Aktuálne 30.11.2023

Kadeti pokračujú vo víťaznom ťažení

Počas víkendu 25.-26.11.2023 odohrali chlapci do 17 rokov dva zápasy na domácej palubovke.

Zverenci trénerky Sofie Barboričovej sa v sobotu stretli s priebežne posledným tímom našej skupiny z Lučenca. Už v úvode stretnutia ukázali naši hráči, že úlohu tabuľkového favorita splnia do bodky. Po prvej štvrtine bol stav 28:4, na polčase 45:14. Aj po polčase pokračovala spanilá jazda našich kadetov, ktorí si basketbal užívali a súperovi uštedrili cennú lekciu.

• BK AS Trenčín - AKAPO Lučenec 102:24

Body AS: Sollár 25 (16 doskokov), Koczkáš T. 14, Závodský R. 13 (17 doskokov), Cyprian 12, Púček 10, Závodský M. 10, Grbalík M. 8, Koczkáš D. 4, Fajnor 3, Jonek 3.

V nedeľu čakal našich hráčov úplne odlišný súper z Prievidze, ktorý rovnako ako naši chlapci ešte v Silver skupine neokúsil chuť prehry. Už v úvode zápasu bolo jasné, že oba tímy budú o priebežné prvenstvo bojovať na 100%. Prvá štvrtina skončila nerozhodne 16:16, v tej druhej sa počet košov vďaka kvalitnej obrane na oboch stranách výrazne znížil a túto časť hry vyhrali hostia 11:8. Trojbodové manko z polčasu nedokázali naši hráči v tretej štvrtine znížiť a aj pred poslednou štvrtinou na súpera strácali tri body 37:40. Ešte do polovice poslednej desaťminútovky to bolo vyrovnané, potom to však naši kadeti zlomili a bod po bode si začali tvoriť náskok, ktorý im priniesol vybojovanú výhru.

• BK AS Trenčín - MBA Prievidza 56:53

Body AS: Sollár 15 (15 doskokov), Koczkáš D. 14, Koczkáš T. 9 (3 trojky), Závodský R. 8 (11 doskokov), Závodský M. 6, Grbalík M. 2, Púček 2.

Ohlasy po zápasoch:

Sofia Barboričová - trénerka AS

"Tento víkend sme mali dva odlišne zápasy. Zápas v sobotu proti Lučencu bol pre nás veľkou neznámou, nakoľko sme spolu ešte nehrali. Vstúpili sme s dobrou energiou. Hneď v prvej štvrtine sme si vypracovali pohodlný náskok a zvyšok zápasu sme už s kontrolou dohrávali. Som veľmi rada, že do zápasu nastúpili všetci 12 hráči. Tešia ma prvé minúty a taktiež prvé ligové body Jakuba Fajnora.

V nedeľu sme privítali súpera z Prievidze. Prievidzu sme už poznali, nakoľko sme proti sebe hrali v kvalifikácii o postup do Goldu. V tom zápase sme prehrali o 13 bodov, takže sme vedeli, že to bude ťažký zápas. Celý zápas to bolo veľmi vyrovnané. Hrali sme koncentrovane a išli sme krok po kroku. Našou najväčšou slabinou boli opäť fauly. Na začiatku tretej štvrtiny sa nám vyfauloval podkošový hráč, čo nás dosť limitovalo nakoľko aj náš druhý pivot mal štyri fauly. Chalani sa skoncentrovali a ako tím držali spolu. Nechali tam všetko, bojovali o každú loptu, o každý centimeter. Môžem povedať, že toto víťazstvo bolo veľmi vydreté a o to viac cennejšie."

Jakub Fajnor - krídlo AS

"Začiatok sobotného zápasu sme začali veľmi dobre a viac menej to tak aj pokračovalo. Aj keď sme mali menší problém z odstavovaním, ale inak to bolo dobré a prekvapilo ma, že som bol celkom dosť dlho na svoj prvý zápas na ihrisku, za čo som rád a som spokojný s naším výkonom. Svoj prvý zápas som si veľmi moc užil, bol to úžasný pocit si dať svoje prvé body a ďakujem svojim spoluhráčom a aj trénerke za podporu."

Jakub Sollár - pivot AS

"S Prievidzou sme nehrali prvýkrát v tejto sezóne, a mali sme tak na pamäti tesnú prehru z prvého zápasu. Navyše sme nastúpili proti súperovi, ktorý podobne ako my ešte neprehral. Očakávali sme vyrovnaný duel, a tak sa dialo takmer celý zápas. Skóre sa striedalo zo strany na stranu, no súper si urobil prvýkrát väčší náskok v 4. štvrtine. Ako tím sme sa zomkli a dokázali sme napriek veľkým problémom s faulami zápas otočiť a zvíťazili sme o 3 body. Som hrdý na chalanov, že bojovali až do konca, tímovým výkonom sme vyhrali a ostali naďalej neporazení na špičke tabuľky. Myslím si, že práve takýto zápas nás nabudil a ukázal nám aj chyby, na ktorých treba naďalej pracovať."

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA