Aktuálne 13.4.2022

Juniori so zlepšenou hrou proti bratislavským tímom

Juniori odohrali počas víkendu 9.-10.4. zápasy proti bratislavskej Karlovke a B.S.C.

Naši najstarší chalani odohrali v sobotu na domácej palubovke zápas proti Karlovke Bratislava. Posledný vzájomný súboj sa skončil našou výhrou, preto sa očakával napínavý zápas. Začiatok mali naši hráči naozaj výborný, keď už po pár minútach vyhrávali 13:2. Potom však prišla chvílka nekoncentrácie a súper sa dotiahol na konci prvej štvrtiny na 15:10 v náš prospech. Druhá štvrtina sa ukázala ako najslabšia a naši juniori ju prehrali o 8 bodov. Počas tretej časti hry bol stav ako na hojdačke, striedalo sa vedenie domácich aj hostí, nikdy však nie o viac ako tri body. V poslednej hracej štvrtine nebolo o víťazovi rozhodnuté ani do poslednej minúty a aj napriek tomu, že naši chlapci viedli pred posledným súperovym útokom o dva body, ten dokázal skórovať a poslal tak zápas do predĺženia. Tam mali navrch práve hostia, ktorí aj zásluhou šiestich trestných hodov vyhrali túto päťminútovku 9:5.

• BK AS Trenčín - MBK Karlovka Bratislava 73:77

Body AS: Nebus M.22 (14 doskokov), Nebus O.17, Michálik 12, Studený 9, Pabiš 8, Briatka 3, Greguš 2.

Mária Felixová - trénerka AS

"Do zápasu proti Karlovke sme nastúpili bez dvoch kľúčových hráčov, no aj napriek tomu sme nemali pred zápasom iný cieľ ako diktovať tempo zápasu my. To sme do bodky plnili na začiatku zápasu, chalani hrali uvoľnene a užívali si hru. Potom nám však začala robiť veľké problémy obrana 1 na 1. Súper ľahko skóroval spod koša a keď už aj nedal kôš, tak z toho bol faul a trestné hody. Mali sme naozaj veľký problém ubrániť súpera tak, aby sa jeho útok končil našim obranným doskokom a nemal z toho ďalšiu šancu. Aj napriek prehre sme odohrali veľmi dobrý zápas. Presne takéto zápasy nám dávajú veľké skúsenosti a verím, že najbližšie predĺženie, ktoré budeme hrať, sa už skončí našou výhrou."

V nedeľu nastúpili na Sihoti naši hráči proti tímu B.S.C. Bratislava. Ak našim chalanom niečo v tom zápase nevyšlo, tak to bola prvá štvrtina. Súper nám v nej dal 6 trojbodových košov a skončila veľkým rozdielom 13:27. V druhej časti hry sa však naši hráči postavili na nohy a dokázali ju vyhrať o jeden bod. Aj po polčasovej prestávke pokračoval zápas vyrovnane a nedovolili sme súperovi odskočiť na viac bodov ako bol polčasový rozdiel. V poslednej štvrtine sme sa dokázali súperovi priblížiť aj na tri body, ten však drámu nedovolil a aj napriek tomu, že sme vyhrali poslednú časť hry o 6 bodov sa z výhry tešil hosťujúci tím.

• BK AS Trenčín - B.S.C. Bratislava 67:76

Body AS: Nebus M.29 (16 doskokov, 10 získaných faulov), Nebus O.11, Briatka 9, Studený 8, Pabiš 6, Michálik 4.

"Po prvej štvrtine proti B.S.C. sa musím priznať, že som sa bála, aký výprask ideme dostať. Som rada, že sa chalani pozbierali a súperovi to nedovolili. Nie je totižto vôbec ľahké zastaviť takto rozbehnuté družstvo, keď im padlo do koša doslova všetko čo vystrelili. Musím mojich chalanov pochváliť za bojovnosť a zlepšenú obranu od druhej štvrtiny do konca zápasu. Plnili si svoje povinnosti v obrane a z toho sme častokrát mohli napadnúť súperov osobný pressing po celom ihrisku rýchlym protiútokom. To, že sme sa pred koncom zápasu dostali na rozdiel troch bodov je skvelé, lebo ukázali, že sa nevzdávajú za žiadnych okolností. Som veľmi rada za to, s akým prístupom pristúpili ku obidvom zápasom, hlavne po zbabranom zápase v Handlovej. Nakoniec musím vyzdvihnúť osobný výkon Matúša Nebusa, ktorému sa pokiaľ viem, zatiaľ ako jedinému v klube podarilo v zápase nazbierať triple-double (to znamená, že v troch ukazovateľoch štatistiky dosiahol číslo minimálne 10). V lige na nás čaká už iba jeden zápas a to doma proti Handlovej a ja si veľmi želám, aby sme sezónu ukončili tým najlepším štýlom."

Najbližšie sa teda naši juniori predstavia na Sihoti vo svojom poslednom zápase sezóny 30.4.2022 proti ŠBK Handlová.

Aktuálne 28.3.2024

Päť našich kategórií vycestovalo na Easter tournament do Ostravy

Dnes ráno vyrazila 65-členná výprava už po 3. krát na Veľkonočný turnaj do...

Aktuálne 27.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa predstavili v dievčenských zápasoch staršie žiačky a mladé ženy.

Aktuálne 26.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu sa z chlapčenských kategórií predstavili mladší minižiaci, mladší žiaci,...

Aktuálne 25.3.2024

V prvých Play-off zápasoch sa potvrdila úloha favorita

Naše extraligistky odohrali počas troch dní dva zápasy play off proti Piešťanským...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA