Aktuálne 21.9.2023

Kadeti po prvom kvalifikačnom turnaji o Gold skupinu

Počas troch dní 15.-17.9.2023 odohrali naši chlapci do 17 rokov tri zápasy v kvalifikácii o Gold skupinu.

V piatok odohrali naši kadeti stretnutie proti Interu Bratislava. Družstvo so silným basketbalovým menom neostalo svojej povesti nič dlžné a už od začiatku ukazovalo svoju dominanciu, keď bol stav po prvej štvrtine 30:12. Do polčasu svoj náskok ešte zvýšili, keď dovolili našim hráčom skórovať iba 6 bodov. V tretej časti hry zlepšili naši chlapci obranu aj útok a táto časť hry skončila 18:12 v náš neprospech. Aj napriek zlepšenej hre sa nepodarilo ubrániť posledný súperov útok a skóroval nakoniec aj nepopulárnu stovku.

• BK AS Trenčín - Inter Bratislava 39:100

Body AS: Závodský R. 12 (10 doskokov), Závodský M. 9, Sollár 5, Koczkáš T. 3, Koczkáš D. 3, Grbálik M. 3, Jonek 2, Púček 1, Cyprian 1.

Sobotný zápas odohrali naši hráči proti tímu z Trnavy. Stretnutie bolo od začiatku vyrovnané a hral sa predovšetkým obranný basketbal. Náš súper si dokázal spraviť do polčasu náskok 34:18. Tento rozdiel udržiavali až do konca zápasu, aj napriek tomu, že v druhom polčase naši hráči hrali zodpovedne v obrane aj v útoku.

• BK AS Trenčín - MBK Slávia Trnava 31:52

Body AS: Grbálik M. 9, Závodský R. 6 (12 doskokov), Sollár 5, Koczkáš D. 5, Závodský M. 4, Koczkáš T. 2.

Tretie stretnutie bolo proti MIBA Slovakia. Prvú štvrtinu naši hráči prehrali tesne 18:21. V ďalšom priebehu zápasu sa stav prelieval z jednej strany na druhú a na polčase mali tesne navrch naši hráči 34:33. Ani v druhej polovici zápasu sa nedokázal jeden ani druhý tím bodovo odpútať a vytvoriť si väčší náskok, aj keď mierny náskok mali naši kadeti. Až v poslednej časti hry sa podarilo našim hráčom spraviť si 10-bodový náskok, ktorý im priniesol prvú výhru v boji o Gold skupinu.

• BK AS Trenčín - MIBA Slovakia 71:60

Body AS: Sollár 22, Koczkáš T. 17, Grbálik M. 9 , Závodský M. 9 (14 získaných lôpt, 10 doskokov) , Koczkáš D. 6, Tinka 3 (10 doskokov), Púček 3, Grbálik T. 2.

Sofia Barboričová - trénerka AS

"Cez víkend sme odohrali náš prvý kvalifikačný turnaj o postup do Gold skupiny. V piatok sme nastúpili proti minuloročnému Majstrovi Slovenska Inter Bratislava. Chalani vstúpili do zápasu s veľkým rešpektom. Prvý polčas boli zbytočne veľmi zbŕkli, no v druhom polčase sa to zlepšilo, hrali kolektívnejšie a s bojovnosťou. Tento zápas nám ukázal, na čom všetkom musíme ešte pracovať.

V sobotu sme odohrali kvalitný zápas na palubovke Trnavy. Začiatok bol pomalší aj napriek tomu, že sme mali úzku rotáciu hráčov. V druhom polčase sme na nich skúsili pritlačiť, lenže nestačilo to. Aj napriek katastrofálnej streľbe spod koša.
Posledné stretnutie bolo také naše vyvrcholenie víkendu. Veľmi ťažký zápas, nakoľko skoro celý čas to bolo vyrovnané. Chalani hneď od začiatku plnili pokyny, ktoré sme si povedali. Výborný prístup v obrane a super podpora z lavičky."

Juraj Wagner - asistent trénerky AS
"Zápas s Trnavou sme začali veľmi ľahostajne, dostali sme ľahké koše a v útoku sa nám tiež nedarilo. Navyše sa nám zranil v zápase jeden hráč, ktorý už v ten deň nemohol nastúpiť. Po prvej štvrtine sme si povedali, čo treba zmeniť. Agresívnou obranou sme postupne znižovali náskok súpera, až sme sa dotiahli na rozdiel 12 bodov, ktorý bol aj najnižší cez zápas. Nakoniec sme už nemali sily sa na súpera dotiahnuť. Cez noc sme zregenerovali a čakal nás ďalší zápas proti papierovo vyrovnanému súperovi MIBA. V tomto zápase chlapci ukázali srdce. Bojovali sme od začiatku zápasu až dokonca. Zlomový bod prišiel v poslednej štvrtine zápasu, kedy sme si spravili vyšší bodový náskok a zaslúžene sme tento zápas vyhrali. Chcem sa poďakovať chlapcom za disciplínu počas náročného víkendu a taktiež im pogratulovať k prvej výhre v kvalifikácii o Gold."

Michal Závodský - rozohrávač AS
"V stretnutí proti Interu si myslím, že všetci sme pred zápasom vedeli, že súper má veľmi kvalitný tím, ale aj napriek tomu sme sa nevzdali a zápas sme dobojovali. Zápas proti Trnave sme mohli odohrať oveľa lepšie. Prvú polovicu hry sme moc dobre nebránili a nedali veľa lacných košov. Druhá polovica bola z našej strany lepšia, ale na súpera to nestačilo. V nedeľu sme po dvoch prehratých zápasoch už mali dosť. Zápas sme odohrali dobre, no boli aj situácie kedy súper bol na koni. Každý z chalanov odviedol svoju robotu a zápas sme dotiahli do úspešného konca. Ešte ale máme na čom pracovať."

Najbližšie sa naši kadeti predstavia 29.9.-1.10.2023 na druhom kvalifikačnom turnaji proti tímom MBK Karlovka Bratislava, BK MŠK Žiar nad Hronom, MBA Prievidza a B.S.C. Bratislava.

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA