Aktuálne 17.11.2022

Kadetkám cez víkend chýbala presná muška v zakončení

Počas posledného víkendu odohrali kadetky dva zápasy na domácej palubovke.

V sobotu sa dievčatá trénerky Anny Šoltésovej stretli v zápase s hráčkami Trnavy. Už od začiatku sme mohli vidieť málo presných zakončení na obidvoch stranách a táto štvrtina skončila 6:8. V druhej časti hry našim hráčkam súperky bodovo odskočili, hlavne vďaka rýchlym protiútokom po našich ľahkých stratách. Po polčase naše dievčatá dokázali hrať so súperkami vyrovnanú hru, keď táto štvrtina skončila 12:12. Ku koncu zápasu naše dievčatá bojovali o čo najlepší výsledok, na dobre strielajúce Trnavčanky to však nestačilo.

  • BK AS Trenčín - BK AŠK Slávia Trnava 39:60

Body AS: Žilinčanová 14, Kozáková 13, Seifertová 5 (15 doskokov), Makovcová 3 (15 doskokov), Duvačová 2 (13 doskokov), Kikušová 2.


Anna Šoltésová - trénerka AS

"Na víkendové zápasy sme sa s babami veľmi tešili, keďže sme vedeli, že možeme byť viac ako vyrovnaný súper. Do zápasov sme nastupovali v oslabenom zložení, keďže nám chýbali hráčky pre zranenia a choroby. Napriek tomu baby nastupovali na palubovku odhodlane uhrať čo najlepší výsledok. V sobotu sme sa v celom zápase snažili hrať rýchlo dopredu, no žiaľ sa nám to často vypomstilo, kedže sme si dávali veľmi ťažké a riskantné prihrávky. Naše súperky nás následne na to potrestali. V polčase sme si povedali, že si musíme loptu viac vážiť, dávať si viac prihrávok od zeme a radšej si zahrať postupný útok ako stratiť loptu. Dievčatá tieto pokyny začali plniť a tretia štvrtina bola opäť vyrovnaná. Posledná časť hry už bola nad naše sily, no dievčatá sa nevzdávali a bojovali do poslednej sekundy."

Simona Seifertová - krídlo AS

"Sobotný zápas proti Trnave mohol dopadnúť lepšie, ale aj napriek tomu sme boli spokojné, síce nás prehra mrzela. Uhrali sme kvalitný a vyrovnaný zápas, pri ktorom keby spravíme menej chýb vyhráme. Myslím si, že tento zápas nám dal veľa. Hlavne nás poučil v komunikácii, kedy sme si nezakričali signály, začali nás brániť celoplošne a to viedlo k ich vytvoreniu náskoku, ktorý sme už nedokázali dobehnúť. Každá jedna z nás sme sa snažili, bojovali až do poslednej chvíle a nevzdávali sme sa."V nedeľu odohrali naše kadetky zápas proti Seredi. Prvú štvrtinu naše dievčatá vyhrali o 1 bod, do polčasu to bol rovnako vyrovnaný zápas. V tretej časti hry súperky jemne odskočili aj vďaka trojkovej streľbe, naše hráčky sa však nevzdávali a do poslednej časti hry išli s 5-bodovým mankom. V poslednej štvrtine už našim dievčatám došli sily a v spojení s nepresnosťami v podkošovom zakokončovaní prehrali naše kadetky túto časť hry o 10 bodov.

  • BK AS Trenčín - BK Lokomotíva Sereď 46:61

Body AS: Seifertová 16 (12 doskokov), Kozáková 10, Makovcová 9 (11 doskokov), Žilinčanová 7, Huščavová 3, Csaszárová 1.


Anna Šoltésová - trénerka AS

"Nedeľný zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko, lebo sme boli naozaj viac ako vyrovnaným súperom, keď sme po prvej štvrtine viedli a do polčasu sme odchádzali za vyrovnaného stavu. Dievčatá plnili všetky pokyny, ktoré sme si stanovili. Priedviedli výborný kolektívny výkon, každá zabrala niekde inde aby pomohla svojmu družstvu. V poslednej štvrtine sme už boli na dne našich síl, keďže sa celý zápas niesol vo velmi agresívnom štýle. Jediné čo nám v tomto stretnutí chýbalo bola úspešná koncovka spod koša. V oboch zápasoch sme mali obrovský problém s úspešným zakončením spod koša a trestnými hodmi. Dovolím si povedať, že tieto dve veci nám prehrali oba zápasy, čo ma naozaj veľmi mrzí a do budúcich zápasov máme na čom trénovať. Napriek tomu musím zhodnotiť tento víkend pozitívne a dievčatá pochváliť za predvedené výkony."

Hana Makovcová - pivotka AS

"Na zápas so Sereďou sme sa tešili, pretože sme si po dobrej hre s Trnavou verili. Aj keď sme prehrali, nemyslím si, že sme podali zlý výkon. Kľúčovým bol podľa mňa väčší počet hráčok a ich nepriehliadnuteľná agresivita a snaha získať každú loptu, ktorá nám často chýbala. Každá z nás, ktorá aspoň chvíľu hrala, má nejakú tú modrinu z ich tvrdého útoku a našej neoblomnej obrany pod košom. Je to dôkaz, že síce sme prehrali, snažili sme sa čo najviac, a už len treba ďalej trénovať aby nám vychádzali viac útoky, signály a strely."


Fotogalériu zo zápasu proti Trnave nájdete na našom Facebooku tu.

Najbližšie sa kadetky predstavia na domácej palubovke 3.12.2022 proti Piešťanským Čajočkám.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 1.6.2023

Mladí muži priniesli do Trenčína historicky prvú medailu z MSR

Počas víkendu 27.-28.5. sa Mladí muži do 23 rokov predstavili na Final 4 vo...

Aktuálne 31.5.2023

Mladšie žiačky odohrali priateľský zápas proti Prievidzi

V sobotu 27.5. sa na domácej palubovke stretli mladšie žiačky s rovesníčkami z...

Aktuálne 30.5.2023

Mladší žiaci odohrali dva zápasy v Leviciach

V sobotu 27.5. sa v rámci prípravy predstavili naši chlapci do 13 rokov v dvoch zápasoch na...

Aktuálne 16.5.2023

Trénerka kadetiek Šoltésová: "Pre mňa sú aj tak víťazky."

Počas posledného víkendu 13.-14.5. odohrali kadetky zápasy nadstavby v Seredi a...

Mesto Trenčín  Mercedes  DMD  Sitka  Bassta  SunBus  Biohem  Unotech  zts  Araver  lizard