Aktuálne 14.12.2023

Kadeti po víkende s prvými prehrami

Počas víkendu 9.-10.12.2023 odohrali chlapci do 17 rokov zápasy v Leviciach a Nitre.

Hráči pod vedením trénerky Sofie Barboričovej nastúpili v sobotu proti Leviciam. Prvá štvrtina bola vyrovnaná, keď skončila 18:15 v náš neprospech. Do polčasu naši hráči toto manko zmazali a dokonca po 20 minútach vyhrávali 30:27. Rozhodujúca bola tretia časť hry, v ktorej naši kadeti dokázali skórovať iba 6 bodov, na rozdiel od domácich, ktorí bodovali 22 krát. Posledná štvrtina bola už opäť vyrovnaná, avšak manko z predošlej časti sa im nepodarilo už zvrátiť. 

  • Patrioti ŠBK Levice - BK AS Trenčín 62:45

Body AS: Koczkáš D. 14, Závodský M. 10, Závodský R. 6 (14 doskokov), Fischer 6, Sollár 5 (11 doskokov), Jonek 4.


V nedeľu nastúpili naši kadeti proti Nitre. Úvod zápasu bol vyrovnaný a prvá časť hry skončila 22:16 v prospech domácich. Veľmi podobne skončila aj druhá štvrtina a do polčasu išli naši chlapci s 10-bodovým mankom. Rovnako ako v sobotu, aj v tomto zápase bola rozhodujúca tretia desaťminútovka, ktorú Nitrania vyhrali 31:19. Aj v poslednej časti hry mal navrch náš súper a uštedril tak našim hráčom druhú prehru.

  • BKM SPU Nitra - BK AS Trenčín 101:71

Body AS: Fischer 15, Halama 14, Závodský M. 13, Sollár 8, Koczkáš D. 8, Jonek 7, Grbálik T. 6.Ohlasy po zápasoch:

Sofia Barboričová - trénerka AS

"Tento víkend bol z našej strany nevydarený. V sobotu sme vycestovali do Levíc. Mrzí ma, ako chlapci pristúpili k tomu zápasu. Hrali sme nekoncentrovane, bez energie a s množstvom chýb. Vôbec sme nehrali našu hru.

V nedeľu to už bolo o niečo lepšie. Cestovali sme do Nitry, vo veľmi oklieštenej zostave a to v sedmici. Od súpera sme vedeli, čo môžeme očakávať nakoľko sme sa už spolu stretli v príprave. Prvý polčas bol celkom vyrovnaný, nuž v druhom polčase nám odišli sily nakoľko nás bolo málo. Verím, že chalanov tieto prehry nakopnú k ďalšej práci."

David Koczkáš - krídlo AS

"V sobotu sme hrali proti súperovi z Levíc. Začiatok stretnutia sme hrali celkom vyrovnanú hru, ale počas zápasu sme narobili veľa chýb, tak ako v útoku aj v obrane, ktoré súper veľmi rýchlo potrestal. Zápas nedopadol podľa predstáv, no pokúsime sa im to vrátiť v domácej odvete."

Tomáš Grbálik - krídlo AS

"Náš tím sa v nedeľu postavil do zápasu s dobrou energiou, hoci nás bolo len sedem. Prvý polčas bol pomerne vyrovnaný, no postupne sa začalo strácať tempo. Druhý polčas už nebol taký silný, hlavne tretia štvrtina, kde sme prehrali o 12 bodov. Problémy v doskakovaní a lacné straty lôpt naznačovali oblasti, ktoré je potrebné zlepšiť. Ukázali sme odhodlanie a hoci výsledok nebol v náš prospech, aj napriek malému počtu hráčov sme predviedli veľmi solídny výkon."

Fotogaléria zo zápasu v Nitre tu.
Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.7.2024

Aký bol GBA camp v Trenčíne?

Od pondelka 8.7. do štvrtka 11.7. sa aj za spolupráci nášho klubu poriadal v Trenčíne letný kemp českej...

Aktuálne 12.7.2024

Rozhovor | Marek Marčok nový šéftréner nášho klubu

Počas letnej prestávky prichádza náš klub s novinkou. Prečítajte si rozhovor s novým...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka