Aktuálne 18.1.2023

Kadetky uzavreli základnú časť, pred nadstavbou sú plné očakávaní

Počas posledného víkendu odohrali kadetky dva posledné zápasy pred nadstavbovou časťou.

V sobotu vycestovali hráčky trénerky Anny Šoltésovej na zápas do Serede. Na začiatku naše dievčatá dovolili súperkám skórovať rýchlych 10 bodov, potom sa však do zápasu vrátili a držali s domácimi krok. Prvá štvrtina skončila v prospech domácich 14:10, potom však prišla pre naše dievčatá kľúčová časť hry, kedy v druhej štvrtine dokázali naše hráčky streliť iba 4 body. Náskok, ktorý si domáce hráčky spravili v druhej časti, si dokázali udržať počas celého druhého polčasu, aj napriek tomu, že tretia časť hry skončila vyrovnane. Do konca zápasu sa stretnutie dohrávalo vo vysokom tempe, na zvrátenie výsledku to už však pre naše hráčky nestačilo.

  • BK Lokomotíva Sereď - BK AS Trenčín 62:39

Body AS: Kozáková 17, Grellová 9, Csaszárová 3, Huščavová 3, Seifertová 3, Duvačová 2 (13 doskokov), Kikušová 2.


Anna Šoltésová - trénerka AS

"Cez víkend sme odohrali dva diametrálne rozličné zápasy. Na začiatku sobotného zápasu nám chvíľku trvalo kým sme sa rozbehli, no po pár minútach sme už boli dievčatám zo Serede viac ako vyrovnaným súperom. V druhej štvrtine sme trošku povolili v našej koncentrácii a dovolili sme súperkám vytvoriť si dostatočný náskok. V druhej polovici zápasu sme už predvádzali úplne iný basketbal, boli sme oveľa viac behavejšie, priebojnejšie a celkovo aktívnejšie. Žiaľ náskok súperiek sme už nedokázali skresať. Myslím si, že sme sa ukázali v dobrom svetle napriek tomu, že nám opäť chýbali hráčky zo základnej päťky."

Viktória Duvačová - pivotka AS

"V sobotu sme odohrali zápas proti Seredi, ktorý bol ukážkou tímovej hry. Do tohto zápasu sme nastúpili s plnou koncentráciou a dobrým nasadením. O tom svedčí aj stav prvej štvrtiny 14:10. V druhej štvrtine tomu už tak nebolo. Strácali sme ľahké lopty, z ktorých súperky nastrieľali viacero bodov a tým nám aj bodovo odskočili. Po polčase sme sa na ihrisko vrátili s väčším sebavedomím a pokračovali sme v našej hre tak ako v prvej štvrtine. Počas celého zápasu sme hrali na súperky zónovú obranu, pri ktorej sme aj získali viacero lôpt a išli do rýchlych protiútokov. Aj napriek vyšším protihráčkam sme dokázali odstaviť a doskočiť skoro každú loptu. Predviedli sme výborný kolektívny výkon, kde sme každá jedna bojovali až do poslednej chvíle."V nedeľu nastúpili naše dievčatá do posledného zápasu základnej časti sezóny v Trnave. Našim hráčkam sa už od začiatku zápasu vôbec nedarilo presadiť sa v útoku, taktiež v obrane im robili domáce hráčky problémy hlavne v rýchlych protiútokoch. Trnavčanky si počas prvého polčasu vytvorili 35-bodový náskok, ktorý v tretej štvrtine ešte navýšili. Naše dievčatá sa dokázali chytiť bohužiaľ až v poslednej časti hry, kedy sa dokázali presadiť v útoku. Týmto zápasom ukončili naše dievčatá základnú časť a od konca februára začnú nadstavbové zápasy o 9.-13. miesto, z ktorých v prípade úspechu môžu zabojovať aj o Final 8 kategórie kadetiek.

  • BK AŠK Slávia Trnava - BK AS Trenčín 94:29

Body AS: Seifertová 10 (14 doskokov), Kozáková 9, Huščavová 4, Duvačová 3, Molnárová 3.


Anna Šoltésová - trénerka AS

"Mám pocit, že na nedeľňajší zápas nastúpilo úplne iné družstvo ako v sobotnom stretnutí. Počas prvých 3 štvrtín sme boli o niekoľko sekúnd pomalšie ako dievčatá z Trnavy asi v každej hernej činnosti. Obrovský problém nám robilo zastavenie rýchlych protiútokov súperiek. V poslednej štvrtine sme sa už našťastie "vzkriesili" a opäť sme dokázali predviesť dobrý basketbal. V oboch stretnutiach nám však najviac robili problém útočné doskoky, čo má veľmi mrzí, pretože toto sú presne situácie, z ktorých môžeme ťažiť. Základnú časť máme týmito zápasmi za sebou a už sa tešíme, čo nám prinesú stretnutia v nadstavbe."
Michaela Csaszárová - krídlo AS
"Nedeľňajší zápas sme začali hneď zónovou obranou, v ktorej sme pokračovali celý zápas. Súperky však mali dobrú streľbu a vedeli dať kôš. Bránili nás celoplošne a mali sme niekedy problém vyhodiť loptu po koši. Našou najväčšou slabinou boli útočné doskoky, z ktorých nasledovali rýchle protiútoky, ktoré sme nedokázali ubrániť. Mali sme veľa stratených lôpt, ale aj napriek tomu sme bojovali o každú jednu. Podľa môjho názoru to nebol náš najhorší zápas, ale ani najlepší, a máme sa z čoho poučiť a budeme ešte na sebe makať."


V nadstavbovej časti sa naše dievčatá postupne stretnú s tímami Bardejova, Spišskej Novej Vsi, Trnavy a Serede.
Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 1.6.2023

Mladí muži priniesli do Trenčína historicky prvú medailu z MSR

Počas víkendu 27.-28.5. sa Mladí muži do 23 rokov predstavili na Final 4 vo...

Aktuálne 31.5.2023

Mladšie žiačky odohrali priateľský zápas proti Prievidzi

V sobotu 27.5. sa na domácej palubovke stretli mladšie žiačky s rovesníčkami z...

Aktuálne 30.5.2023

Mladší žiaci odohrali dva zápasy v Leviciach

V sobotu 27.5. sa v rámci prípravy predstavili naši chlapci do 13 rokov v dvoch zápasoch na...

Aktuálne 16.5.2023

Trénerka kadetiek Šoltésová: "Pre mňa sú aj tak víťazky."

Počas posledného víkendu 13.-14.5. odohrali kadetky zápasy nadstavby v Seredi a...

Mesto Trenčín  Mercedes  DMD  Sitka  Bassta  SunBus  Biohem  Unotech  zts  Araver  lizard