Aktuálne 20.6.2024

Hodnotenie sezóny 2023/24 - Mladé ženy U23

Družstvo mladých žien zložené z dievčat do 23 rokov viedol v sezóne 2023/24 Richard Ďorďai ml, asistoval mu jeho otec Richard Ďorďai. Za túto kategóriu chodili hrávať aj naše mladšie dievčatá a zároveň aj hráčky z extraligovej súpisky.

Počas sezóny odohrali hráčky dokopy 20 súťažných zápasov. V spoločnej súťaži 1.ligy žien, mladých žien U23 a junioriek U19, sa našim dievčatám bohužiaľ nepodarilo vybojovať ani jednu výhru. Najtesnejší zápas odohrali proti Popradu, ktorému podľahli 55:70. Umiestnili sa tak na poslednom mieste, ktoré ich neposunul do ďalších bojov o umiestnenie. Za úspech však môžu tieto hráčky považovať výsledky z veľkonočného turnaja v Ostrave, kde skončili na 2. a 3. mieste.


Vo vyšších kategóriách sa robia aj hráčske štatistiky, ktoré nám ku koncu sezóny prinášajú zaujímavé ukazovatele. Nižšie nájdete zoznam hráčok s ich individuálnymi úspechmi v konkurencii všetkých hráčok danej kategórie naprieč Slovenskom (pre zaujímavosť v lige je viac ako 190 hráčok).

Sofia Barboričová - 1.miesto - 24,00 bodov na zápas

Soňa Mamráková - 6.miesto - 9,67 doskoku na zápas

Sofia Barboričová - 4.miesto - 3,5 asistencie na zápas

Sofia Barboričová - 4.miesto - 40% úspešnosť trojbodovej streľby

Sofia Barboričová - 2.miesto - 22 herná produktivita na zápas

Soňa Mamráková - 5.miesto - 18 herná produktivita na zápas

Niektorým dievčatám sa taktiež podarili rekordné čísla v jednom zápase. Tu sú vybrané z Top 10 celej ligy:

Simona Seifertová - 5.miesto - 16 doskokov

Soňa Mamráková - 7.miesto - 14 doskokov

Sofia Barboričová - 4.miesto -  6 asistencií

Sofia Barboričová - 1.miesto - úspešných 13 trestných hodov


O zhodnotenie sezóny sme poprosili trénera a kapitánku tímu.

Richard Ďorďai ml. - tréner

"Táto sezóna nebola pre toto družstvo vôbec jednoduchá. Dievčatá hrali proti vyspelejším a skúsenejším hráčkam ako sú oni samé. Stále sme im pripomínali, aby sa sústredili na to, ako ich to môže posunúť k lepšiemu či výkonnostne, ale aj mentálne. Vďaka tomu sú teraz tie baby tam kde sú. Spravili obrovský pokrok za tuto sezónu a som hrdý, že dokonca niektoré hráčky sa prebojovali aj do extraligy. Či to už bola Alexandra Grellová alebo Simona Kozáková, každá jedna si za túto sezónu zaslúžila nakuknúť do extraligy a okúsiť aké to tam je. Celu sezónu sme sa tešili na medzinárodný turnaj v Ostrave. Chodíme tam každý rok a dievčatá si tam mohli zmerať sily so seberovnými. Tam sa ukázalo ako sa posunuli. Skončili sme tam na 3. mieste v kategórii U17 a na 2. mieste v kategórii U19. To bol obraz, ktorý baby potrebovali vidieť a dokázali, že majú na to aby hrali o vysoké priečky aj na Slovensku. Obrovská vďaka celému družstvu ako to dokázali spolu celu sezónu ťahať a tak isto aj vedúcemu družstva Miloškovi Kozákovi za obrovskú obetu. Pomáhal nám či s odvozmi na každý jeden zápas, taktiež sa staral aj o každú jednu hráčku na lavičke počas každej jednej sekundy zápasu. Som rád, že som mohol dievčatá trénovať a naberať pri nich nové skúsenosti."

Alexandra Grellová - kapitánka

"Ako kapitánka žien U23, by som chcela predovšetkým povedať, že som na všetky baby veľmi hrdá za to, že sme to dobojovali až do konca. Hneď po prvom zápase sezóny, sme zistili, že to vôbec nebude tak jednoduché, ako sme očakávali. Zistili sme, že naše súperky sú veľmi vyspelé, skúsené a staršie ako my. Tým sme sa ale nenechali zastrašiť a celú sezónu sme na sebe my aj s naším trénerom Ričim pracovali. Niektoré stretnutia boli veľmi náročné a ťažko sa tam hľadali svetlé momenty, ale o to viac sme sa tešili z malých pokrokov a vyrovnanejších zápasov. Keby sme si nevytvorili silný kolektív a nezostali pozitívne nadstavené, len ťažko by sme to takto zvládli. Bola to teda veľmi silná sezóna, individuálne - ale aj ako tím sme sa basketbalovo posunuli. Vytvorili sme si mnohé krásne zážitky, na ktoré budem ešte dlho spomínať. Ďakujem moja U23."


Hráčky, ktoré nastúpili v aspoň jednom zápase v tejto sezóne (za menom súčet strelených bodov v sezóne) :

Sára Žilinčanová 99, Simona Kozáková 88, Alexandra Grellová 82, Simona Seifertová 81, Sofia Barboričová 48, Soňa Mamráková 40, Tereza Škultétyová 22, Petra Paulínyová 20, Simona Suchánková 19, Nela Hlávková 14, Kristína Dobiašová 12, Aneta Lipková 10, Alexandra Křenová 10, Michaela Kikušová 10, Sabina Huščavová 9, Clarissa Molnárová 6, Simona Nemcová 5, Sára Zoe Gabrielová 4, Romana Struhárová 4, Natália Sorádová 3, Katarína Matúšová 1, Júlia Liptáková, Amélia Panáková, Michaela Liptáková.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.7.2024

Aký bol GBA camp v Trenčíne?

Od pondelka 8.7. do štvrtka 11.7. sa aj za spolupráci nášho klubu poriadal v Trenčíne letný kemp českej...

Aktuálne 12.7.2024

Rozhovor | Marek Marčok nový šéftréner nášho klubu

Počas letnej prestávky prichádza náš klub s novinkou. Prečítajte si rozhovor s novým...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka