Aktuálne 14.11.2023

Kadeti po víkende v skupine stále neporazení

Počas víkendu 11.-12.11.2023 odohrali chlapci do 17 rokov dva zápasy na domácej palubovke.

V sobotu sa zverenci trénerky Sofie Barboričovej stretli s tímom z Bánoviec nad Bebravou. Od začiatku zápasu to bol vyrovnaný súboj, po prvej časti hry mali navrch hostia 20:17. V druhej štvrtine sa však naši hráči poriadne zomkli a zabrali hlavne v obrane, kedy dovolili súperovi streliť iba 6 bodov, naopak v útoku sa presadili aj strelami z diaľky a na polčase bol stav 40:26. Po polčase sa hral opäť vyrovnaný zápas, ale naši hráči ho mali stále pod kontrolou. Zodpovedným výkonom hlavne v obrane sa tak mohli tešiť z výhry.

  • BK AS Trenčín - BBK Bánovce nad Bebravou 79:52

Body AS: Závodský R. 19 (21 doskokov), Závodský M. 19, Sollár 10 (15 doskokov), Fischer 10, Koczkáš D. 7, Koczkáš T. 6, Cyprian 4, Grbalík M. 2, Jonek 2.


Nedeľný zápas proti Topoľčanom začali naši kadeti veľmi dobre a už po prvej časti hry viedli 27:8. Do polčasu dokázali svoj náskok ešte navýšiť na 47:12. Po polčase si trénerka domácich chcela skúšať so svojimi hráčmi rôzne typy obrán a systémov, preto sa hra trošku vyrovnala, avšak na skóre to nič nemenilo. Sympatickým výkonom doviedli do víťazného konca aj tento zápas a priebežne im v Silver skupine patrí prvá priečka.

  • BK AS Trenčín - BK Domov Topoľčany 83:41

Body AS: Fischer 23, Koczkáš T. 14, Koczkáš D. 12, Závodský M. 9, Púček 8, Sollár 6, Cyprian 5, Grbalík T. 2, Jonek 2, Molnár 2.Ohlasy po zápasoch:

Sofia Barboričová - trénerka AS

"Tento víkend sme odohrali dva veľmi podobné zápasy. Chceli sme hrať jednoduchý a rýchly basketbal, ktorý sme do určitej časti splnili. Zahodili sme strašne veľa jednoduchých košov a boli sme zbytočne zbŕkli. Tieto chyby budeme musieť do budúcna eliminovať, pretože v ďalších zápasoch môžeme na to doplatiť. Som veľmi rada, že v zápase s Topoľčanmi sme si vytvorili pohodlný náskok a mohli sme si skúšať nové veci. Verím, že chalani sami videli a pochopili, že máme ešte nesmierne veľa práce pred sebou."

Richard Závodský - pivot AS

"Do zápasu proti Bánovciam sme už od začiatku išli s vedomím, že to bude vyrovnaný zápas. Zo začiatku to bolo síce vyrovnané, ale potom sme súperovi odskočili a urobili sme si náskok. Do konca zápasu sme udávali tempo hry a hrali sme tak ako sme chceli. S náskokom sme zápas doviezli do víťazného konca."

Dávid Koczkáš - krídlo AS

"Cieľom nedeľného zápasu bolo hrať rýchly basketbal, čo sa väčšinu času aj darilo. Už od prvej minúty sme hru kontrolovali my a vďaka tomu sme súperovi rýchlo odskočili. Nepremenili sme veľa pokusov spod koša a boli tam aj nejaké zbytočne straty a fauly, ale vďaka veľa ziskom z našej strany sme mali aj veľa ľahkých košov. Celkovo zápas hodnotím pozitívne, vyskúšali sme si nejaké nové veci, na chybách popracujeme a teším sa na ďalší zápas."

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.7.2024

Aký bol GBA camp v Trenčíne?

Od pondelka 8.7. do štvrtka 11.7. sa aj za spolupráci nášho klubu poriadal v Trenčíne letný kemp českej...

Aktuálne 12.7.2024

Rozhovor | Marek Marčok nový šéftréner nášho klubu

Počas letnej prestávky prichádza náš klub s novinkou. Prečítajte si rozhovor s novým...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka