Aktuálne 29.11.2022

Kadeti po dramatickom závere zdolali aj Senec

V nedeľu 27.11. sa naši kadeti predstavili na palubovke súpera v Senci.

Deviatka zverencov trénera Tomáša Nebusa vstúpila do zápasu odhodlane, rovnako tak aj náš súper. Celý priebeh zápasu bol od začiatku až do konca úplne vyrovnaný, po prvej štvrtine viedli naši hráči o 1 bod, na polčase zas domáci o dva 31:29. V tretej štvrtine sa stav prelieval z jednej na druhú stranu, keď domáci hráči dokázali odskočiť maximálne na 3 body. Po začiatku poslednej časti hry viedli naši chalani už 48:43, súper sa však dokázal rýchlo bodovo priblížiť znovu na rozdiel jedného bodu. V poslednej minúte sme o jeden bod prehrávali, potom sme však úspešnou strelou Michala Grbalíka a dvoma trestnými hodmi Adama Greguša strhli víťazstvo na svoju stranu.

• BK Levy Senec - BK AS Trenčín 52:55

Body AS: Tomík 29 (15 doskokov), Greguš 8, Halama 8, Grbálik M. 6, Závodský M. 4.

Tomáš Nebus - tréner AS

"Na palubovke Senca sme minulý rok vyhrali tesne po predĺžení o dva body. Vzhľadom k tomu, že Senec sa podľa slov ich vlastného trénera posilnil o 2 nových vysokých hráčov z Pezinka, nebol to vôbec jednoduchý zápas. Hráči Senca boli oveľa vyšší ako naši podkošoví hráči a chvíľu nám trvalo, kým sme pochopili, že ak nebudeme dôsledne odstavovať a doskakovať, jednoducho zápas prehráme. Toto sme si museli dôrazne vysvetliť cez polčas v šatni. Rozhodli zlepšené doskoky v druhom polčase a následne sme nedostali toľko lacných košov ako v prvých dvoch štvrtinách. Celkovo sme v druhom polčase dostali iba 21 bodov. Prehrali sme polčas a prehrávali sme ešte minútu pred koncom zápasu, ale bojovali sme a dokázali sme zápas vyhrať. Takéto tesné víťazstvá sú vždy cenné. Zápas mal všetko čo mal mať, dramatický vyrovnaný priebeh, dva oddychové časy v poslednej minúte, fauly a následné šestky v posledných sekundách na oboch stranách...o to viac nás teší, že sme vyhrali. My sme do Senca neprišli v najsilnejšom zložení, preto si víťazstvo a hlavne bojovný výkon našich hráčov cením. Chlapcom gratulujem, zvládli sme náročný zápas."

Adam Greguš - rozohrávač AS

"Zápas určite hodnotím pozitívne. Všetci sme radi, že sme vyhrali aj napriek našej oklieštenej zostave, čo bolo dosť pri našej hre cítiť, hlavne pri doskakovaní. Zápas prebiehal od začiatku vyrovnane a neustále sme sa so súperom doťahovali, ale vďaka úspešnej strele a trestným hodom sme dohrali zápas s úspešným koncom. Znovu to bola pre nás nová skúsenosť, lebo súper bol určite kvalitný a ukázalo nám to, na čom treba ďalej pracovať, čo je hlavne doskakovanie a rýchly posun lopty."

Najbližšie sa naši kadeti predstavia na domácej palubovke 10.-11.decembra proti Nitre a Leviciam.

Aktuálne 28.3.2024

Päť našich kategórií vycestovalo na Easter tournament do Ostravy

Dnes ráno vyrazila 65-členná výprava už po 3. krát na Veľkonočný turnaj do...

Aktuálne 27.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa predstavili v dievčenských zápasoch staršie žiačky a mladé ženy.

Aktuálne 26.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu sa z chlapčenských kategórií predstavili mladší minižiaci, mladší žiaci,...

Aktuálne 25.3.2024

V prvých Play-off zápasoch sa potvrdila úloha favorita

Naše extraligistky odohrali počas troch dní dva zápasy play off proti Piešťanským...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA