Aktuálne 15.2.2022

Juniori si vezú z Bratislavy prvé víťazstvo

Juniori odohrali cez víkend 12.-13.2. dva zápasy na bratislavských palubovkách.

V sobotu vycestovala naša juniorská výprava pod taktovkou trénerky Márie Felixovej na zápas proti favoritovi B.S.C. Bratislava. Na konci októbra sme tomuto súperovi podľahli o 40 bodov, tentokrát sme verili, že chalani dokážu uhrať lepší výsledok. Domáci začali zápas zostra, keď vyhrávali 7:0, potom sa však našim hráčom podarilo nájsť recept na ich celoplošnú obranu a začali sa postupne presadzovať aj v útoku. Náš súper si dokázal udržiavať náskok hlavne vďaka úspešnej strele z dlhších vzdialeností, nám sa práve v tejto činnosti po celý zápas nedarilo. Polčasový náskok o 15 bodov si domáci dokázali udržať až do konca zápasu, aj napriek tomu, že sa našim chalanom podarilo vyhrať tretiu štvrtinu a dotiahnuť sa na pár bodov.

• B.S.C. Bratislava - BK AS Trenčín 68:53

Body AS: Nebus O. 16, Nebus M. 10 (12 doskokov), Michálik 8, Heleš 6, Briatka 4, Studený 4, Ďorďai 3, Stručka 2.

Mária Felixová - trénerka AS

"Sobotný zápas chalani ukázali, aký veľký pokrok za poslednú dobu spravili. Keď si predstavíme, že s rovnakým súperom sme odohrali pred tromi mesiacmi zápas, kedy sme nedokázali prejsť cez polovicu, teraz sme dokázali v niektorých úsekoch hry dokonca udávať tempo zápasu my. Chalani hlavne v druhom polčase eliminovali straty, ale v čom vidím najväčšie zlepšenie je obranné a útočné doskakovanie a odstavovanie súperových hráčov po strele. Dokopy sme doskočili 49 lôpt, čo pri našej výškovej nevýhode je skutočne výborné číslo. Aj napriek prehre bolo vidno, že si chalani hru užívali, pretože hlavne vtedy basketbal naberá na kráse."

Ondrej Nebus - hráč AS

"V sobotu sme hrali proti veľmi silnému tímu - BSC Bratislava. Súper sa nám to snažil sťažiť agresívnou celoplošnou obranou, ktorú sme síce ľahko prešli, ale následne sme mali veľký problém dávať otvorené trojky. Aj napriek tomu sa nám podarilo hrať stabilnú hru, no bohužiaľ nám súper nedovolil dotiahnuť sa bližšie ako na rozdiel 6 bodov a vedenie si udržal až do konca."

V nedeľu sa naši chlapci v súboji stretli s tímom Karlovky Bratislava. Podobne ako aj s druhým bratislavským celkom, odohrali v októbri vzájomný zápas, vtedy im naši chalani podľahli až o 52 bodov. Posilnení včerajším slušným výkonom nechceli na podobný priebeh z minulosti dopustiť a zápas začali zodpovedne, keď trafili koše z blízkych aj dlhších vzdialeností. Trochu nám robila pod košom problém súperova výšková prevaha, ale aj úspešná trojková streľba. Na polčase naši hráči viedli najtesnejším rozdielom 35:34. V druhom polčase zapli ešte na vyššie obrátky a veľmi dobrou prácou v obrane a následne úspešnou streľbou dokázali rozdiel vo výsledku ešte navýšiť a pripísať si tak na svoje konto prvú veľkú výhru v tejto sezóne.

• MBK Karlovka Bratislava - BK AS Trenčín 56:67

Body AS: Nebus O.22, Nebus M. 15 (12 doskokov) , Ďorďai 13, Studený 10, Michálik 5, Heleš 2.

"Ako prvé musím chalanom zo srdca pogratulovať k prvej výhre. Zaslúžia si to ako odmenu za ich prístup ku tréningom a naozaj tvrdej práci, ktorú na nich odvádzajú. Proti Karlovke boli najväčším faktorom straty lôpt, ktorých sme mali za celý zápas iba 9! Toľkoto strát sme napríklad deň predtým mali len za prvú štvrtinu. Chalani odviedli naozaj skvelú prácu v obrane, pomáhali si, vyvíjali na domácich tlak, ktorý zvyčajne súperi používajú proti nám. Čo sa týka útoku, musím priznať, že niektoré akcie vo mne doteraz vyvolávajú zimomriavky, krásne si posúvali loptu, využívali tzv. extrapassy (posunutie lopty spoluhráčovi do ešte lepšej pozície, aj napriek tomu, že už ten prvý hráč mohol hrať na kôš). Bola pre mňa radosť sledovať ako si chalani hru užívali, povzbudzovali sa a tiež, ako plnili moje pokyny aj nakreslenú akciu, z ktorej sme dokázali skórovať. Verím, že táto výhra nás ešte viac nakopne a do konca sezóny to nebude jediné víťazstvo, z ktorého sa budeme tešiť."

"V nedeľu sme si zmerali sily s MBK Karlovka. Do zápasu sme išli s tým, že chceme nadviazať na dobrý výkon zo soboty, ale samozrejme zlepšiť streľbu z dlhších vzdialeností. Hneď od začiatku sme dobre bránili, nenechali sme súpera dávať ľahké body z pod koša a mali sme veľmi solídne obranné doskakovanie. Zápas sa pre nás vyvíjal veľmi dobre, udržiavali sme si jednociferný náskok a v poslednej štvrtine sme získali veľa lôpt. Nedokázali sme to ale využiť v plnom rozsahu, pretože sme nedávali ľahké strely, takže zápas bol napínavý až do konca. Aj napriek tomu sme si s chalanmi mohli konečne užiť víťazstvo!"

Najbližšie sa naši juniori predstavia až 13.3.2022 na palubovke MBK AŠK Slávia Trnava.

Aktuálne 28.3.2024

Päť našich kategórií vycestovalo na Easter tournament do Ostravy

Dnes ráno vyrazila 65-členná výprava už po 3. krát na Veľkonočný turnaj do...

Aktuálne 27.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa predstavili v dievčenských zápasoch staršie žiačky a mladé ženy.

Aktuálne 26.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu sa z chlapčenských kategórií predstavili mladší minižiaci, mladší žiaci,...

Aktuálne 25.3.2024

V prvých Play-off zápasoch sa potvrdila úloha favorita

Naše extraligistky odohrali počas troch dní dva zápasy play off proti Piešťanským...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA