Aktuálne 17.10.2023

Kadeti v prvom zápase Silver s vydretou výhrou

V sobotu 14.10. odštartovali Silver súťaž naši kadeti.

V skupine Západ hrali svoj prvý zápas zverenci trénerky Sofie Barboričovej na domácej pôde proti Považskej Bystrici. Prvá štvrtina bola plodná na body a mohli sme vidieť útočný basketbal, v ktorom mali mierne navrch naši hráči 25:17. V druhej časti hry sa súperovi podarilo preklopiť vedenie na svoju stranu a do polčasovej prestávky išli naši kadeti za stavu 34:39. Tretia štvrtina bola vyrovnaná a hlavne úspešnými trojkami sa naši hráči priblížili hosťom na 2 body. Všetko sa rozhodlo až v poslednej štvrtine, kedy domáci hráči hrali zodpovedný basketbal a útok po útoku sa im darilo zvyšovať svoj náskok až zaslúžene vyhrali o 9 bodov.

  • BK AS Trenčín - IMC Slovakia Považská Bystrica 79:70

Body AS: Koczkáš T. 19 (5 trojok), Fischer 12, Závodský R. 12 (17 doskokov), Sollár 10, Závodský M. 9, Koczkáš D. 7, Cyprian 5, Grbalík M. 3, Púček 2. Ohlasy po zápase:

Sofia Barboričová - trénerka AS

"Tento víkend sme odštartovali zápasy v Silver skupine. Do zápasu sme vstúpili odhodlane a bojovne. Lenže našimi hlúpymi chybami sme stavali súpera na nohy. Chalani prestali plniť veci, ktoré sme si povedali. Boli úplne odovzdaní, pri tom nemali na to dôvod nakoľko polčas bol 34:39. Do druhého polčasu nastúpilo úplne iné družstvo. Môžem povedať, že na tom ihrisku nechali srdce. Ukázali charakter a silu tímu. Verím, že práve tento zápas chalanov nakopol, a že budeme pokračovať už len s takým prístupom."

Nicolas Púček - krídlo AS

"Už od začiatku zápasu to bolo napínavé, 1. štvrtinu sme vyhrávali 25:17, v druhej sme začali robiť chyby a preto sme prehrávali 33:39. Po druhej časti hry a povzbudzovaní v šatni pani trénerkou sme nastúpili na ihrisko, ale aj tak sme v 3. štvrtine nestačili a prehrávali sme 55:59. Zápas bol potom dosť napínavý, bol dlhšie vyrovnaný stav, no napokon sme vyhrali 79:70. Bol to veľmi dobrý zápas a zážitok, na ktorý nikdy nezabudnem."

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.7.2024

Aký bol GBA camp v Trenčíne?

Od pondelka 8.7. do štvrtka 11.7. sa aj za spolupráci nášho klubu poriadal v Trenčíne letný kemp českej...

Aktuálne 12.7.2024

Rozhovor | Marek Marčok nový šéftréner nášho klubu

Počas letnej prestávky prichádza náš klub s novinkou. Prečítajte si rozhovor s novým...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka