Aktuálne 6.2.2024

Kadeti v zápasoch s tesnými výsledkami

Hráči do 17 rokov sa v piatok 2.2. a v nedeľu 4.2.2024 predstavili na palubovkách súperov.

V piatok vycestovali do Prievidze naši kadeti pod vedením zastupujúceho trénera Ivana Vojtka. Už od začiatku bolo skóre vyrovnané a prvá štvrtina skončila 19:15 v prospech domácich. Druhá časť hry vyšla lepšie našim hráčom a do polčasu išli s 1-bodovým vedením. To však stratili v tretej desaťminútovke, ktorú prehrali o 8 bodov a súper sa začínal dostávať na koňa. Dve minúty pred koncom už súper vyhrával o 17 bodov, avšak naši chlapci ešte zabojovali a znížili výsledok na rozdiel desiatich bodov.

  • MBA Prievidza - BK AS Trenčín 81:71

Body AS: Fischer 18, Koczkáš D. 13, Závodský R. 12 (10 doskokov), Cyprian 9, Závodský M. 6, Koczkáš T. 5, Jonek 4, Halama 2, Kravčák 2.


Nedeľný zápas odohrali naši hráči už pod vedením svojej trénerky Sofie Barboričovej v Lučenci. Očakávala sa jasná výhra našich kadetov keďže na domácej palubovke zvíťazili o 78 bodov. Takýto scenár sa však nenaplnil, keďže už prvá štvrtina skončila iba o 2 body pre našich hráčov. Druhú desaťminútovku vyhrali o 10 a po tretej štvrtine svietil stav 54:71. V poslednej časti hry ešte domáci dokázali zápas zdramatizovať, avšak naši kadeti si tesnú výhru postrážili.

  • AKAPO Lučenec - BK AS Trenčín 79:83

Body AS: Fischer 25, Koczkáš T. 15, Koczkáš D. 13, Cyprian 9, Púček 8 (10 doskokov), Jonek 8, Grbálik T. 4, Fajnor 1.Ohlasy po zápasoch:

Adam Cyprian - rozohrávač AS

"Zápas s Prievidzou hodnotím pozitívne, nakoľko sme vedeli, že je to kvalitný súper. Chvíľu nám trvalo dostať sa do hry, ale nakoniec sme prvý polčas vyhrali. V druhej polovici sa nám prestalo dariť, nevedeli sme si prihrať, ani nabiehať. To nás stálo výhru. Tak isto musím spomenúť aj pána trénera Vojtka, pretože to bol náš prvý zápas s ním ako zastupujúcim trénerom. Bolo vidieť, že má dlhoročné skúsenosti a motivoval nás nevzdať to a makať až do konca zápasu."

Sofia Barboričová - trénerka AS

"Zápas v Lučenci bol z našej strany veľmi nekoncentrovaný. V prvom polčase sme ešte ako tak plnili veci, ktoré sme si povedali, lenže druhý polčas bol hrozný. Neviem, prišlo mi to ako keby si chalani mysleli, že už máme zápas v suchu vyhratý. Robili sme strašne veľa chýb v obrane, či aj v útoku. Našimi hlúposťami sme stále dávali súperovi šancu na obrátenie výsledku. Našťastie sa to nestalo. Avšak toto sa nesmie do budúcna stávať. Musíme hrať koncentrovane 40 minút a nie 25 minút, pretože môžeme na to v budúcnosti doplatiť."

Tibor Koczkáš - krídlo AS

"Do nedeľného zápasu sme išli s tým, že ideme vyhrať. V prvej štvrtine sme začali trochu zle, lebo sme nepremieňali šance a nedoskakovali. Druhú a tretiu štvrtinu sme si urobili náskok, ktorý sme v poslednej časti kvôli veľa chybám stratili, ale nakoniec sme to aj tak dotiahli do víťazného konca."

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.7.2024

Aký bol GBA camp v Trenčíne?

Od pondelka 8.7. do štvrtka 11.7. sa aj za spolupráci nášho klubu poriadal v Trenčíne letný kemp českej...

Aktuálne 12.7.2024

Rozhovor | Marek Marčok nový šéftréner nášho klubu

Počas letnej prestávky prichádza náš klub s novinkou. Prečítajte si rozhovor s novým...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka