Aktuálne 19.12.2022

Kadetky so zlepšenou hrou, Seifertová s double-double

Kadetky sa v sobotu 17.12.2022 predstavili proti Slovanu Bratislava.

Začiatok zápasu bol v podaní hráčok trénerky Anny Šoltésovej mierne rozpačitý a chvíľu im trvalo kým sa dostali do zápasového tempa. V tejto štvrtine si súperky dokázali spraviť dostatočný náskok na to, aby sa dostali do hernej pohody, naopak naše dievčatá museli zabrať. Tak sa aj stalo v ďalších častiach hry, a aj napriek tomu, že na polčase prehrávali o 25 bodov, hrali so skúsenejšími súperkami basketbalovo vyrovnanú partiu. Nedá sa nám nepochváliť perfektný výkon Simony Seifertovej, ktorá držala svoje družstvo vo všetkých herných činnostiach. V poslednej štvrtine zabrali ešte viac a túto štvrtinu vyhrali. Dievčatám sa tak nepodarilo zakončiť tento kalendárny rok výhrou, ale aspoň môžu vkročiť do ďalšej časti sezóny s pocitom, že sú na tej správnej ceste.

  • BK AS Trenčín - BK Slovan Bratislava 39:69

Body AS: Seifertová 16 (19 doskokov), Žilinčanová 9, Huščavová 8, Kozáková 6.Anna Šoltésová - trénerka AS

"V šatni na porade som dievčatám povedala, aby hrali tak, že po zápase budeme z haly odchádzať s hlavou hore a spokojné s výkonom, ktorý predviedli na ihrisku. A tak aj bolo, odohrali veľmi kvalitný zápas aj keď výsledkovo to možno tak nevyzerá. Takmer počas celého zápasu sme mali pocit, že hráme až proti 6-7 hráčom. Napriek tomu sa dievčatá nevzdávali a na ihrisku bojovali o každú jednu loptu a aj faul. Najväčší problém nám stále robí úspešné zakončenie spod koša a útočné doskakovanie, na čom budeme musieť naozaj intenzívne popracovať. Napriek tomu musím baby pochváliť za výkon na palubovke, samozrejme aj dievčatá zo st. žiačok, ktoré nám prišli vypomôcť a vôbec sa nestratili. Nedá mi nepoďakovať, za všetky dievčatá, aj nášmu vynikajúcemu fanklubu, ktorý spravil v hale výbornú atmosféru. Ďakujeme. Verím, že po sviatkoch sa vrátia už všetky baby zdravé, oddýchnuté, bez boľačiek a budeme môcť opäť naplno trénovať v plnom počte."

Sabina Huščavová - krídlo AS

"Náš sobotňajší zápas sme odohrali proti ťažkému súperovi, no keďže to bol aj náš posledný v tomto roku, išli sme doň hlavne s tým že si ho chceme užiť. Zápas by som zhodnotila tak, že napriek oslabeniu chorobami sme podali dobrý výkon. V šatni sme si pred zápasom určili ciele ktoré sme splnili na 100%. Napriek tomu ma veľmi mrzí náš nástup do zápasu, ktorý sme vypustili a nevedeli sme sa dostať do rytmu. Vypomstili sa nám všetky chyby, z ktorých sme dostali ľahké koše a naše protihráčky si spravili náskok, ktorého dobiehanie bolo nad naše sily. Po polčase sme však hru upokojili a začali hrať to, čo hrať máme a čo vieme. Určite na našich zbytočných chybách zamakáme, pretože sme samé videli, že aj s takýmto súperom vieme hrať. Máme na sebe každá čo zlepšiť a budeme na tom pracovať aby sme ukázali, že na to máme."


Najbližšie sa kadetky predstavia na palubovkách súperiek z Trnavy a Serede 14.-15.1.2023.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 1.6.2023

Mladí muži priniesli do Trenčína historicky prvú medailu z MSR

Počas víkendu 27.-28.5. sa Mladí muži do 23 rokov predstavili na Final 4 vo...

Aktuálne 31.5.2023

Mladšie žiačky odohrali priateľský zápas proti Prievidzi

V sobotu 27.5. sa na domácej palubovke stretli mladšie žiačky s rovesníčkami z...

Aktuálne 30.5.2023

Mladší žiaci odohrali dva zápasy v Leviciach

V sobotu 27.5. sa v rámci prípravy predstavili naši chlapci do 13 rokov v dvoch zápasoch na...

Aktuálne 16.5.2023

Trénerka kadetiek Šoltésová: "Pre mňa sú aj tak víťazky."

Počas posledného víkendu 13.-14.5. odohrali kadetky zápasy nadstavby v Seredi a...

Mesto Trenčín  Mercedes  DMD  Sitka  Bassta  SunBus  Biohem  Unotech  zts  Araver  lizard