Aktuálne 21.6.2024

Hodnotenie sezóny 2023/24 - Mladí muži U23

Družstvo mladých mužov zložené z chlapcov do 23 rokov viedla v sezóne 2023/24 trénerka Mária Felixová, v zápasoch jej asistoval Andrej Heleš.

V spojenej súťaži 1.ligy mužov a mladých mužov U23 počas sezóny odohrali hráči dokopy 16 súťažných zápasov, kde zaznamenali iba jednu výhru. Následne odohrali 2 stretnutia na Majstrovstvách Slovenska U23, kde nestačili na Žiar ani Svit. Svoju výhru zaznamenali proti tímu z Levoče 63:60. Mladí muži sa tak umiestnili na 8. mieste spoločnej súťaže a na 3.mieste súťaže U23. Do All stars five výberu U23 sa na finálovom turnaji dostal náš hráč Ondrej Nebus.


Vo vyšších kategóriách sa robia aj hráčske štatistiky, ktoré nám ku koncu sezóny prinášajú zaujímavé ukazovatele. Nižšie nájdete zoznam hráčov s ich individuálnymi úspechmi v konkurencii všetkých hráčov danej kategórie naprieč Slovenskom (pre zaujímavosť v lige je viac ako 130 hráčov).

Ondrej Nebus - 10.miesto U23 - 14,06 bodov na zápas 

Matúš Nebus - 6.miesto U23 - 7,61 doskokov na zápas

Niektorým chlapcom sa taktiež podarili rekordné čísla v jednom zápase. Tu sú vybraní z Top 10 celej ligy:

Ondrej Nebus - 7.miesto - 29 bodov

Matúš Nebus - 6.miesto - 13 doskokov

Ondrej Nebus - 6.miesto - 9 asistencií

Juraj Repka - 2.miesto - úspešných 11 dvojbodových košov

Ondrej Nebus - 5.miesto - úspešných 8 dvojbodových košov

Matúš Nebus - 5.miesto - úspešných 8 dvojbodových košov


O zhodnotenie sezóny sme poprosili trénerku a kapitána tímu.

Mária Felixová - trénerka

"Sezónu sme začali veľmi dobrou letnou prípravou a chalani na tréningoch makali naplno. Avšak s pribúdajúcim časom a povinnosťami v škole alebo práci sa počet hráčov na tréningoch veľmi znížil a väčšinu času sme trénovali v šestici. Päť na päť si chalani zahrali občas v piatok alebo potom až v ostrom zápase. Aj napriek týmto "problémom" musím pred nimi zložiť poklonu, pretože gro tímu ostávalo pevné a bojovalo až do samého konca. Samozrejme potešila výhra nad Levočou, ale taktiež aj to, že sme častokrát so súpermi držali krok až do poslednej štvrtiny. Najhoršie bolo, keď sme súpera nechali spraviť náskok už na začiatku a až potom sme sami videli, že na neho máme, ale už bolo neskoro. Počas celej sezóny sme nastupovali proti extraligistom, prakticky každý tím proti nám nastupoval s hráčmi z oveľa väčšími skúsenosťami. Som rada, že sa počas roka pridalo k nám pár vybraných chalanov od mladších kategórií, čo im verím dodalo ďalšiu chuť a motiváciu na sebe ďalej pracovať. Teší ma, že sme sa s chalanmi zišli na finálový turnaj, ktorý pre nás slúžil ako spoločná rozlúčka za troma rokmi, ktoré sme spolu strávili. Chalani sa v zápasoch bavili a hlavne v poslednom stretnutí proti Svitu sa prezentovali krásnym basketom, čím mi spravili obrovskú radosť. Viem, že to nebolo pre nich vždy ľahké, ale zvládli to celé skvele s mojim veľkým rešpektom a ďakujem im za energiu, ktorú prinášali do tréningov aj zápasov. Ďakujem Andrejovi Helešovi za veľkú pomoc pri zápasoch a mentálnu silu v ťažkých chvíľach. Držím všetkým palce v ďalších fázach ich života, či už budú ďalej brázdiť basketbalové palubovky, alebo sa vydajú iným smerom. Držte sa!"

Juraj Repka - kapitán

"Pred začiatkom sezóny sme sa spolu s chalanmi rozhodovali, či nastúpime do prvej alebo do druhej ligy mužov. Zhodli sme sa na tom, že si opäť zahráme v prvej lige. Mali sme už skúsenosti z minulého roka a chceli sme vylepšiť našu bilanciu z predchádzajúcej sezóny. Počas leta sme sa aktívne pripravovali a verili sme, že táto sezóna dopadne lepšie. Na začiatku sme sa pravidelne zúčastňovali tréningov a snažili sa odohrať všetky zápasy na maximum. Každý zápas sme hrali naplno a s radosťou. Počas sezóny sme vyhrali len jeden zápas. Táto výhra sa však zapíše do pamäti každého jedného z nás, keďže sme vyhrali proti tímu, ktorý mal v zostave hráčov z extraligy. Sezónu sme ukončili na poslednom mieste. Tímy boli veľmi kvalitné a my sme na ne nestačili. Tento výsledok bol čiastočne aj kvôli zhoršenej dochádzke hráčov na tréningy, medzi ktorých, bohužiaľ, patrím aj ja. Napriek tomu sme si sezónu užili a verím, že chalani ani ja nezabudneme na túto časť nášho života. Na konci sme si zahrali ešte finále U23, na ktorom sme si všetci zahrali a bavili sa basketbalom. Som rád, že sa počas sezóny k nám pridali aj noví hráči z mladších ročníkov. Títo hráči sa nebáli hrať proti oveľa starším a predviedli výborné herné schopnosti. Verím, že to takto pôjde ďalej a vyrastú z nich skvelí basketbalisti. Ďakujem všetkým, s ktorými som túto sezónu mohol hrať, a takisto za celý tím ďakujem vedeniu klubu a najmä našej trénerke Márii Felixovej za skvelú sezónu a za jej vynikajúce koučovanie. Ďakujeme."Hráči, ktorí nastúpili v aspoň jednom zápase v tejto sezóne (za menom súčet strelených bodov v sezóne) :

Ondrej Nebus 253, Juraj Repka 205, Matúš Nebus 202, Rafael Ján Tomík 108, Samuel Pabiš 104, Michal Heleš 93, Oliver Michálik 56, Richard Ďorďai 46, Adam Greguš 13, Richard Závodský 12, Enrico Novák 11, Dávid Briatka 10, Adam Cyprian 8, Jakub Sollár 8, Peter Stručka 5, Martin Daniel Fischer 2, Šimon Ondračka, Juraj Klučiar, Matej Urban.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.7.2024

Aký bol GBA camp v Trenčíne?

Od pondelka 8.7. do štvrtka 11.7. sa aj za spolupráci nášho klubu poriadal v Trenčíne letný kemp českej...

Aktuálne 12.7.2024

Rozhovor | Marek Marčok nový šéftréner nášho klubu

Počas letnej prestávky prichádza náš klub s novinkou. Prečítajte si rozhovor s novým...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka