Aktuálne 27.9.2022

Kadetky odštartovali sezónu proti Starej Turej

Kadetky počas víkendu 24.-25. 9. odohrali dva zápasy.

Dievčatá pod vedením trénerky Anny Šoltésovej sa v tohtosezónnej premiére predstavili proti dobre známemu tímu Starej Turej. 

V sobotu na domácej palubovke sme mohli vidieť deviatku našich dievčat, z ktorých až 4 hráčky boli z mladšej kategórie. Aj napriek širokej absencii väčšiny kadetiek išli do zápasu dievčatá s veľkým odhodlaním zabojovať o každú loptu a nabrať cenné skúsenosti. Do zápasu vstúpili výborne keď po úspešnej trojke a trestných hodoch vyhrávali 5:2. Od stavu 7:7 to však bola čistá jazda hostiek, ktoré ťažili z našich strát a výškovej prevahy. V podobnom duchu sa viezol aj celý zbytok zápasu a súperky uštedrili našim hráčkam vysokú prehru.

  • BK AS Trenčín - MBK Stará Turá 25:115

Body AS: Seifertová 11, Kozáková 10, Liptáková 2, Molnárová 2.


V nedeľu na palubovke súperiek mali naše dievčatá zlý vstup do zápasu, keď prehrávali 13:0, čím si domáce hráčky spravili pohodlný náskok, s ktorým mohli pracovať až do konca zápasu. Našim hráčkam celkom vyšla 3.štvrtina, v ktorej tréner domácich dal možnosť zahrať všetkým hráčkam z lavičky a skončila iba o 7 bodov. V poslednej časti hry museli naše dievčatá čeliť opäť najsilnejšej zostave Staroturaniek, naše hráčky však dokázali nepopulárnu stovku obrániť. Aj v tomto zápase nasali naše dievčatá veľké množstvo skúseností od kvalitného súpera.

  • MBK Stará Turá - BK AS Trenčín 94:24

Body AS: Kozáková 11, Seifertová 6, Makovcová 6, Matúšová 1.Anna Šoltésová - trénerka AS

"Na začiatok sezóny nás čakal veľmi ťažký súper, s ktorým sme si zmerali sily aj na prípravnom turnaji v auguste. Vedeli sme, že Staroturanky nám nedajú vydýchnuť počas celých 40 minút zápasu, a že obe stretnutia budú pre nás veľmi fyzicky náročné. Na zápasy sme nastúpili veľmi oslabené (chýbalo nám až 5 hráčok), no mladšie dievčatá, ktoré vďaku tomu dostali v zápasoch priestor, sa ukázali vo veľmi dobrom svetle, za čo im patrí veľká pochvala. Celý týždeň sme sa na tréningoch venovali rýchlemu prechodu cez našu obrannú polovicu prihrávkami, aby sme v zápasoch eliminovali čo najviac strát v driblingu. Žiaľ, vyhratosť a skúsenosti súperiek nám to mnohokrát veľmi znepríjemňovali. Veľký problém nám taktiež robilo odstavovanie súperiek pod našim košom. Napriek tomu dievčatá predviedli veľmi pekné akcie a oba dni bojovali až do poslednej sekundy zápasu. S veľmi veľkou agresivitou súperiek sme sa vysporiadali veľmi statočne, aj keď niekedy to bolo až na hranici zranenia. Prvé zápasy sezóny máme za sebou, vieme na čom musíme pracovať a tešíme sa na ďalšie basketbalové zážitky!"


Fotogalériu zo zápasu nájdete na našom Facebooku tu.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 1.6.2023

Mladí muži priniesli do Trenčína historicky prvú medailu z MSR

Počas víkendu 27.-28.5. sa Mladí muži do 23 rokov predstavili na Final 4 vo...

Aktuálne 31.5.2023

Mladšie žiačky odohrali priateľský zápas proti Prievidzi

V sobotu 27.5. sa na domácej palubovke stretli mladšie žiačky s rovesníčkami z...

Aktuálne 30.5.2023

Mladší žiaci odohrali dva zápasy v Leviciach

V sobotu 27.5. sa v rámci prípravy predstavili naši chlapci do 13 rokov v dvoch zápasoch na...

Aktuálne 16.5.2023

Trénerka kadetiek Šoltésová: "Pre mňa sú aj tak víťazky."

Počas posledného víkendu 13.-14.5. odohrali kadetky zápasy nadstavby v Seredi a...

Mesto Trenčín  Mercedes  DMD  Sitka  Bassta  SunBus  Biohem  Unotech  zts  Araver  lizard