Aktuálne 1.10.2021

Kadeti s tesnou prehrou v Leviciach

V stredu 29. 9. 2021 naši kadeti vycestovali na dohrávku zápasu do Levíc.

Na zápase sa predstavila desiatka chalanov, ktorí boli zložení z polovice mladších a skúsenejších hráčov. Takisto ako na našej, aj na strane Levíc mali absencie na lavičke z dôvodu choroby, tak či tak sme očakávali kvalitný zápas, keďže mužský basketbal v Leviciach má veľkú históriu a dosahujú vždy popredné umiestnenia. Mohli sme vidieť oku lahodiaci basketbal, kedy sa naši chlapci nedali zaskočiť, a aj napriek veľkému rozdielu skúseností na levickej strane, sme dokázali väčšinu zápasu určovať tempo práve my.

• ŠBK Junior Levice - BK AS Trenčín 84:82

Body AS: Pabiš 20, Gajdoš 15, Stručka 12, Barniak 10, Heleš 8, Suchý 5, Goga 4, Králik 4, Greguš 4, Tunega.

Tomáš Nebus - tréner AS:

"Počas zápasu naši hráči na palubovke pravidelne rotovali v intervaloch po cca 3-4 minútach a to v zostavách, tak ako sú zvyknutí hrať. Na začiatku zápasu sme sa dostali do vedenia, čo sme v 2. a hlavne 3. štvrtine využili na väčšiu zápasovú záťaž pre menej skúsených hráčov, ktorí v celkovom súčte odohrali viac ako polovicu zápasu. V poslednej štvrtine bol zápas mimoriadne vyrovnaný a jeho koniec bol z basketbalového hľadiska výborný. Naši hráči siahali po víťazstve, naučili sa hrať nátlakovú obranu po celom ihrisku. Takto sa nám podarilo získať aj v samotnom závere niekoľko lôpt. 26 sekúnd pred koncom stretnutia za vyrovnaného stavu 82:82 sme si počas oddychového času naplánovali agresívnu obranu. Naplánovaným pressingom sa nám podarilo získať loptu, mali sme ju podržať a v posledných sekundách vystreliť, čo sa nám nepodarilo a po strate lopty sme inkasovali dve šestky. Posledná strela ktorou sme siahali po vyrovnaní a možnom predĺžení bola neúspešná. Bol to výborný vyrovnaný zápas, podarilo sa nám nastrieľať úctyhodných 82 bodov (to je náš rekord). Chlapci zistili, že aj naše družstvo môže agresívnou obranou získavať dôležité lopty, získali sme ďalšie potrebné skúsenosti a sebavedomie. Pre takéto krásne a do poslednej chvíle vyrovnané zápasy basketbal všetci robíme."

Aktuálne 28.3.2024

Päť našich kategórií vycestovalo na Easter tournament do Ostravy

Dnes ráno vyrazila 65-členná výprava už po 3. krát na Veľkonočný turnaj do...

Aktuálne 27.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa predstavili v dievčenských zápasoch staršie žiačky a mladé ženy.

Aktuálne 26.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu sa z chlapčenských kategórií predstavili mladší minižiaci, mladší žiaci,...

Aktuálne 25.3.2024

V prvých Play-off zápasoch sa potvrdila úloha favorita

Naše extraligistky odohrali počas troch dní dva zápasy play off proti Piešťanským...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA