili z výhry, a jeden zápas rozhodlo až predĺženie. Najviac vyškolili Spišskú Novú Ves 81:39, najväčšiu porážku pripravili našim dievčatám Šamorínčanky.

Bodovou líderkou bola s 202 bodmi Simona Kozáková (10,1 bodu na zápas), ktorá taktiež nazbierala pre svoj tím najviac asistencií 43. Na doskokoch žiarila Simona Seifertová s 227 doskočenými loptami.

V štatistikách celej kadetskej ligy sa taktiež naše dievčatá zapísali do top výkonov. Najvýraznejšie zastúpenie sme mali v doskokoch, kde naša Simona Seifertová ovládla celú súťaž a skončila na 1. mieste s 11,3 doskokom na zápas. Hneď za ňou sa na 2. mieste umiestnila Hana Makovcová s 10,9 doskokom na zápas. Na 6. mieste sa s 9,6 doskokom umiestnila Viktória Duvačová a top 10 uzatvára na 10. mieste Alexandra Grellová s 8,2 doskokmi na zápas. V streľbe za 3 body sa na 3. mieste so 40% úspešnosťou umiestnila naša Sabina Huščavová.

Kadetky sa celkovo umiestnili na 11. mieste na Slovensku.O celej sezóne sme sa porozprávali s hlavnou trénerkou Annou Šoltésovou:

Ako hodnotíš sezónu 2022/23?

"Sezónu sme začali letnou prípravou v auguste, kde sme sa venovali hlavne kondičnej stránke a individuálnym činnostiam. Na konci prípravy sme odohrali domáci turnaj, kde sa ukázalo, že baby majú ako kolektív dobrý potenciál, ale bude treba počas sezóny popracovať na viacerých herných činnostiach a zohratosti. Sezónu sme začali v skupine Západ, kde sme sa stretli naozaj s veľmi ťažkými súpermi, no aj napriek tomu sme vedeli odohrať veľmi kvalitné zápasy. Najhrateľnejší súperi v tejto skupine boli určite Sereď a Trnava, s ktorými sme odohrali veľmi tesné stretnutia, dokonca sme mohli pomýšľať aj na víťazstvo. Po základnej skupine sme hrali o celkové umiestnenie na 9. - 13. mieste. Získali sme prvé víťazstvá proti Spišskej Novej Vsi a Bardejovu čo nás nakoplo do ďalších zápasov. Opäť sme sa dvakrát stretli s Trnavou a Sereďou, no žiaľ ani tentokrát sa nám ich nepodarilo zdolať, aj keď sme boli k tomu veľmi blízko. Týmto sme ukončili sezónu 4 víťazstvami a jedným predĺžením. Počas celej sezóny nám chodili vypomáhať na zápasy aj mladšie baby za čo im patrí veľká vďaka. Taktiež sme sa zúčastnili medzinárodného turnaja v Ostrave, kde sme vytvorili zmiešané družstvo so staršími babami U19. Tieto zápasy dali dievčatám veľké množstvo skúseností a zažili veľkú basketbalovú školu. Samozrejme sme si odniesli spolu kopu zážitkov. Celkovo hodnotím sezónu veľmi dobre. Dievčatá sú super kolektív, vedia si zo seba urobiť aj srandu a keď treba, vedia byť aj vážne a navzájom si pomôcť s čímkoľvek. Urobili naozaj veľký basketbalový pokrok. Musím sa im ešte takto na záver poďakovať za celú sezónu, odhodlanie, bojovnosť, prístup a samozrejme za každý jeden zážitok. Bolo nám naozaj veselo :) Obrovská vďaka patrí samozrejme aj nášmu vedúcemu družstva Miloškovi Kozákovi, ktorý je tu vždy pre nás. Veľká vďaka aj vedeniu klubu za dôveru a príležitosť, a ostatným trénerom za pomoc počas celej sezóny."

Aký progres spravili tvoje hráčky od augusta až do teraz, v čom sa zlepšili, na čom si s nimi pracovala?

"Myslím si, že sme spolu s dievčatami urobili obrovský kus práce. Každá jedná hráčka spravila svoj individuálny posun, ktorým prispela do hry a všetko to do seba pekne zapadalo. V obrane sme sa snažili zlepšiť najmä "osobku" po celom ihrisku. Zónovú obranu sa nám podarilo vyšperkovať takmer do dokonalosti, čo nám pomohlo v množstve zápasov. V útoku sme pracovali najmä na zrýchlení našej hry dopredu. Učili sme sa ako správne založiť a vybiehať do protiútoku, čo sa v posledných dvoch zápasoch sezóny ukázalo, že sme to zvládli a posunuli sa. Ďalej sme pracovali na zvýšení sebavedomia a odstránení strachu z vniku do takmer postavenej obrany a vyťažiť z toho maximum. Či už ísť do strely, dostať sa až pod kôš alebo vyhodenie lopty spoluhráčke."

Si spokojná s tréningovým procesom počas sezóny?

"Aj áno, aj nie. Tréningový proces sme mali nastavený veľmi dobre. Dvakrát do týždňa sme sa stretávali na tréningoch aj s družstvom našich Mladých žien, čo bolo super, pretože sme si mohli zmerať sily so silnejším súperom a moje baby mali možnosť "pobrať" veľa vecí od skúsenejších hráčok. Dvakrát do týždňa sme trénovali samostatne. Celú sezónu sme sa potýkali s úzkym kádrom, k tomu sa ešte priplietli rôzne zranenia a choroby. Z toho vyplývalo, že nás často bolo na tréningoch veľmi málo a mali sme problém trénovať kolektívne veci. Napriek tomu sa dievčatá veľmi snažili a neodradila ich ani nízka účasť na tréningoch. Baby veľmi chceli a vždy boli rady keď sme sa učili niečo nové. Na tréningoch vládla väčšinou veľmi pozitívna energia a aj vďaka tomu bolo mentálne nastavenie družstva kadetiek dobré."

Na ktoré zápasy budeš najviac spomínať?

"Naše najhoršie zápasy, z tej hernej stránky, boli asi oba zápasy proti Piešťanom. Vôbec sme nehrali našu hru. Musím priznať, že už si radšej ani nepamätám čo bolo na tých zápasoch zle, ale viem, že som bola veľmi sklamaná z výkonu dievčat. Pritom takmer 50% hráčok z Piešťan hrá u nás v kategórií žien U23 a stretávame sa na tréningoch. A možno práve tam bol problém, že sú to kamarátky :D Jeden z našich najlepších zápasov bol v Spišskej Novej Vsi, keď sme si na konto pripísali prvé víťazstvo v sezóne. Asi nikdy nezabudnem na tú radosť na tvárach dievčat. Celý zápas sa bavili basketom, užívali si to a usmievali sa. Najviac však budem určite spomínať na posledný zápas sezóny v Trnave. Dievčatá odohrali asi najlepší zápas v živote. Najviac nám pomohlo, že hrali úplne uvoľnene lebo vedeli, že už naozaj o nič nejde a chceli si schuti zahrať. Predviedli neskutočnú bojovnosť a tímovosť, či už na palubovke alebo na lavičke. Zápas sme dotiahli až do predĺženia, čo bola pre niektoré baby a aj pre mňa úplne nová skúsenosť. Zápas sme síce nedotiahli do víťazného konca, ale bol sprevádzaný všetkými emóciami, ktoré k tomu patria. Naozaj to bolo krásne a dievčatám ešte raz ďakujem." 

Čo považuješ za silnú stránku svojho tímu, a v čom ste naopak najviac v zápasoch strácali?

"Naša najväčšia silná stránka bola obrana, áno hlavne zónová, kedy sme súperov dokázali niekoľkokrát veľmi nepríjemne zaskočiť. Taktiež sme sa vôbec nestratili v obranných doskokoch hlavne vďaka naším pivotkám, ktoré to vôbec nemali pod košmi jednoduché. Našou silnou stránkou bola aj rýchlosť našich krídiel, čo sme ku koncu sezóny dokázali využiť na hranie rýchlych protiútokov. Jednoznačne naším najväčším problémom v zápasoch boli úspešné zakončenia z rôznych situácií. Trápili sme sa s tým celú sezónu, aj keď sme sa už konečne po ťažkom boji dostali k zakončeniu spod koša, naša percentuálna úspešnosť bola veľmi nízka."

Ktoré hráčky by si vyzdvihla za celú sezónu, za progres, nasadenie, dochádzku, tímovosť atď..?

"Saška Grellová je hráčka, ktorá celú sezónu bojovala so zraneniami kolien a takmer celú ju odohrala cez bolesť. Sašku len tak niečo nezastaví, je to obrovská bojovníčka, ktorá ide do každého súboja nech sa deje čo sa deje. Ako mi sama povedala, pred zápasom aktivuje "bojovný mood", a urobí všetko preto, aby svojmu tímu pomohla. Taktiež je to aj stmeľovač tímu, ktorý pomôže s čímkoľvek a porozpráva sa o čomkoľvek s každou spoluhráčkou. Nedá mi nespomenúť aj Simonku Kozákovú, ktorá odohrala všetkých 20 zápasov v tejto sezóne a k tomu ešte ďalších 19 zápasov za kategóriu staršie žiačky. Je to obrovská porcia zápasov za jednu sezónu. Klobúk dole pred Simčou, pretože to vôbec nemala túto sezónu jednoduché a aj napriek tomu dokázala byť nosnou hráčkou pre obe kategórie. Za dochádzku musím vyzdvihnúť najmä Simču "Sajfu" Seifertovú a Sárku Žilinčanovú. Sárka je hráčka, ktorá veľmi chce trénovať a hrávať a hlavne je na nej vidieť, že sa basketbalom naozaj baví. Je veľmi rýchla a atletická, no niekedy zbytočne vešia hlavu. Taktiež musím dať veľký obdiv aj Sabinke Huščavovej, ktorá dochádzala na tréningy až z Nitry a domov sa častokrát vracala až tesne pred polnocou. Napriek tomu bola takmer na každom tréningu, naozaj klobúk dole."

MVP sezóny?

"Za mňa je MVP sezóny Simonka "Sajfa" Seifertová. Je to hráčka, na ktorú sa môžete vždy spoľahnúť, obrovský dríč a srdciar. Bojovníčka, ktorá nevypustí ani jeden súboj, pod košmi preskakuje hráčky o dve hlavy vyššie, zahrá 40 minútovku ako nič a spoluhráčky vždy povzbudí. Simonka odrobí v každom zápase veľa "čiernej" roboty, čo si možno väčšina ľudí ani nevšimne a aj tak má stále úsmev na tvári."Pri družstve pôsobil aj asistent družstva Miloš Kozák, ktorého sme sa taktiež spýtali pár otázok:

Ako hodnotíš sezónu 2022/23?

"Sezónu 2022/23 by som rozdelil na dve časti - základnú a nadstavbu. Prvú časť by som prirovnal k tej menej vydarenej časti sezóny. V nej sa dievčatá vo veľa zápasoch hľadali a podávali nevyrovnané výkony. Bolo to spôsobené najmä tým, že laborovali so zraneniami a chorobami, ktoré nie a nie odísť a doliečiť. Všetko sa to začalo odzrkadľovať na našich zápasoch. Na palubovke bola vidieť (ne)zohratosť, cítiť nervozitu a v neposlednom rade chýbala kondícia, ktorá bola spôsobená menším objemom tréningových dávok u dievčat. Výsledkom všetkých spomínaných faktorov bolo konečné posledné miesto po základnej časti s nulou v kolónke víťazstvá. Po dlhšej prestávke medzi jednotlivými časťami sezóny sa nám podarilo dobehnúť jednotlivé resty, doliečiť zranenia, vystrábiť sa z chorôb a ako tak nabrať kondíciu. Dá sa povedať, že táto prestávka nám veľmi pomohla a na tréningoch "naša" Anička dievčatá nešetrila a konečne sme začali pociťovať zohratosť. A tak do druhej nadstavbovej časti sme vstupovali s odhodlaním konečne zaknihovať prvé víťazstvo sezóny. Prvými súpermi boli družstvá z "Východu", ktoré boli pre nás veľkou neznámou. Dlho očakávané a vytúžené víťazstvo konečne prišlo hneď na úvod nášho dvojzápasu so súperkami zo Spišskej Novej Vsi. Dievčatá boli neskutočne rady za tento moment. Na palubovke sme videli úplne iný tím ako doteraz, ktorý hral zrazu tímovo s peknou bojovnou hrou a akciami. Super víkend dievčatá podčiarkli ďalším víťazstvom v Bardejove, kde to boli "baby", ktoré ukázali, že treba s nimi počítať aj vo zvyšku sezóny. Nasledujúce zápasy v nadstavbovej časti dievčatá odohrali vo veľkom štýle. Zápasy mali energiu, bojovnosť, chuť hrať a vyhrávať. Nakoniec dievčatá obsadili v nadstavbovej časti krásne tretie miesto s vyrovnanou bilanciou 4 výhry/4 prehry. Sezóna sa pre nás skončila vo veľmi pozitívnom duchu, v ktorej dievčatá ukázali potenciál a zlepšenie, či už po hernej alebo kondičnej stránke. S víťazstvami prichádzala do družstva pohoda, úsmev a tímovosť. Najviac vždy potešia slová, ktoré povzbudia a zahrejú na duši z druhej strany, či už to zaznie z úst trénerov iných družstiev alebo rozhodcov: "to už nie je ten Trenčín aký sme poznali na začiatku sezóny". Tieto slová vystihujú všetko čo dievčatá počas sezóny dokázali, odraziť sa odo dna a získať rešpekt!

A dovolím si tvrdiť, že to aj dosiahli. Nech si to všetko pozitívne čo nadobudli preniesli aj do ďalších sezón ich basketbalového života. Osobne som veľmi rád, že som bol toho súčasťou a tešil sa aj plakal (ale len vo vnútri) s Aničkou a dievčatami počas tejto nakoniec skvelej sezóny. ĎAKUJEM ANIČKA a BABY a jedno obrovské WAAAAAU len pre VÁS, ste mojimi víťazkami... Váš Miloš Mildo :) 

Na čom bude treba s vašimi hráčkami najviac popracovať do ďalšej sezóny ?

"Kondícia, streľba, zdravá agresivita."

Vyzdvihni tri hráčky z tímu.

"Nedá sa mi to a ani nebudem vyzdvihovať jednotlivé hráčky, lebo tento tím fungoval a bude vždy fungovať ako jeden tím. Ako som napísal všetky sú pre mňa víťazkami a každá jedna svojou mierou prispela k tomu ako len vedia prispieť, či už to bolo po stránke hernej, morálnej a psychickej podpory alebo bojovnosťou, či charizmou."


Pár otázok sme sa opýtali aj MVP kadetiek Simony Seifertovej:

Ako hodnotíš celú sezónu 2022/23, čo ťa na nej bavilo a čo ťa naopak robilo nešťastnou?

"Myslím si, že naša sezóna bola v celku úspešná. Hrali sme vyrovnané zápasy, zápasy, ktoré boli nad naše sily i také, ktoré sme vyhrali. Najviac ma bavilo hrať pekný a rýchly basketbal, ktorý bol vidieť v niektorých zápasoch i štvrtinách s ťažkými súpermi. Basketbal nás bavil i keď sme prehrávali, lebo sme sa nevzdávali, vydávali zo seba maximum a predvádzali výkony, ktoré nás uspokojili."

Na ktoré zápasy budeš rada spomínať a prečo? 

"Myslím si, že nielen ja, ale celé družstvo budeme najviac spomínať na naše prvé sezónne výhry na Východe. Tam sme hrali spomínaný kvalitný basketbal, ktorý sme si užívali. Taktiež medzi takéto zápasy patrí zápas s Trnavou. Týmto zápasom sme ukončili sezónu, s ktorou sme spokojné my a dúfam, že i trénerka. Zase naopak najhoršie boli zápasy, ktoré sme pustili, nevedeli sa rozbehnúť a robili zbytočné chyby. Najhoršie to bolo so súpermi, s ktorými sme mohli hrať vyrovnanú hru. Práve takéto zápasy sme hodili za hlavu, aby sme neboli z toho nešťastné. Jasné, že nás to trápilo, no mohlo len do večera, lebo na ďalší deň sme pokračovali v trénovaní."

Ako vnímaš to, že ťa trénerka zvolila MVP, čím si myslíš, že si to dosiahla?

"Podľa mňa sa to nedá vnímať inak ako pozitívne, no taktiež viem, že nie len ja si to zaslúžim. Dosiahla som to určite dochádzkou na tréningy, kde som sa snažila zlepšovať a učiť nové veci, ktoré som ukazovala na zápasoch. Určite to nebolo len o útoku, ale aj o obrane, komunikácii a bojovnosti na ihrisku."Hráčky, ktoré nastúpili v aspoň jednom zápase v tejto sezóne (za menom súčet strelených bodov v sezóne):

KOZÁKOVÁ Simona 202, SEIFERTOVÁ Simona 167, ŽILINČANOVÁ Sára 124, GRELLOVÁ Alexandra 111, MAKOVCOVÁ Hana 80, DUVAČOVÁ Viktória 51, HUŠČAVOVÁ Sabina 33, MOLNÁROVÁ Clarissa 27, KIKUŠOVÁ Michaela 20, CSÁSZÁROVÁ Michaela 16, MATÚŠOVÁ Katarína 4, SUCHÁ Laura 4, ŠKULTÉTYOVÁ Tereza 2, LIPTÁKOVÁ Michaela 2, GABRIELOVÁ Sára Zoe 1, HRNČÁROVÁ Ivana 0, VIDA Zoe, LIPKOVÁ Aneta, NEBUSOVÁ Darina, PANÁKOVÁ Amélia.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 1.10.2023

Prvý zápas Extraligy žien nedopadol podľa našich predstáv

V sobotu 30.9.2023 odohrali ženy historicky prvý zápas v najvyššej slovenskej...

Aktuálne 29.9.2023

Staršie žiačky s prvou výhrou aj trpkou prehrou

Dievčatá do 15 rokov odohrali dva zápasy proti Považskej Bystrici.

Aktuálne 28.9.2023

Starší žiaci v kvalifikačných zápasoch dostali cenné lekcie

Chlapci do 15 rokov sa predstavili v prvom kvalifikačnom turnaji o Gold v...

Aktuálne 26.9.2023

Mladší žiaci na prípravnom turnaji obsadili 3.miesto

Naši chlapci do 13 rokov sa zúčastnili na turnaji v Novom Meste nad Váhom, kde odohrali...

Mesto Trenčín  Mercedes  DMD  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point